Дві нововолинські шахти можуть закрити

На Волині обмірковують доцільність подальшого функціонування двох нововолинських шахт, – інформує «Волинська правда».

Начальник головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Леонід Кирильчук дав відповідь на запит депутата обласної ради Євгена Недищука щодо ситуації на шахтах Нововолинська, – про це повідомляє прес-служба Волинської обласної ради.

«Інформація приведена у зверненні депутата Є. Недищука щодо накопичення вугілля на складах ДП «Волиньвугілля» знаходить своє підтвердження», – пишуть в ОДА.

У лютому 2012 року на державному підприємстві «Волиньвугілля» склалася критична ситуація, зокрема, не здійснювалась відвантаження вугільної продукції через відсутність вагонів, розвантаження яких не забезпечила ПАТ «Львівська вугільна компанія» через складні погодні умови.

Однак, згідно з інформацією в.о. директора ДП «Волиньвугілля», питання розвантаження вагонів з вуглепродукцією вирішено. Підприємство працює на всю потужність і здійснює відвантаження вагонів як на Добротвірську ТЕС так і на підприємство ПАТ «Львівська вугільна компанія». Заробітну плату гірникам виплачено, однак, залишається на часі вирішення питання відвантаження вугільної продукції, якої накопилося у зимовий період майже 50 тисяч тонн. На даний час здійснюються перемовини на укладення угоди щодо відвантаження зазначеної продукції.

У Волинській ОДА дали відповідь і з приводу переоснащення та закриття шахт. До слова, на ДП «Волиньвугілля» функціонує 4 діючі шахти: Шахта №1 «Нововолинська», Шахта №5 «Нововолинська», Шахта №9 «Нововолинська» та Шахта «Бужанська». Шахта №1 «Нововолинська» і Шахта №5 «Нововолинська» об’єднані в один вугільний підрозділ – шахтоуправління «Нововолинське».

Згідно поділу шахт за рівнем їх виробничо-економічного потенціалу шахта №9 «Нововолинська» віднесена до неперспективних, а шахти №1 і №5, які входять до складу шахтоуправління «Нововолинське» – до таких, що відпрацювали запаси вугілля і не мають перспективи подальшого розвитку. Після вироблення наявних балансових запасів вугілля на шахтах №1 і №5 буде вирішуватись питання доцільності їх подальшого функціонування.

Відповідно до програми «Державна підтримка будівельних об’єктів вугле- і торфодобувних підприємств» та з метою збільшення до 300 тисяч тонн вугілля в рік шахтою «Бужанська» ДП «Волиньвугілля» у 2012 році планується здійснити технічне переоснащення шахти, зокрема, здійснити реалізацію інвестиційного проекту з введення очисного забою лави 443 взамін лави 467.

Одночасно в області завершується спорудження шахти №10 «Нововолинська». Введення цього об’єкту в експлуатацію у 2013-2014 роках дасть змогу збільшити річні обсяги видобутку вугілля в області на 900 тисяч тонн та забезпечити роботою 1500 гірників.

Вже у серпні 2012 року до планується введення в дію першої черги шахти №10 «Нововолинська», потужністю 450 тисяч тонн на рік, яка забезпечить роботою 900 гірників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі