• Головна
  • Більше 40% ракових захворювань можна запобігти, змінивши спосіб життя
17:03, 22 березня 2012 р.

Більше 40% ракових захворювань можна запобігти, змінивши спосіб життя

Існує думка, що схильність до ракових захворювань закладена на генетичному рівні і запобігти їх розвиток неможливий. Останні дослідження показали, що зміна людиною способу життя може значно знизити ризик розвитку раку. Так більше 40% раку можна запобігти, враховуючи ряд певних факторів. Таких як куріння, вживання алкоголю і шкідливої ​​їжі.

У ході дослідження фахівцям вдалося виявити 14 факторів, пов'язаних зі способом життя людини і навколишнім середовищем, що впливають на розвиток раку. 2/3 всіх випадків виникнення раку вчені пов'язують з курінням, алкоголем, ожиріння і неправильним харчуванням. Саме паління є головною причиною 23% ракових захворювань у чоловіків і 16,5% - у жінок. Другим за значимістю фактором у чоловіків є - брак овочів і фруктів в раціоні харчування, а у жінок - ожиріння.

До харчових факторів, що сприяють розвитку раку, крім браку овочів і фруктів відносять також і брак білка, надлишок солі і червоного м'яса, що пройшло термічну обробку, в раціоні харчування. Виявлено були також і причини, що впливають виключно на жіночий організм - небажання годувати дитину грудьми, а також замісна гормональна терапія. Вплив радіаційного фону і прямих сонячних променів, постійний контакт зі шкідливими хімічними речовинами, знижена фізична активність і деякі інфекційні захворювання.

Вчені попереджають, що здоровий спосіб життя не захищає організм людини від можливості захворіти на рак, проте значно знижує ймовірність його розвитку. Для того щоб убезпечити свій організм достатньо лише відмовитися від куріння, вживання алкоголю, збагатити свій раціон харчування і підтримувати в нормі свою вагу, стверджують фахівці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...