• Головна
  • На Волині створили раду, щоб захищати споживачів, але забули про інвалідів
17:00, 15 березня 2012 р.

На Волині створили раду, щоб захищати споживачів, але забули про інвалідів

В області відтепер функціонуватиме Координаційна рада з питань якості продукції і безпеки життя споживачів. Перше її засідання відбулося 15 березня в Волинській обласній державній адміністрації.

У положенні ради йдеться про те, що її основними завданнями є проведення аналізу стану справ у сфері забезпечення належної якості і безпеки життя людини та реалізації конституційних прав та громадян, забезпечення розвитку ринкових відносин, сприяння налагодженню діалогу між владною та бізнесом. Окрім того, рада має готувати пропозиції та рекомендації щодо здійснення заходів, спрямованих на створення безпечних умов у сфері життєдіяльності людини та інші.

Головою ради було обрано заступника голови Волинської обласної державної адміністрації Віталія Карпюка. Під час засідання затвердили й склад дорадчого органу, до якого увійшли представники різних служб та установ міста. Проте своє незадоволення з цього приводу висловив один з членів Волинська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України». Він зауважив, що наразі в області налічується приблизно 80 тисяч неповносправиних, які, своєю чергою, теж є споживачами. За його словами, їхні права дуже порушуються, адже інваліди не можуть потрапити до різних установ через відсутність пандусів, або, якщо ті є, то неналежно побудовані.

Як виявилося, навіть інспекція у справах захисту прав споживачів в області розміщена аж на третьому поверсі, а ліфт там відсутній, відповідно інвалід-візочник навіть скаргу написати туди не зможе. Проте Карпюк запевнив, що представника від неповносправних обов’язково включать у склад Координаційної ради.

Голова правління обласної організації «Союз споживачів Україна» Володимир Блаженчук розповів про те, що нещодавно Волиньрада прийняла програму захисту прав споживачів, у якій навіть передбачено фінансування у розмірі 170 тисяч гривень. За його словами, це дасть змогу видрукувати методички-підручники для учнів шкіл та вузів, а також для інших категорій населення з роз’ясненням їхніх прав.

Він висловив й своє обурення тим, що зі зміною партійних прапорів у керівництві деяких районів змінилось ставлення і до громадських лідерів. Так, у чотирьох районах області, зокрема в Луцькому, Ківерцівському та Шацькому, припинили існування громадські організації, що захищали права споживачів.

Натомість начальник центру з питань стандартизації, науково-методичного та інформаційного забезпечення ДП «Волиньстандартметрологія» Таїсія Баторевич зауважила, що на Волині випускається чимало якісної продукції, але її необхідно більше рекламувати і популяризувати. Також вона додала, що зараз треба допомагати людям, які хочуть відкривати своє виробництво, розповідати про нормативно-правову базу та стандарти самої роботи. Вона додала, що в їх підприємстві є й лабораторії, які проводять дослідження різних видів продукції, зокрема, вони єдині в області проводять аналіз на вміст ГМО. Тож вона закликала підприємців звертатись у «Волиньстандартметрологію» по допомогу.

Голова Волинської громадської організації «Захист прав споживачів» Геннадій Кожевніков зауважив, що в Україні раніше діяв один з кращих законів Європи, який мав на меті захистити споживачів, а не виробників, однак 2007 році його скасували. «Зараз в нас захищають виробників», - бідкався він.

Окрім того, під час засідання Координаційної ради усіх попросили до 15 квітня надіслати письмові пропозиції щодо плану роботи дорадчого органу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...