
09:40, 27 березня 2012 р.
Завокзальний ринок у Луцьку - один із найнебезпечніших об’єктів Волинської області
Завокзальний ринок у Луцьку є одним із найнебезпечніших об’єктів Волинської області через хаотичну забудову на газопроводі високого тиску, що пролягає його територією.
Як повідомляє прес-служба ПАТ "Волиньгаз", спільні тактичні навчання бійців МНС та газовиків на Завокзальному ринку Луцька для самих газовиків так і не розпочались. Умовним завданням аварійно-диспетчерської служби «Волиньгазу» було локалізувати аварію на газопроводі, рятувальні служби мали евакуювати працівників ринку та відвідувачів із небезпечної зони, пожежники - погасити умовну пожежу.
Проте до порятунку людей справа не дійшла, адже охоронна зона газопроводу високого тиску, де за сценарієм навчань відбулась газова аварія, забудована торговими павільйонами і жодних протиаварійних робіт там провести неможливо.
Через хаотичну забудову на газопроводі високого тиску, що пролягає територією Завокзального ринку у Луцьку – ринок є одним із найнебезпечніших об’єктів Волинської області. Доки газове питання не вирішене, працівники ринку та велика кількість відвідувачів щодня наражають себе на серйозну небезпеку.
Газова труба діаметром 219 мм. пролягає в межах 15 метрів від проїжджої частини вздовж вулиці Карпенка-Карого поряд із торговим центром «Караван». Просто на газопроводі розташовані кіоски та магазини на монолітних фундаментах. Через обмежений доступ обслуговуючих та аварійних служб до газопроводу, ділянка труби залишається потенційно небезпечним об’єктом в зоні перебування великої кількості людей. Внаслідок фізичного зносу труби ймовірність аварійних ситуацій на газопроводі зростає, при цьому забудова ринку та наявність фундаментів магазинів унеможливлює завчасну їх ліквідацію. Доступ до газогону для його обслуговування став практично неможливим.
Із розширенням Завокзального ринку охоронна зона над газопроводом високого тиску хаотично забудувалась. Проте згідно з діючими нормами газопостачання, для безпеки людей коридор санітарної зони газопроводу має становити 4 метри для пересувних контейнерів та 7 метрів для будівель із фундаментом. Тим часом, на «варшавці» фундаменти стоять просто на газопроводі.
Із 2002 року газовики стали активно звертати увагу на порушення: збирали наради на рівні облдержадміністрації, попереджали про небезпеку, застерігали від наслідків, зобов’язували усунути порушення. Попри зусилля газовиків міська влада та адміністрація ринку не стримували небезпечну забудову на газопроводі.
Останнім часом тема газової труби на «варшавці» стала активно обговорюватись не лише газовиками, а й обласними та міськими чиновниками, представниками МНС та Держтехногенбезпеки. Рівень загрози досяг критичної межі, адже щодня небезпечною ділянкою ринку проходять десятки тисяч людей.
Вирішенням ситуації може бути перенесення кіосків і облаштування санітарної зони газопроводу. Проте, самі підприємці та адміністрації ринку не готові втрачати торгові місця і підтримують ідею перенесення газопроводу на проїжджу частину вулиці Карпенка-Карого.
Якщо розпочати перенесення труби, то будівельні роботи паралізують роботу частини ринку на весь період, доки на вулиці по-новому не вкладеться асфальт.
Поки проблема із газовою трубою не вирішена, відвідувачі ринку продовжують ризикувати своїм життям, а підприємці між техногенною безпекою і ризиком обирають варіант не помічати загрози.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:00
16 травня
08:56
16 травня
14:49
14 травня
09:55
14 травня
20:58
12 травня
13:56
12 травня
live comments feed...