• Головна
  • Лучанам привезуть незвичні ляльки
09:45, 24 лютого 2012 р.

Лучанам привезуть незвичні ляльки

24 лютого 2012 року о 14:00 у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття виставки „Оксанина лялька”. Її автором є львівська майстриня Оксана Смерека-Малик.

У творчому доробку пані Оксани понад 100 ляльок-мотанок, створених з кольорових клаптиків тканини традиційною технікою без використання голки. Зшитими є лише окремі елементи одягу, оздоблення.

Ляльки Оксани Смереки-Малик зацікавлюють відвідувачів не тільки майстерністю виконання, вдалим поєднанням кольорової гами, а й оригінальністю їх подачі. Адже виготовлені вони на спеціальній каркасній основі, яка задає ляльці певний вираз, дію. А ще майстриня відразу продумує і створює тематичні групи ляльок. Всі вони мають цікаві назви: „Вечірня ватра”, „Львів’янки – пані та панянки”, „Княгині і боярині”, „Пори року”, „Маків цвіт”, „Сни серпневого поля”, тощо.

Цікаве захоплення Оксани Смереки-Малик, створення ляльок, розпочалося з 2010 року. Проте „оксанині ляльки” це не тільки забавки, це вираження власного світосприйняття, це популяризація народної культури і мистецтва, це спілкування і заохочення до творчості інших. Своїми надбаннями вона охоче ділиться з колегами, шанувальниками, однодумцями. Її ляльки експонувалися на більше десяти персональних виставках. Пані Оксана бере активну участь у фестивалях, мистецьких акціях, колективних виставках.

Роботи Оксани Смереки-Малик зберігаються в приватних і музейних колекціях України, Польщі, Чехії, Росії, Іспанії, Португалії, Бельгії, Канади, США та ін.

Пані Оксана є також майстром-писанкарем і традиційно до Великодня вона готує писанки-подарунки для родичів, друзів, знайомих. Заняття народним мистецтвом поєднує з професійною діяльністю, обіймаючи посаду директора Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв.

Біля 70 ляльок виготовлених майстринею, впродовж місяця експонуватимуться на виставці у Волинському краєзнавчому музеї. Доповнять їх фото-ілюстративні матеріали. Отож, запрошуємо поспілкуватися з майстринею і познайомитися з „оксаниними ляльками”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...