• Головна
  • Влада обіцяє малому і середньому бізнесу Волині підтримку в 1,1 мільйона гривень
17:30, 8 лютого 2012 р.

Влада обіцяє малому і середньому бізнесу Волині підтримку в 1,1 мільйона гривень

23 тисячі підприємців Волині обрали спрощену модель оподаткування, – інформує «Волинська правда».

Загалом же в області підприємницькою діяльністю займаються понад 56,8 тисячі підприємців – фізичних осіб, – сказав заступник начальника головного управління економіки Волинської облдержадміністрації Олександр Блащук, роз’яснюючи переваги реформованої спрощеної системи оподаткування, яка набрала чинності з 1 січня 2012 року, – повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

Законодавством запроваджено поділ підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування, на групи. У залежності від аспектів своєї діяльності, бізнесмени самі можуть обирати, до якої із трьох груп пристати, а також змінювати її у випадку необхідності.

Зокрема, до першої групи належать підприємці, які розпочали свій шлях у бізнесі і обсяг їх доходів за рік не перевищує 150 тисяч гривень (ставка податку буде дорівнювати від 1 до 10% мінімальної заробітної плати); до другої - ті особи, які використовують працю не більше 10 найманих робітників, а обсяг доходу не перевищує 1 млн. грн. (ставка податку – від 2 до 20% мінімальної зарплати) та третьої групи – підприємці, які мають не більше 20 найманих співробітників, а обсяг доходу не перевищує 3 млн. грн. ( 3% від отриманої виручки за умови сплати ПДВ або 5% без сплати ПДВ).

Позитивні нововведення для малого і середнього бізнесу, на думку Олександра Блащука, це – перш за все, підвищення обсягу річного доходу, при якому суб’єкт підприємництва може оподатковуватися «спрощено». Зокрема, для фізичних осіб він збільшується з 500 тисяч до 3 мільйонів гривень, а для юридичних – з 1 до 5 мільйонів гривень. Тобто для суб’єктів господарювання розширюється можливість застосування спрощеної системи оподаткування.

Окрім цього, законодавством зменшено перелік дозвільних документів та ліцензій на здійснення господарської діяльності. До слова: на Волині функціонує 20 дозвільних центрів, до них за послугами у 2011 році звернулося 5,1 тисяч суб’єктів. Їм було видано 4,5 тисяч дозвільних документів.

Олександр Блащук також відмітив, що у 2012 році з обласного бюджету на підтримку малого і середнього бізнесу підприємництва спрямують 1,1 мільйона гривень, а це – у 4 рази більше ніж в минулому.

«Держава кардинально спростила умови ведення бізнесу для малого підприємництва, що дасть потужні імпульси для його розвитку не лише на перспективу, а й вже сьогодні», – наголосив заступник начальника головного управління економіки Волинської облдержадміністрації Олександр Блащук.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...