• Головна
  • У Луцьку для малих підприємців хочуть затвердити місця для здійснення торгівлі
14:00, 9 лютого 2012 р.

У Луцьку для малих підприємців хочуть затвердити місця для здійснення торгівлі

У Луцькій міській раді обговорювали план дій в рамках наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності». З цієї причини 9 лютого відбулося засідання комісія з питань розміщення тимчасових споруд.

Ще до початку засідання комісії заступник Луцького міського голови Василь Байцим навів приклад підприємця, якого ганяють від дверей до дверей, лишаючи його можливості здійснювати підприємницьку діяльність. Суть полягає в тому, що раніше цей суб’єкт господарювання здійснював торгівлю солодкою ватою на вході до Центрального парку. Сьогодні ж підприємець не може оформити дозволи на здійснення такої підприємницької діяльності вже цього року. Адже отримав лист, що містобудівною документацією не передбачене встановлення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності. І це після того, як змусили розробити схему розміщення торгової точки.

«Ми будемо бідною країною, поки будемо відмовляти таким дрібним підприємцям», - наголосив Байцим, зазначивши, що саме вони через сплату податків наповнюють бюджет. «Буду подання писати на міського голову про звільнення того чиновника, який ганяє підприємців», - додав чиновник.

Опісля цього, він перейшов до суті засідання комісії. Адже, згідно із наказом Мінрегіонбуду «Про затвердження Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», сесія міськради повинна затвердити схеми розміщення тимчасових споруд. «До 10 числа маємо подати проект міському голові, щоб підприємці знали, куди треба прийти один раз і з якими документами, щоб не посилали їх 36 раз за погодженнями», - зазначив заступник мера.

Згідно із цим наказом, підприємцю варто лише оформити паспорт прив'язки тимчасової споруди, тобто комплект документів,  у яких визначено місце  встановлення  ТС  на  топографо-геодезичній основі та схему благоустрою прилеглої території. Таким чином підприємцю більше не потрібно думати про оренду землі, сплату податку за неї.

Так, заступник начальника управління архітектури та містобудування Ярослав Матвіїв зазначив, що цей наказ позбавляє місцеве самоврядування можливості управління цими процесами. А щодо розроблення схем розміщення ТС, які потім має затвердити сесія міськради, то на це в управлінні містобудування і архітектури немає коштів.

Тим не менш, Байцим наполягав на своєму. Підводячи підсумок комісії, він дав завдання
начальнику управління містобудуванні і архітектури Юрію Казміруку розробити схеми, начальнику управління фінансів та бюджету Лілії Єловій – профінансувати цю роботу, начальнику управління розвитку підприємництва та реклами Олександру Козлюку – попрацювати з підприємцями щодо ідеології роботи підприємництва. На все передбачається три тижні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...