• Головна
  • Волинське підприємство не сплатило 5 мільйонів гривень податків
15:05, 12 березня 2012 р.

Волинське підприємство не сплатило 5 мільйонів гривень податків

Податківці Волині зруйнували схему, через яку два роки поспіль мінімізували сплату податків, – інформує «Волинська правда».

За цей час у фіктивних оборудках одне з волинських підприємств «сховало» 5 мільйонів гривень несплачених податків, – поінформували в управлінні податкового контролю ДПС у Волинській області.

Однак, цей факт достатньо тривалої і масштабної спроби ухилення від сплати податків зовсім не свідчить про споглядальну позицію податківців: підприємство через наявність ризиків неодноразово потрапляло в поле зору податкових аудиторів. Кожна із проведених перевірок свідчила про неухильну позицію керівництва підприємства  мінімізувати сплату податків та завершувалася значними донарахуваннями. Зрештою, податкові ревізори зібрали достатньо документальних підтверджень  шахраювання з державою.

«Найбільш переконливий аргумент з усього переліку критеріїв, що свідчать про ризикованість  цього підприємства, – це взаємовідносини з бізнес – партнерами , які знаходяться  в розшуку, або ж не звітуються чи взагалі збанкрутували. Господарських операцій з такими «діловими» спільниками на цьому підприємстві виявилося на 160 мільйонів гривень. Відповідно, і розбіжностей в автоматизованій системі співставлення у підприємства теж понад 110 мільйонів гривень», – розповіла заступник  голови ДПС у Волинській області Інна Степанюк.

Окрім того, підприємство активно переконувало податківців через звітність у власній збитковості і протягом двох років декларувало нульову податкову віддачу. Відтак, особлива увага податкової служби до цього суб’єкта господарювання – зовсім не випадкова.

Власне схема, використовуючи яку підприємство приховувало податки, полягала у формуванні штучного податкового кредиту. Для цього на підприємстві укладали угоди з фіктивними постачальниками та нібито експортували на адресу британської фірми власну продукцію. Щодо постачальників, то податківці прописали нікчемність угод з ними.

Активний експорт власного продукту за кордон цим підприємством став підставою для  ретельного аналізу аудиторами.

Відтак, податківці поцікавилися у компетентних органів Сполученого Королівства Великої Британії про діяльність підприємства-нерезидента. Власником фірми  на території Туманного Альбіону виявився громадянин України, а директорами –громадяни Латвії.

Щоправда власник фірми від свого підприємства відразу ж «відхрестився»: мовляв, паспорт давно втратив і навіть інформував про це міліцію. Один із директорів підприємства теж заперечив свою причетність до комерції на теренах Великобританії та ділових стосунків з волинським підприємством, яке «реалізувало» на експорт товарно-матеріальних цінностей на понад 600 тисяч доларів США.

Тепер господарські операції волинського підприємства з нерезидентом досліджують в ході чергової документальної перевірки. Повнота, правильність та своєчасність сплати ПДВ цим підприємством під великим сумнівом. Повідомляють у екторі взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю ДПС у Волинській області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...