• Головна
  • Лучани наближаються до Європи через водопровідний кран
13:30, 16 лютого 2012 р.

Лучани наближаються до Європи через водопровідний кран

Із кранів у більшості луцьких квартир вже не ллється знезаражена хлором вода. Відтепер для цих потреб використовуватимуть гіпохлорит натрію ‒ натрієву сіль гіпохлоритної кислоти (NaOCl).

Про це стало відомо під час презентації системи знезараження води, яка відбулася у КП «Луцькводоканал» 14 лютого.

На станції Дубнівського водозабору у Луцьку встановлено гіпохлоритну електролізну установку продуктивністю 100 кГ/добу в перерахунку на умовно чистий хлор, ‒ повідомили у КП «Луцькводоканал».

За словами головного інженера підприємства Сергія Строка, завдяки значним концентраціям робочого розчину гіпохлориту та низькій напрузі електролізера ‒ лише 12 В ‒ виробничий процес став безпечним для персоналу та довкілля.

Нова система знезараження води дозволить відмовитися від застосування хлор-газу, лише транспортування якого відбувалося за 1250 кілометрів, а це додаткові витрати. Також можна відмовитися від утримання системи попередження і раннього виявлення надзвичайних ситуацій в хлорному господарстві, яке є дуже небезпечним, адже балони з хлором вибухонебезпечні і легкозаймисті, а сам зріджений газ надзвичайно отруйний.

Як зауважив Луцький міський голова Микола Романюк, який взяв участь у презентації проекту «Реконструкція системи знезараження питної води на станції водопідготовки Дубнівського водозабору міста Луцька», невдовзі склад для зберігання хлору, який розташовується поблизу навчального закладу (школа-інтернат, – «ВН») і житлових будинків, закриють.

«Ще один аспект безпеки у тому, що у випадку потрапляння у воду більшої від нормованої кількості гіпохлориту вода просто буде солонішою, а от у випадку з хлором – отруйною», ‒ запевнив директор КП «Луцькводоканал» Іван Корчук.

Крім того, за словами Корчука, безпечність застосування установки ще й у тому, що гіпохлорит доставляти на підприємство не треба. Його виготовлення зі звичайної солі відбувається безпосередньо перед використанням – це частина процесу, який забезпечує нове обладнання.

Щомісяця «Луцькводоканал» на знезараження води прогнозовано використовуватиме приблизно 4 тонн солі.

Директор КП також переконував, що застосування нового обладнання не впливає на вартість водопостачання, однак додав, що з 1 березня тарифи таки зміняться. Водопостачання і водовідведення подорожчає в середньому на 4,4%.

Корчук також повідомив, що на реалізацію проекту зі знезараження питної води підприємство витратило близько 300 тисяч гривень, з яких 220 тисяч – кошти, передбачені загальнодержавною цільовою програмою «Питна вода України», а решта – кошти підприємства.

Директор «Луцькводоканалу» зазначив, що установка зі знезараження води – вітчизняного виробництва, за якістю не поступається імпортним, але коштує менше.

Згадали під час презентації про проект, успішне втілення якого, за словами Миколи Романюка, дозволить зробити воду з-під крана, такою, що «відповідатиме найвищим європейським стандартам». Мова про завершення реконструкції станції водопідготовки на Дубнівському водозаборі, де мають бути встановлені італійські фільтри, ‒ розповів Іван Корчук. Він нагадав, що минулого року на цю потребу, відповідно до програми «Питна вода України», було передбачено 8 мільйонів гривень, 2 мільйони 800 тисяч має передбачити місто.

«В цьому році буде придбано 8 фільтрів, вони будуть поставлені в кінці лютого ‒ на початку березня», ‒ додав директор підприємства.

Луцький мер зазначив, що цей проект загалом вартуватиме близько 24 мільйонів гривень. «У нас вода не найгірша, але коли я казав про фільтри, де також буде очищатися вода то, якщо ми завершимо весь той проект, вона буде відповідати європейським стандартам», ‒ додав Романюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...