Від СНІДу на Волині померло 59 людей

Від хвороб, зумовлених СНІДом, у 2015 році на Волині померло 59 людей. Основною причиною смерті хворих на СНІД в Україні залишається туберкульоз – понад 60% таких летальних випадків, обумовлені поєднаною коінфекцією туберкульоз/ВІЛ.

Про це розповіла головний лікар обласного центру із профілактики і боротьби зі СНІДОлена Макаренко, - інформують в Управлінні охорони здоров'я Волинської ОДА.

Згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я кожну третю неділю травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Вперше цей день був відзначений ще в 1983 році в Сан-Франциско США. На той момент у світі було зареєстровано лише кілька тисяч випадків захворювання на цю страшну хворобу і про неї практично нічого не було відомо. Організаторами проведення акції пам’яті померлих від СНІДу стали люди, яких особисто торкнулася ця трагедія, що пережили біль втрати рідних і друзів.

Мета «Дня пам’яті померлих від СНІДу» є привернення уваги населення до цієї проблеми, профілактики цього захворювання, а також привернення уваги влади до соціального захисту ВІЛ-інфікованих.

Сьогодні, ВООЗ і ЮНЕЙДС характеризують ситуацію з ВІЛ-інфекції/СНІДу в світі як пандемію, що має катастрофічні демографічні наслідки для багатьох країн. За останні три десятиліття вона забрала понад 25 мільйонів людських життів. Тим не менш, число смертей, обумовлених СНІДом у світі, знизилося на 35% у порівнянні з піковим показником 2005 році. Зміна у тенденції показника смертності від хвороб, зумовлених ВІЛ, на глобальному рівні сталася, безумовно, за рахунок розширення доступу ЛЖВ до антиретровірусного лікування. Проте, у 26 країнах світу СНІД залишається у п’ятірці причин передчасної смерті (у віці до 65 років, за критерієм ВООЗ) та непрацездатності. До таких країн належать і Україна.

За період епідемії в області станом на 01.04.2016 р. виявлено 4669 особи з антитілами до ВІЛ (448,86 на 100 тис. нас.), з яких станом на 01.04.2016р. проживає в області 2575 осіб (247,55 на 100 тис. населення). З них перебуває на диспансерному спостереженні 1967 осіб (189,10,00 на 100 тис. населення). – 75,06%(74,06% в 2014р.) з числа тих, хто проживає в області.

За останні 3 роки спостерігається стабілізація захворюваності на ВІЛ-інфекцію. В 2015р. захворюваність на ВІЛ-інфекцію в області склала 26,62 на 100 тис. нас. (277 нових випадків ВІЛ-інфекціі); в 2014 р. – 25,42 на 100 тис. населення (264 нових випадків ВІЛ-інфекції); в 2013 р. – 25,74 (267 нових випадків), в 2012р. – 26,74 ( 277випадків ).

Починаючи з 2000 року в області збільшується кількість хворих на СНІД та смертність від цієї хвороби. За весь період епідемії захворіло на СНІД 1123 осіб ( 107,96 на 100 тис. нас.), померло 567 (54,51 на 100 тис. нас.) від хвороб, зумовлених СНІДом померло 295 осіб. В порівнянні з 2014р., у 2015 році кількість померлих від СНІДу збільшилась в 1,2 рази: у 2014 року померло від СНІДу – 49 осіб, у 2015 року – 59 осіб.

Основною причиною смерті хворих на СНІД в Україні залишається туберкульоз – понад 60% таких летальних випадків, обумовлені поєднаною коінфекцією туберкульоз/ВІЛ.

ВІЛ-інфекція в області передається трьома шляхами. В перші роки епідемії (1996-1998рр.) в області, як і вцілому в Україні, домінуючим шляхом передачі ВІЛ був паренетеральний і становив 95-92%. ВІЛ-інфекція поширювалась в середовищі споживачів ін’єкційних наркотиків внаслідок спільного використанням шприців, голок, посуду та інших складових для приготування наркотиків.

Починаючи з 2000 року спостерігається збільшення частки інфікування внаслідок гетеросексуальних статевих стосунків та поширення ВІЛ-інфекції на благополучні прошарки населення.

Протягом періоду епідемії змінювалось співвідношення частки чоловіків і жінок втягнутих в епідемію. В перші роки епідемії інфікувались переважно чоловіки. Так, в 1996 році з числа виявлених ВІЛ-позитивних 84% становили чоловіки, жінки -16%. В подальші роки кількість зареєстрованих ВІЛ-позитивних жінок зростала. У 2006 р. чоловіки становили – 66%, жінки – 34%; у 2014р. – чоловіки – 60%, жінки – 40%; у 2015р. чоловіки – 60%, жінки – 40%.

Реальну загрозу для суспільства становить вихід епідемії ВІЛ за межі груп ризику. Особливістю епідемічного процесу в області є збільшення випадків передачі ВІЛ статевим шляхом за рахунок статевих партнерів – споживачів ін’єкційних наркотиків. Існує загроза розвитку епідемії гомосексуальним шляхом

З травня 2005 року Волинська область включена в план впровадження розширеної антиретровірусної терапії для лікування хворих на ВІЛ/СНІД. Станом на 01.05.2016 року в області отримують антиретровірусну терапію 941 хворих на ВІЛ/СНІД.

В обласному центрі СНІДу, центральних та міських лікувальних закладах області відкриті кабінети «Довіра», де можна отримати консультування та безкоштовне тестування на ВІЛ-інфекцію, за бажання пацієнта анонімно

Важливо зрозуміти, що проблема ВІЛ/СНІДу стосується кожного, а не тільки тих, хто вже зіткнувся з цією хворобою. А ще краще вчитися на чужих помилках, щоб не допустити своїх.

СНІД смерть хвороба Волинь
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
31 перегляд в листопаді
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
В Україні ременем безпеки користується лише кожен четвертий водій. Такими є результати опитування, проведеного ГО Vision Zero і Центром демократії і верховенства права, - пише "etcetera". За даними експертів, усього 23% українських водіїв їздять з пристебнутим ременем безпеки. Найчастіше використовують автомобільний засіб захисту водії в Києві –53%. Середні показники в Житомирі, Львові та Черкасах – між 30% і 40%. У Луцьку показники нижчі середніх, проте...
Суспільство
Сьогодні у Луцьку вп'яте скликали круглий стіл аби обговорити тему безготівкового проїзду у Луцьку. Про це йдеться у сюжеті Сфера-ТВ.  Як повинні себе поводити лучани у маршрутках та тролейбусах при запровадженні електронного квитка, за якими критеріями обиратимуть оператора що встановить валідатори, та коли ж зрештою запрацює система? Чи вдалось цього разу дати відповідь на ці питання та дійти до спільного рішення дивіться у сюжеті.
Суспільство
У Луцьку відбувся конкурс двійнят та близнят. Про це йдеться у сюжеті Сфери-ТВ. Конкурс "схожі на всіх, та несхожі ні на кого" відбувся сьогодні в Луцьку, діти представляли на ньому свої таланти - одні на двох.  Детальніше про це у сюжеті.
Суспільство
У Луцьку водій маршрутки №3 дверима затиснув жінку з двома дітьми.Про це у Facebook-спільноті «Луцьк то є Луцьк» написала Олена Герастовська.«Коли виходиш з двома дітьми (4 та 6 років) з маршрутки, робиш перший крок одною ногою на тротуар і маршрутка починає рух, двері затискають тебе, але, дякувати Богу не дітей, як мінімум в даній ситуації хотілося б почути принаймні вибачення», – пише лучанка.«При спілкуванні з заступником директора АТП, розумієш, що ри...
Суспільство
Кабінет міністрів надав право вибору українським сім'ям: користуватися в опалювальний сезон пільгою чи субсидією. "Якщо родина має право на субсидію, однак її розмір невеликий і, на її думку, доцільніше сплачувати за комунальні послуги з врахуванням пільги, то необхідно подати заяву до органу соціального захисту населення про припинення надання субсидії", - повідомили на сайті teplo.gov.ua. І навпаки, якщо на опалювальний період сім'ї доцільніше користуват...
Влада
Голова Волинської ОДА Олександр Савченко повідомив, що вибори у об’єднаних територіальних громадах на Волині відбудуться, як і планувалося – 23 грудня.Про це йшлося на прес-брифінгу голови ОДА та голів сільських рад у четвер, 15 листопада, - пише "ВолиньPost".Голова Волинської обласної державної адміністрації зазначив, що процес децентралізації зупинити уже неможливо, а Волинь у цьому плані пройшла вже більшу частину шляху.На останньому засіданні ради регі...
Влада
З 12 по 18 листопада в Україні буде проходити рейд з безпеки руху. По це повідомляє Державна служба України з безпеки на транспорті на своєму сайті. На дорогах будуть зупиняти водіїв та перевіряти наявність ременя безпеки та його застосування. Це буде стосуватися як приватних автолюбителів так і різних перевізників. Як повідомляє Державна служба України з безпеки на транспорті, за 10 місяців 2018 року в Україні сталося 122 354 дорожньо-транспортні пригоди....
Різне
У четвер, 15 листопада, на дорогах західних, північних та центральних областей України очікується ожеледиця. Про це повідомляє Укргідрометцентр. "15 листопада на дорогах західних, північних та центральних областей подекуди ожеледиця. Вранці в Україні місцями туман", - повідомили синоптики. Загалом 15 листопада в Україні вдень на Правобережжі, у Криму і Приазов'ї - невеликий дощ та мокрий сніг, на решті території без опадів. Вітер - південно-східний та схід...
Новини компаній
Дитинство – це дивовижний час, який немислимий без іграшок і навчання. Для того, щоб полегшити крихітці знайомство з навколишнім світом, треба придбавати правильні іграшки, наприклад, 3D конструктор на магнітах. 3D конструктор на магнітах – це один з варіантів розвиваючої ігри з дитиною. Яскравий дизайн, простота конструкції створюють простір для польоту фантазії і захоплюючої гри. Використовуючи магніти, спочатку можна вивчати геометричні фігури, кольори,...