11:00, 16 серпня 2016 р.

Чи збудують ТЕС на Волині?

Підписання Меморандуму про партнерство та співпрацю при реалізації інвестиційного проекту будівництва ТЕС на території Іваничівського району «Волинська генерація» відбулося 12 серпня в Іваничівській районній раді.

Свій підпис під документом, який дасть старт виготовленню усіх необхідних для будівництва такого грандіозного проекту документів, поставив голова Іваничівського районної ради, свободівець Андрій Бадзюнь. Власне, саме голові райради і вдалося переконати іноземних інвесторів та ініціаторів проекту ПАТ «Теплоенергомонтаж» та ВАТ «Харківський науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» надати перевагу не Львівщині, а Волині. Для району це плюс, адже 5% від реалізації проекту піде на соціальні програми, а саме на школи, дитсадки, дороги.

Наразі для будівництва ТЕС розглядають два варіанти: райони шахт №5 та №10, адже на ТЕС планують спалювати волинське вугілля груп Г і Ж, забезпечувати електроенергією підприємства Волинської та Львівської областей і експортувати її до країн ЄС. 

«Я зацікавлений у тому аби в районі були робочі місця. Будуть вони – будуть податкові надходження і буде розвиток Іваничівщини», - зазначив Андрій Бадзюнь.

Як розповів Василь Ромашко директор з будівництва ПАТ «Теплоенергомонтаж», на будівництво ТЕС потрібно приблизно 490 мільйонів євро. При будівництві у пікові періоди з’явиться 1000-1200 робочих місць, а при експлуатації першої черги об’єкту – до 180, якщо ТЕС розширять до другої черги – 600. Крім цього, майбутня ТЕС постане майже цілком з українського обладнання: турбінне від ПАТ «Турбоатом», генераторне від ДП «Електроважмаш», трансформаторне від ПАТ «Запоріжтрансформатор». Лише обладнання для котелень буде з Польщі.

Працюватиме ТЕС без шкоди для навколишнього середовища і, як зазначив Василь Ромашко, не виключено, що подаватиме заяву на так звані кіотські гроші, які виділяються країнам, котрі обмежили викид парникових газів.

В разі оперативного вирішення усіх питань із виготовленням необхідних для будівництва документів, нова ТЕС на Волині може запрацювати через два з половиною роки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ТЕС #Волинь #фінансування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...