17:15, 16 лютого 2012 р.
У Луцьку бракує техніки для розчистки доріг
Цьогорічна зима виявилася непростою не лише для лучан, які потерпають від сибірських морозів, а й для луцьких комунальників, на плечі яких звалилися купа снігу та кілометри нерозчищених тротуарів. Крім того, на автошляхах побільшало аварій, як і травмованих — у приймальних відділеннях лікарень. Яка ситуація зі станом доріг і пішохідних доріжок в обласному центрі.
Загалом «слизькими» проблемами лучан переймаються близько 2,5 тисячі працівників комунальних установ. Функції прибирання доріг від снігу покладені на підприємство «Луцькспецкомунтранс», яке для цього має шість одиниць техніки з відвалом і щітками та п’ять піскорозкидувачів, — розповів начальник департаменту житлово-комунального господарства Луцької міськради Іван Кубіцький.
Крім того, є два грейдерних навантажувачі, один грейдер і один трактор. Підприємством було заготовлено 4,5 тисячі тонн піщано-соляної суміші та 120 тонн щебеневого відсіву. Але цієї техніки недостатньо, щоб при сильних снігопадах одночасно накрити все місто. Тому підприємство уклало угоди з фірмою «Унідор», ДПМК і ПП «Сметана» на надання технічних послуг. Бо грейдер місто має тільки один, і він, звісно, може ламатися. Тому можу сказати, що великі проблеми у нас виникають, коли йдуть сильні снігопади.
Вочевидь, більшого від спецкомунтрансу навряд чи можна чекати. Центральні дороги розчищені від снігу, автівки курсують по вже виїжджених смугах, а от дороги у дворах перетворилися на справжнісінькі катки.
Проте навіть така ситуація, як кажуть луцькі даішники, є далеко не загрозливою. Заступник начальника відділу ДАІ з обслуговування міста Луцька Віктор Бандура розповів, що впродовж січня цього року на дорогах обласного центру трапилося 82 ДТП, одна людина загинула, травмовано шестеро осіб, серед яких одна дитина. Пан Бандура наголосив, що порівняно з минулим роком цифри менші, та це зумовлено передусім низькою температурою, мовляв, багато автівок у люті морози просто-таки не заводиться.
А тепер щодо болючої для пішоходів теми — слизьких тротуарів. У міському управлінні охорони здоров’я повідомили, що за минулий тиждень до травмпункту звернулося 516 лучан, у 148 виявлені переломи та вивихи, причому 115 потерпілих отримали їх на вулиці. В департаменті ЖКГ кажуть, що для тротуарів було придбано 120 тонн щебенево-сольової суміші. Спочатку на тротуарах працювали трактори місцевих ЖЕКів, які очищували пішохідні зони від снігу. За словами Івана Кубіцького, працювали комунальні підприємства в міру своїх сил.
Загалом на вулиці вийшло п’ятнадцять одиниць автотракторної техніки плюс п’ять мотоблоків, — повідав головний комунальник Луцька. ЖЕКи №3 та №7 лише чистили тротуари в центрі міста, на вулицях Рівненській, Відродження. Після них ішло три тракторці приватного підприємства «Руфусів», яке займалося розсипкою піску. Товариство «МЖК» і ЖЕК №11 самі й чистили, й посипали піском, бо мають для цього необхідну техніку. «Луцькспецкомунтранс» і ЖЕК №2 працювали вручну, їхні двірники власноруч посипали територію піском.
Єдиним недоліком, за словами пана Кубіцького, є невчасна розчистка внутрішньодворових проїздів, бо техніка задіювалася першочергово на тротуарах і головних вулицях міста. «Перед нами постав вибір: або тротуари, або внутрішньодворові проїзди. Ми вибрали тротуари», — сказав Іван Євгенович.
Було б нечесно звинувачувати лише одних комунальників у всіх гріхах, точніше, у паданні лучан. Візьмімо хоча б головну вулицю міста — проспект Волі. Тротуар посипаний піском, але от аби дістатися до магазинів, перукарень чи аптек, доводиться добряче потупцювати по льоду. Власникам перерахованих закладів, мабуть, ліньки потурбуватися про безпеку клієнтів, які до них приходять.
Був у нас рейд вулицею Лесі Українки та проспектом Волі спільно з працівниками муніципальної дружини, — повідав Іван Кубіцький. Центральна частина була посипана піском, а біля магазинів — ні. У нас були претензії до власників, які розчищали квадратний метр біля своїх східців. Санкцій до фірм, які не очистили від льоду та снігу прилеглу територію, поки не застосовували. Оскільки це є порушенням правил благоустрою, то у муніципальної дружини є можливість застосовувати штрафні санкції.
Варто нагадати також, що є такий вид діяльності, як громадські роботи, які фінансуються центром зайнятості. Можливо, варто було б скористатися його послугами? І місто було б чисте, і травм поменшало б.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...