• Головна
  • В Луцьку знову оголосили війну курцям
09:45, 5 березня 2012 р.

В Луцьку знову оголосили війну курцям

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук провів засідання Координаційної ради з проблем ВІЛ-інфекції /СНІДу, туберкульозу, наркоманії, з питань профілактики алкоголізму та тютюнокуріння. 
Про хід виконання рішення Луцької міської ради від 29.06.2010 №62/2 «Про внесення змін та доповнень до рішення Луцької ради від 08.09.2006 №5/136 «Про впорядкування вживання тютюнових виробів на території міста Луцька» доповіла юрист управління охорони здоров`я Луцької міської ради Ольга Семенюк.

Управління розвитку підприємництва та реклами міської ради провело моніторинг серед закладів ресторанного господарства та виявило, що 85% об`єктів забезпечило дотримання норми щодо відведення не менше 50% площі закладу для осіб, які не палять. Однак 15% від загальної кількості об`єктів не дотримують цю норму. В переважній більшості такі порушення спостерігаються на ринках міста (16 об`єктів). Також припинена торгівля пивом та тютюновими виробами в кіоску на пр.Відродження біля ЗОШ №23.

Працівниками служби у справах дітей спільно з відділом з питань торгівлі та сфери послуг, відділом муніципальної дружини проведені рейди щодо виявлення фактів продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, в ході яких обстежено 14 закладів (кафе «Марка», кафе «Східний експрес», диско-бар «Метро», кафе-магазин «Гетьман», магазин «Апетит», пивбар «Кнайпе», бар «Колізей», кафе «Магнолія», кафе-бар «Корчма», нічний клуб «Версаль», нічний клуб «Корида», бар «Максим», бар «Майдан», нічний клуб «Черрі»).

Інспекторами відділу муніципальної дружини за 2011 рік складено 34 протоколи за тютюнопаління в заборонених місцях та 12 протоколів по факту продажу цигарок неповнолітнім за ч.2 ст. 156 КупАП.
За минулий рік адміністративною комісією притягнуто 26 осіб за паління в заборонених місцях.
Управлінням містобудування та архітектури було розроблено та погоджено схеми території 100-метрових зон, прилеглих до загальноосвітніх навчальних закладів.

Управлінням освіти проводилися інформаційні заходи з залученням представників закладів охорони здоров`я, зокрема: круглі столи та лекції лікарів про шкоду для здоров`я вживання тютюнових виробів; серед школярів організовано санітарно-освітню роботу; у серпні 2011 року із Волинським обласним благодійним фондом «Преображення» укладено Угоду про співпрацю на 2011-2012 роки, якою передбачено проведення профілактичних програм «Правда про куріння»; організовано трансляцію відеофільмів; усі навчальні заклади міста взяли участь у Всеукраїнському уроці здоров`я і провели уроки здоров`я та акцію щодо припинення куріння серед дітей, учнівської молоді, педагогічних працівників.
Луцьким міським відділом УMBС України у Волинській області за минулий рік складено 172 протоколи за ст. 175-1 (куріння тютюнових виробів у заборонених місцях). З них 36 - неповнолітні особи. 106 особам винесено попередження, на 27 накладено штраф. У цьому році складено 28 протоколів, з них - 17 неповнолітнім особам.

Закладами охорони здоров`я проводились індивідуальні та групові психотерапевтичні сеанси з профілактики та лікування залежності від тютюнопаління; працюють кабінети лікування тютюнозалежних пацієнтів.

Роботу щодо виконання рішення Луцької міської ради від 29.06.2010 №62/2 «Про внесення змін та доповнень до рішення Луцької міської ради від 08.09.2006 №5/136 «Про впорядкування вживання тютюнових виробів на території м. Луцька» визнано задовільною.

Комісія з проблем ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу, наркоманії, з питань профілактики алкоголізму та тютюнокуріння затвердила план роботи на 2012 рік.

Згідно рішення координаційній ради, Луцькому MB УМВС України у Волинській області та відділу муніципальної дружини доручено посилити контроль в частині вживання тютюнових виробів на території міста у заборонених місцях; управлінню розвитку підприємництва та реклами - зобов`язати власників торгівельних павільйонів, що на зупинках громадського транспорту, розмістити графічний знак про заборону куріння із текстом: «Куріння заборонено!». «Такі знаки потрібно виготовити та встановити до 1 травня», - наголосив перший заступник міського голови Святослав Кравчук.

Він звернув увагу Луцького MB УМВС України у Волинській області та відділу муніципальної дружини на посилення контролю за впорядкуванням тютюнопаління на прилеглих територіях Волинського національного університету імені Лесі Українки та Луцького національного технічного університету. «Території, прилеглі до навчальних закладів, а також зупинки громадського транспорту будуть зоною особливого контролю» - повідомив Святослав Кравчук.

Планується провести й моніторинг серед закладів ресторанного господарства, у яких під час попередньої перевірки виявлено факти не забезпечення 50% площі закладу для осіб, які не палять. При повторному огляді через подібні порушення підприємців зобов’яжуть перейти на «режим непаління».

Прийнято рішення винести питання про виконання рішення Луцької міської ради від 29.06.2010 №62/2 «Про внесення змін та доповнень до рішення Луцької міської ради від 08.09.2006 №5 /136 «Про впорядкування вживання тютюнових виробів на території м.Луцька» на розгляд засідання виконавчого комітету Луцької міської ради, адже рішення, прийняте ще у 2010 році, не зовсім відповідає реаліям сьогодення та потребує доповнень.

Заплановано також провести широку інформаційну кампанію з роз’ясненням Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» та нормативних документів міської ради, які регулюють питання тютюнопаління у місті.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...