• Головна
  • У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО)
15:02, 20 березня 2012 р.

У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО)

У стінах Управління СБУ у Волинській області відбулася презентація документально-публіцистичного видання «Історія органів державної безпеки на Волині», – інформує «Волинська правда».

Книга вміщує у собі архівні матеріали, нариси, спогади колишніх працівників СБУ у Волинській області. Чимало матеріалів були мало відомі широкому загалу до сьогодні. До праці над виданням долучилися науковці Волинського національного університету імені Лесі України та Острозької академії.

Начальник Управління СБУ у Волинській області, генерал-майор Володимир Мельникович зауважив, що до професійного свята працівникам дарують якийсь подарунок. Таким подарунком є ця книга. Проте вона буде цікава і для науковців, і для тих, хто цікавиться історією спецслужб. Видання розповідає про історичний зріз царської Росії, довоєнної Польщі, воєнного часу, радянських часів і 20-ти років української незалежності і працю органів безпеки у них. У книзі – чимало краєзнавчих матеріалів. Автори книги, за його словами, намагалися уникнути ідеологічних нашарувань і прославлення чи знеславлення того чи іншого періоду. Мовляв, оцінку буде робити кожен читач. «Сподіваюся, що книга буде цікава не лише фахівцям, але й тим, кому не байдужа доля рідного краю», – сказав Володимир Мельникович. Також він подякував за співпрацю науковцям.

Науковим редактором видання став професор ВНУ імені Лесі Українки Михайло Кучерепа. Він назвав книгу досить хорошим інтелектуальним продуктом. Порадувало його хороше поліграфічне оформлення книги. Науковець назвав «Історію органів державної безпеки на Волині» унікальним виданням. Каже, що подібних книг у Волинській області ще не було. Він подякував за кропітку роботу своїм колегам над цим науково-публіцистичне видання.

Генерал-майор у відставці Олександр Булавін назвав видання гарним фоліантом. Він висловив радість за такий перший започаткований внесок в історію управління. Ця книга буде корисна тим, хто стоїть на сторожі безпеки нашої держави. 

Координатором роботи над книгою був декан історичного факультету ВНУ імені Лесі Українки Анатолій Шваб. Він розповів, що видання з’явилося у відносно короткі строки, а це, означає, що можна зробити багато, якщо цього хотіти. Своєю роботою науковці наче підняли завісу таємниці, адже для пересічних людей діяльність органів державної безпеки оповита таємничістю. Анатолій Шваб зауважив, що ці стереотипи були сформовані в період радянського часу.

Слово на презентації мали і колеги Анатолій Шваба. Так, науковець Оксана Карліна зауважила, що, приступаючи до праці над цією книгою, її навіть здивувала ініціатива начальника Служби безпеки України у Волинській області створити таке видання. Подякувала Карліна за чудове макетування і обкладинку книги видавництву «Ініціал».

Кандидат історичних наук Олег Разиграєв зауважив, що для нього складність у праці над книгою полягала у пошуках інформації в архівах, у порівнянні польських та українських документів. Професор, доктор історичних наук Іван Баран подякував за можливість працювати з архівами. «Документи для істориків – це надзвичайна справа», – сказав науковець.

Зауважимо, що декілька примірників видання потраплять до архівів Волинської області, бібліотек тощо.

Додамо, що книга присвячена 20-річчю СБУ. Наклад видання – 1000 примірників.

У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-1
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-2
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-3
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-4
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-5
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-6
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-7
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-8
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-9
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-10
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-11
У Луцьку презентували унікальне видання про спецслужби (ФОТО), фото-12
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...