• Головна
  • Луцьким лікарням ніде утилізувати використані шприци. Але «відходи їхні – їхні проблеми»?
10:20, 7 березня 2012 р.

Луцьким лікарням ніде утилізувати використані шприци. Але «відходи їхні – їхні проблеми»?

У Луцьку протягом року утворюється приблизно 400 тонн шкідливих відходів. На території місцевих підприємств накопичено більш ніж 15 тонн відходів найвищого рівня небезпеки. Про це йшлося сьогодні, 6 березня, під час виїзної наради з питань поводження з промисловими відходами.

Нарада проводилася на території АТ «Богдан-моторс». Перед початком офіційної частини начальник управління персоналом підприємства Лариса Галь провела для гостей екскурсію заводом. Відвідувачі побували у кузовному та складальному цехах і мали змогу зсередини побачити виробничий процес.

Під час наради начальник відділу екології Луцької міської ради Борис Сорока порушив проблему утилізації відходів. «Це серйозне питання», – наголосив він і розповів, що протягом року у Луцьку утворюється приблизно 400 тонн промислових відходів.

На території підприємств адміністративного центру Волині накопичується 15,2 тисячі тонн відходів найвищого рівня небезпеки. Як приклад Борис Сорока навів люмінесцентні лампи, у колбі яких міститься ртуть. «Ртуть небезпечніша за викиди в атмосферу сірки і фосфору», – зауважив начальник відділу екології. Після свого виступу він попросив представників підприємства-господаря наради розповісти про утилізацію відходів на їхньому виробництві.

Начальник відділу промислової безпеки АТ «Богдан-моторс» розповів про те, що вивіз відходів на автозаводі відбувається централізовано. Його здійснює одне із черкаських підприємств. До слова, під час екскурсії територією заводу усім присутнім продемонстрували контейнери для накопичення сортованих відходів.

Лікар Луцької санепідемстанції Олександр Муха, своєю чергою, наголосив на проблемах міста у сфері утилізації відходів. За його словами, негативним є змішування промислових і побутових відходів, а також відсутність вторинної переробки поліетиленових та паперових відходів. «Приїжджаєш в Брище, і тут же під’їжджає машина з обривками клейонки», - ствердив він.

Важливою проблема – й утилізація медичних відходів, зокрема,використаних шприців та систем для крапельниць. На території Волині немає спеціалізованого підприємства, яке б знищувало такі відходи. Олександр Муха на запитання представників медзакладів Луцька, куди дівати використані шприци, відповів, що їх потрібно зберігати на території підприємства чи установи(в цьому конкретному випадку – у лікарні). Це викликало шквал обурення серед представників луцьких лікарень. «Відходи ваші – ваші проблеми», – заявив натомість лікар Луцької СЕС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...