«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО)

64 учні з чотирьох луцьких шкіл взяли участь у конкурсі «Учнівська обласна рада». Спробувати себе у ролі юного депутата, голови обласної ради, голосувати за кандидата та його програму, учні могли завдяки фондам розвитку, які діють у школах.

«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-1
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-2

Кандидати та депутати отримали посвідчення, картки для голосування «За» та «Проти». Окрім цього написали програми розвитку області, представили її перед однокласниками, які сиділи на місцях депутатів обласної ради.

«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-3
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-4
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-5
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-6
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-7
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-8
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-9

Старшокласники підняли питання соціальної сфери, поліпшення інфраструктури області, екології, медицини, сільського господарства. Також запропонували свої зміни в освіті – відміну оцінок від першого до шостого класу, накопичувальну систему балів, за якою після закінчення школи вступатимуть у вищі навчальні заклади. На думку учнів, за гарні оцінки вони можуть отримувати знижки в оплаті за харчування та користування гуртками. Кожен шкільний депутат, прослухавши претендента на голову учнівської обласної ради, у кабінці для таємного голосування зробив свій вибір.

«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-10
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-11
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-12
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-13
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-14
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-15

Серед чотирьох кандидатів, якими були Ганна СербіненкоКатерина Смаль та Катерина Воронюк, перемогу здобув учень 10 класу ЗОШ №13- Дмитро Романцов. Школяр мріє втілити в життя проект розвитку індустріального парку в Луцьку, прототипом якого є Силіконова долина в Сполучених Штатах Америки. Після оголошення результатів голосування – Дмитро прийняв повноваження голови учнівської обласної ради і згідно регламенту, який ухвалили депутати, продовжив засідання, де були обрані троє його заступників.

Попереду в учнів робота в профільних комісіях, де вони ухвалюватимуть та голосуватимуть за рішення депутатів. Консультації та приклади проектів рішень усім учасникам конкурсу надають працівники Офісу розвитку кварталу від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Хтозна, можливо, колись ці юні депутати стануть справжніми політиками, адже досвід доповідача у них уже є. Аби цей процес не минув безслідно, всі етапи конкурсу відзняли на камеру, після чого змонтують короткометражний фільм під назвою «Учнівська обласна рада».

Фільм подадуть на спеціальну номінацію «Місцеве самоврядування – це ми!», яка заснована Міжнародним дитячим телевізійним фестивалем «Дитятко» спільно з Радою Європи. Переможці конкурсу поїдуть у Страсбург, аби побачити, як працюють політики Європейського союзу.

«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-16
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-17
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-18
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-19
«Учнівська обласна рада» у Луцьку (ФОТО), фото-20
обласна рада влада учні
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі