• Головна
  • На сотню волинянок припадає лише 89 чоловіків
12:47, 2 березня 2012 р.

На сотню волинянок припадає лише 89 чоловіків

На Волині проживає майже 550 тисяч жінок, середній вік яких становить 40 років. Волинянки є одними з наймолодших жінок в Україні, – наголошують у головному управлінні статистики у Волинській області.

Наші землячки минулоріч подарували світові 14,6 тисячі малюків, серед яких 7,6 тисячі хлопчиків та 7 тисяч дівчаток. За рівнем народжуваності в державі область традиційно є одним із лідерів. Так, на кожну тисячу жителів припадає в середньому по 14 новонароджених, тоді як в Україні – 11.

А щодо співвідношення статей, то на кожні 100 представниць прекрасної статі припадає лише 89 чоловіків. Перевага жінок над чоловіками спостерігається вже у віковій групі 35 років і далі зростає.

Завдяки своїй життєвій силі та енергії жінкам притаманна ще й висока професійна активність. Вони становлять 56% серед зайнятих в економіці та соціальній сфері області. Жіноча праця традиційно більш поширена в сферах охорони здоров’я та соціальної допомоги, готельного і ресторанного бізнесу, освіти – 81–75% зайнятих у відповідних видах діяльності.

За рівнем освіти жінки не тільки не поступаються чоловікам, а й у багатьох випадках випереджають їх, бо серед працюючих осіб з повною, базовою або неповною вищою освітою вони становлять дві третини. У волинських вищих навчальних закладах вищу освіту здобувають приблизно 19 тисяч жінок, традиційно становлячи більшість серед студентів (троє з кожних п’яти). Майже 58% кандидатів наук, понад 26% докторів наук та дві третини аспірантів нашого краю – також  жінки.

Зростає роль жінки в суспільно-політичній сфері. На початок цього року зареєстровано 46 жіночих громадських організацій, головними цілями діяльності яких є відстоювання законів і програм, що забезпечують гідний статус і соціальну захищеність жінки, сприяють вирішенню проблем сім'ї, виховання дітей, відродження духовності та культури тощо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...