У Луцьку створять притулок для скажених тварин

У Луцьку Міністерство екології та природних ресурсів України планує профінансувати будівництво ізолятора для тварин, хворих на сказ.

Так, зустріч заступника міського голови Юрія Моклиці та директора КП «Ласка» Дани Новарчук з виконувачем обов’язків Міністра екології Анною Вронською відбулася минулого тижня.

Учасники заходу обговорили питання фінансування очистки річки Сапалаївки з облаштуванням та благоустроєм прибережної захисної смуги. Також обговорили питання будівництва притулку для безпритульних тварин.

Тоді виконувач обов’язків Міністра екології повідомила, що, на жаль, фінансування з державного фонду екології дуже обмежене, проте подавати проекти, безперечно, радить, адже усі екологічні запити обов’язково будуть розглядати.

Натомість, щодо будівництва нового притулку у Луцьку для чотирилапих друзів, Анна Вронська зазначила, що такі ініціативи їй до душі, адже вона сама дуже любить тварин, проте через нестачу коштів представники влади змушені фінансувати усі заходи лише частково.

З її слів, у 2016 році першочергово Міністерство спробує профінансувати будівництво ізолятора (приміщення, де утримують тварин з підозрою на сказ) на території КП «Ласка».

На думку фахівців, будівництво такого закладу сприятиме профілактиці та діагностиці сказу, адже відловлену тварину з підозрою на сказ необхідно утримувати в ізоляторі протягом 14 діб, аби підтвердити чи виключити небезпечне захворювання.

Таким чином, двотижнева ізоляції тварини дає можливість людині, яку вона вкусила, уникнути вакцинації від сказу при його виключенні. А у разі виявлення захворювання, вживатимуться усі необхідні заходи щодо безпеки населення та недопущення розповсюдження цієї хвороби.

«Власне, ізолятор необхідно збудувати, тому що це - одне з найважливіших приміщень. Коли маєш інформацію – значить озброєний, - говорить народна мудрість. І дійсно так: якщо повністю контролюєш і маєш інформацію про стан тварини, можна запобігти подальшому розповсюдженні хвороби, а при виключенні сказу, людині не потрібно проходити вакцинацію, яка не завжди позитивно відображається на здоров‘ї. Збудувавши на території КП «Ласка» ізолятор, Міністерство екології допоможе нам врятувати не одне людське життя та запобігти епідемії страшного захворювання, при чому не завдаючи шкоди тваринам», – каже директор КП «Ласка» Дана Новарчук.

Зі слів очільниці КП «Ласка» Дани Новарчук, після зустрічі захисники тварин отримали виклик щодо сліпого старенького пса, який вештається під мостом. Тож, спеціалісти негайно вирушили на допомогу.

тварини ізолятор сказ
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі