• Головна
  • У Луцьку створять нові виборчі дільниці
09:00, 2 березня 2012 р.

У Луцьку створять нові виборчі дільниці

У Луцьку під час чергових парламентських виборів працюватимуть звичайні та спеціальні виборчі дільниці на постійній основі. Це нововведення передбачене Постановою Ценральної виборчої комісії від 24 січня 2012 року.

Про це під час засідання виконкому Луцької міськради 1 березня повідомила начальник відділу ведення Державного реєстру виборців Наталія Гальченко, – інформує власкор ЗІКу.

Гальченко повідомила, що в Луцьку заплановано створити 82 виборчі дільниці на постійній основі, з яких 73 – звичайні, 9 – спеціальні. Передбачено створити 2 нові звичайні виборчі дільниці, перенести центр для голосування на одній з дільниць та створити замість спеціальної звичайну виборчу дільницю на постійній основі у геріатричному пансіонаті.

За словами фахівця, нові виборчі дільниці вирішили створити через те, що законодавство вимагає, аби кількість виборців на кожній не перевищувала 2,5 тисяч мешканців. Тим часом у Луцьку 20 дільниць були більшими. Зрештою, вирішено, щоб зміни відбулися в межах 29 дільниць, – зауважила Гальченко.

Вона також додала, що в місті за планами має бути 69 великих звичайних виборчих дільниць (від 1,5 до 2,5 тисяч виборців), 3 – середніх (від 500 до 1,5 тисяч виборців), 1 мала, а також 8 середніх і 1 мала спецдільниця.

Члени виконкому погодили проект рішення про внесення до ЦВК подання щодо первинного утворення звичайних та спеціальних виборчих дільниць на постійній основі на території міста Луцька.

Щоправда, секретар міськради Григорій Пустовіт зауважив, що скептично ставиться до ідеї створення виборчих дільниць на постійній основі.

Наталія Гальченко запевняла членів виконкому, що виборці не лише додаються, але часто й вибувають, тому проблем бути не повинно. Втім, міський голова Микола Романюк порадив таки завчасно звернутися до ЦВК, аби попередити можливі порушення.

Також луцький мер нагадав своєму заступникові Юрію Вербичу, що той несе персональну відповідальність за належну організацію чергових парламентських виборів, запланованих на 28 жовтня цього року. І порадив подбати про те, що вчасно почати інформаційну кампанію серед виборців.

За даними відділу ведення Державного реєстру виборців, на кінець лютого, в місті – 157 тисяч 135 виборців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...