• Головна
  • Дослідження: Тільки 26% українців знають, що головна ознака туберкульозу - тривалий кашель
09:00, 24 березня 2012 р.

Дослідження: Тільки 26% українців знають, що головна ознака туберкульозу - тривалий кашель

Щорічно в Україні реєструють близько 40 000 нових випадків захворювання на туберкульоз і випадків з повторним лікуванням. При цьому тільки 26% українців знають, що головна ознака туберкульозу - кашель, який триває більше 3 тижнів.

Про це повідомили у Фонді Ріната Ахметова Розвиток України. В організації нагадали, що епідемія туберкульозу в Україні офіційно оголошена з 1995 року, коли почали відзначати стрімке збільшення захворюваності та смертності від цієї хвороби.

У 2010 році в Україні зареєстровано 5600 нових випадків захворювання туберкульозом з множинною стійкістю до лікарських препаратів.
Фонд Ріната Ахметова Розвиток України, в рамках реалізації Програми Зупинимо туберкульоз в Україні за фінансової підтримки Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, провели дослідження обізнаності громадськості та окремих груп з питань туберкульозу.

Майже 6% розуміють, що рясне потовиділення вночі вказує на можливість туберкульозу. 70% опитаних знають, що туберкульоз виліковний. Найбільшу обізнаність респонденти продемонстрували щодо головного способу передачі туберкульозу - через повітря - 80%. 54,6% респондентів впевнені, що головний ризик зараження туберкульозом - від людей, що знаходяться в тюрмах, хоча насправді ймовірність зараження в громадських місцях однаково висока. Лише чверть респондентів (23%) знають, що пройти діагностику туберкульозу можна безкоштовно, і тільки 7% вважають, що отримати лікування можна теж безкоштовно. Головними причинами, що заважають звертатися до лікаря, назвали високу вартість медичних послуг (27,3%) і загальне небажання йти до лікаря (20,3%).

"Знання українців про основні ознаки туберкульозу, способи передачі інфекції та методах лікування на сьогодні є одним із головних чинників подолання епідемії в Україну. Навіть при хороших умовах лікування та наявність медикаментів люди не підуть діагностуватися і лікуватися, якщо мало знають про туберкульоз. Дослідження, проведене в рамках нашої Програми, показало, що 30% людей не знають, що туберкульоз виліковний, а спілкування з тими, хто хворів раніше, цілком безпечно. Тому ми і надалі будемо приділяти велику увагу підвищенню обізнаності населення ", - відзначає Тетяна Білик, керівник Програми Зупинимо туберкульоз в Україні, яку реалізує Фонд Ріната Ахметова Розвиток України.

24 березня в світі відзначається День боротьби з туберкульозом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...