• Головна
  • Тейшейра про угоду між Україною та ЄС: «Ще рано відкорковувати шампанське..»
14:08, 4 квітня 2012 р.

Тейшейра про угоду між Україною та ЄС: «Ще рано відкорковувати шампанське..»

Сьогодні, 4 квітня, глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що поки рано говорити про успіх на шляху до підписання Угоди про асоціацію з Україною. "Ще рано відкорковувати шампанське, оскільки події, що відбуваються в Україні в останні два роки, створили труднощі для переходу до наступних кроків, зокрема, до підписання, на що потрібно одностайне рішення всіх країн ЄС та ратифікації парламентами України, країн ЄС та Європарламентом цієї угоди", - сказав він.

Водночас, Тейшейра наголосив, що парафування також слід привітати, бо це, на його думку, позитивний крок. При цьому, зазначив він, ЄС вважає кримінальні справи проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка головною перешкодою укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС. "ЄС стурбований виборчим застосуванням правосуддя проти членів колишнього уряду - колишнього прем'єра Тимошенко і колишнього міністра внутрішніх справ Луценка. Ці справи вважаються головною перешкодою на шляху політичної асоціації України та ЄС ... Вони вважаються головним каменем спотикання на шляху до політичної асоціації та економічної інтеграції" , - сказав він.

При цьому Тейшейра зазначив, що протягом останніх двох років стурбованість в ЄС в Україні викликає також недостатній плюралізм в суспільстві, спосіб зміни Конституції, порушення в ході місцевих виборів, зростання корупції та перешкоди розвитку бізнесу. За його словами, українська влада має можливості вирішити всі ці проблеми, проте на сьогоднішній день ЄС не бачить, щоб це  відбувалося.

Тейшейра також вважає, що необхідно оцінити з правової точки зору можливість набуття чинності до ратифікації окремих положень угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом. "Спочатку потрібна згода на підписання та тимчасове набуття чинності положень угоди, яка має пройти правову оцінку після Лісабонського договору", - повідомив Тейшейра. Він пояснив, що йдеться про те, що це перша подібна угода після підписання Лісабонського договору, і ЄС повинен провести ретельний правовий аналіз ситуації. Як повідомлялося, 30 березня Україна і ЄС парафували угоду про асоціацію.

У грудні 2011 року Україна та ЄС завершили переговори щодо угоди про асоціацію, які вели з вересня 2008 року. При цьому угода парафована не повністю: Україна і ЄС домовилися доопрацювати положення угоди, які стосуються зони вільної торгівлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...