У мерії Луцька вирішать: де стоятимуть, а де зникнуть торгові кіоски і лотки

У Луцьку влада вирішуватиме, яким чином цьогоріч дозволяти підприємцям встановлювати кіоски та лотки для торгівлі. Про це на сьогоднішній координаційній раді з питань розвитку підприємництва, яка проходила у луцькій мерії, повідомив заступник начальника управління містобудування та архітектури міської ради Ярослав Матвіїв, – інформує інтернет-видання «Волинська правда».

«Ми знаємо, що у жовтні минулого року вийшов наказ Мінрегіонбуду про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності…І зараз питання малих архітектурних форм стоїть дуже гостро. З однієї сторони в нас є ряд документів, є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». Є в нас багато підприємців, які мають такі кіоски і мають бажання ставити лотки. А є Закон «Про благоустрій населених пунктів», є у нас затверджені правила благоустрою…Є дуже багато питань, місцевих рішень, які суперечать одне одному», – мовив Матвіїв.

Чиновник зауважив, що згідно з місцевими правилами благоустрою кіоск не можна ставити на газонах, в межах «червоних» ліній вулиць. А чинне законодавства взагалі забороняє на об’єктах благоустрою (прибудинкових територіях) встановлення тимчасових споруд, якщо це не передбачено містобудівною документації. «В нас, на жаль, містобудівної документації, як такої, нема, оскільки на план зонування територій, який ми мали бажання затвердити, Луцька міська рада коштів не виділила», – сказав чиновник.

Матвіїв нагадав і про сервітути – підприємці у Луцьку мають укладені відповідні договори. Але, у цьому, наступному році їх термін закінчиться.

«Ми буквально вчора збиралися у заступника міського голови – Лариси Соколовської, – і обговорювали ці питання», – продовжив Матвіїв, – Ми аналізували цей наказ. Там одним пунктом сказано, що все-таки треба мати земельну ділянку (оренда, користування, власність), для того, щоб звертатися за отриманням дозволу. Все зводиться до того, що вимоги Земельного Кодексу ніхто не відміняв».

Матвіїв розповів і про утворення у стінах мерії спеціальної комісії, яка займатиметься питаннями розміщення тимчасових споруд. Також посадовець розповів, що до 3 лютого меру мають надатися пропозиції щодо подальшого визначення процедури надання дозволу на розміщення торгових і тимчасових споруд у Луцьку. «Як ми будемо надавати підприємцям в цьому році дозволи на ті лотки, на ті кіоски, або на їх реконструкцію, їх знесення», – конкретизував Матвіїв.

Чиновник сказав, що наразі у цьому питанні є проблеми з господарюючими суб’єктами у Привокзальному районі. Мовляв, там міститься багато кіосків. А владці мають намір реконструювати Привокзальну площу. Матвіїв зауважив: багато кіосків треба буде «переносити».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі