На Волині створять міжнародний університет

У Волинській області обговорюється ініціатива щодо створення на базі Волинського національного університету імені Лесі Українки національного Східноєвропейського університету. Концепцію майбутнього міжнародного вищого навчального закладу обговорили на засіданні наглядової ради Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Як підкреслив присутній на засіданні заступник голови Волинської ОДА Олександр Курилюк, уже упродовж кількох років на Волині спостерігається необхідність у створенні вищого навчального закладу нового, європейського типу. Крім того, з року в рік збільшується кількість абітурієнтів, які мають намір здобувати вищу освіту за кордоном.

«Східноєвропейський університет має стати вищим навчальним закладом з особливими завданнями і нести особливу роль, яка служила б справі поширення європейського освітнього простору на країни, що залишаються поза Європейським Союзом, зокрема, й на Україну», - продовжив він.

Олександр Курилюк додав, що такого типу університет зацікавить молодь з різних країн перспективою здобуття європейської освіти майбутнього, безпосереднього досвіду та участі в процесі інтеграції Європи. А студентське містечко європейського зразка, - складовими якого будуть: дослідницькі інститути, докторантські студії, наукові лабораторії, потужні мовні центри, музеї, оснащена новітніми інформаційними технологіями бібліотека, центри дозвілля та відпочинку для студентів, - забезпечить найкращі умови для їх навчання.

Окрім цього, заступник голови Волинської ОДА зауважив, що місце створення університету в прикордонній Волинській області вигідне як з геополітичної, так і з геоекономічної точок зору. «Економічним складником обґрунтування створення Східноєвропейського університету є те, що Волинь - активний учасник євроінтеграційних процесів, адже в географічній структурі зовнішніх економічних зв’язків партнерами області є 26 країн із двадцяти семи членів ЄС, на які припадає 70% у сукупному зовнішньоторговельному обороті області», - зазначив він.

Презентовану концепцію міжнародного університету незабором Волинська ОДА  представить на розгляд Міністерства освіти і науки України.

Урядовий портал
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі