• Головна
  • Волинянам розповіли як вберегтися від кліщів
13:00, 11 червня 2016 р.

Волинянам розповіли як вберегтися від кліщів

Для одних похід на природу – це гарна можливість відпочити від міської метушні, подихати свіжим повітрям. Для інших починається пора, коли можна запастися дарами природи, а заразом і збагатити гаманець. Проте якими би не були наміри відвідин лісу, це завжди небезпечно, оскільки як раз на період потепління – травень, червень, припадає масовий виплід кліщів, а отже ризик підхопити дрібну комаху зростає, - інформує ВІП.

Найбільш активними кліщі проявляють себе в похмуру, але теплу та вологу погоду. Тому любителям відпочинку на природі рекомендують одягати одяг світлих кольорів (щоб у разі враження, можна було би швидко це виявити), а після повернення додому ретельно себе оглянути.

Та що робити, коли вберегтися не вдалося, а кровососи вже смокчуть вашу кров? З цього приводу інструктує начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук.

«Навіть самому часто доводилося допомагати знайомим чи родичам позбуватися цього гризуна. Загалом же позбутися кліща на тілі можна за допомогою звичайного пінцета, щипців для брів чи якого-небудь хірургічного інструменту. Витягувати комаху варто вертикально вгору, при цьому злегка обертаючи (оскільки безпечніше викручувати, а не виривати її). Витягнути важливо не лише «животик», а й хоботок. Після такої процедури, ранку обов’язково потрібно змастити чи розчином йоду, чи спиртом», – каже Якимчук.

Часто «знавці» домашньої медицини говорять, що легше позбутися паразита, змастивши його олією та повільно розхитувати. Проте фахівець стверджує, що вже давно науковці довели, що це міф. Також наголошує Микола Якимчук, що самостійно видалити кліща вдається у семи з 10 випадках. Важливим є те, що лише 10% комах є зараженими і переносять такі хвороби як вірусний енцефаліт та кліщовий бореліоз (хвороба Лайма).

До слова, лікар згадав коментар головного дитячого імунолога Києва Федора Лапія, який зауважив, що за останні роки в Україні не були зареєстровані випадки вірусного енцефаліту. Загалом же Микола Якимчук радить при самостійному видаленні комахи поспостерігати за раною. Якщо підніматиметься температура чи з’являтимуться почервоніння, варто звернутися до фахівців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліщ #лікар #природа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...