• Головна
  • У Луцьку для людей з особливими потребами обладнають світлофори та пішохідні переходи
15:30, 23 березня 2012 р.

У Луцьку для людей з особливими потребами обладнають світлофори та пішохідні переходи

В обласному центрі Волині думають над тим, як зробити місто доступнішим. Про це йшлося 23 березня під час засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктур міст.

Під час засідання підняли низку важливих тем для людей з особливими потребами. Щоправда, більшість з них обговорювалось й минулого разу у лютому. Було вирішено, що по вулиці Шевченка понизять тротуари до 1 травня. Проконтролювати, чи зможе інвалід-візочник там проїхати, повинен голова обласної організації «Інваволинь» Валерій Бакаєвич. Віце-мер Святослав Кравчук зауважив, що треба взагалі підійти в комплексі до згаданої вулиці, оскільки там розмыщений центральний офіс людей з обмеженими фізичними можливостями.

До Дня Незалежності України, за словами директора департаменту ЖКГ Івана Кубіцького, повинні обладнати звуковими сигналами світлофори на вулиці Рівненський та два біля школи №5: від вулиці Клима Савури та від вулиці Грибоєдова. Перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук зауважив, що необхідно подумати й над обладнанням світлофора біля Центрального ринку.

Окрім того, для двох людей, що проживають на першому поверсі, вже розробляють проектну документацію на реконструкцію квартир, аби вони могли виходити на вулиці. Віце-мер розповів і про те, що на проспекті Відродження буде проводитися реконструкція тротуарів, де врахують пропозиції інвалідів. Він попросив, аби остання плиточка до пішохода була рельєфна, щоб люди з вадами зору могли відчувати спуск. Проте Кубіцький зауважив, що на таких місцях взимку буде багато льоду й створюватимуться аварійні ситуації.

Начальник управління транспорту та зв’язку Рустам Дячук розповів про те, що з квітня буде впроваджена система «МАК» з GPS-новігатором. Там одразу вмонтована програма для оголошення зупинок у транспорті. Члени комітету з доступності подали ідею, щоб для людей з особливими потребами в спеціалізованих маршрутках зробили якісь розпізнавальні знаки. Для прикладу, іншого кольору вивіски з номером.

Головний архітектор міста Юрій Козмірук розповів людям з обмеженими фізичними можливостями й про інші об’єкти, які будуть виконані з дотриманням норм доступності. Один з них – центральний універмаг міста Луцька, де планують встановити елеватори та ескалатори.

До Євро-2012 має закінчитися реконструкція залізничного вокзалу, де відтепер теж передбачена можливість перебування інвалідів. Окрім того, за його словами, підприємству «Волиньфарм» були видані приписи з усунення негараздів, адже вони порушили містобудівні норми й пандусами неможливо виїхати до аптеки.

Згадав архітектор і про басейни. За його словами, можливість переобладнати їх  є, однак на це потрібні кошти. Святослав Кравчук зауважив, що варто почати з центрального, але для цього закласти у бюджет на наступний рік необхідне фінансування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...