• Головна
  • У Луцьку визначали найкращих фізиків
16:30, 6 квітня 2012 р.

У Луцьку визначали найкращих фізиків

До пошуку молодих, талановитих науковців-фізиків долучився Волинський національний університет імені Лесі Українки, на базі якого 3–5 квітня проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики, - інформує прес-служба вузу.

Фізична наука ставить перед собою завдання пояснення та логічного підтвердження фундаментальних взаємодій у природі, що управляють рухом. Фізика – основний рушій технічного розвою людства в цілому. Не принижуючи ролі та досягнень інших наук, варто пригадати, що саме фізики дозволили людству здійснити перший крок у напрямку технічного розвитку – Ісаак Ньютон, Альберт Ейнштейн, Ніколо Тесла й ін. Фізична наука всеосяжна в своєму прагненні охопити якомога більше та детальніше описати все те, що потрапляє у її поле зору. Тому з повним правом може претендувати на почесне звання королеви наук.

До пошуку молодих, талановитих науковців долучився й ВНУ імені Лесі Українки, на базі якого 3–5 квітня проходив ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фізики. Позмагатися та перевірити власні знання, вміння та навички прибуло понад 70 юнаків і дівчат із 36 ВНЗ різних куточків України.

На урочистому відкритті учасників конкурсу вітали проректор із наукової роботи Лесиного вишу Анатолій Цьось і декан фізичного факультету Ніна Головіна. У своїй промові Анатолій Васильович наголосив, що переможцям олімпіади гарантоване навчання в аспірантурі ВНУ.

Практичні та теоретичні завдання оцінювало компетентне журі, до складу якого входили науковці не лише нашого навчального закладу, але й Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Донецького національного університету, Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Луцького національного технічного університету, Національного педагогічного університету імені Драгоманова, Рівненського державного гуманітарного університету.

Окрім інтенсивної конкурсної програми, гостей Волині чекала пізнавальна екскурсія культурними пам’ятками Луцька.

Опісля кількох днів інтелектуальних змагань журі оголосило переможців – Олександра Соболя з Київського нацуніверситету імені Тараса Шевченка й Андрія Божка з Харківський нацуніверситет імені В. Н. Каразіна. ІІ місце зайняли Андрій Кривусь, вихованець Волинсьго національного університету,  Павло Гавриленко з Київського нацуніверситет імені Тараса Шевченка, Анастасія Маслечко, яка захищала честь Одеський нацуніверситет імені М. І. Мечнікова, Владислав Сиротенко та Дмитро Рубанов, які представляли Харківський нацуніверситет імені В. Н. Каразіна. Третіми стали Віктор Москалюк з ВНУ імені Лесі Українки, Олександр Чумак з Донецького нацуніверситету, Василь Пришляк, що захищав Львівський нацуніверситет імені Івана Франка, Геннадій Горєліков який приїхав з Таврійського нацуніверситеті імені В. І. Вернадського, Андрій Буслов, який начається у  Черкаському нацуніверситеті імені Б. Хмельницького.

Насамкінець голова журі доктор фізико-математичних наук, професор кафедри теоретичної фізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ігор Пінкевич закликав молодь цінувати студентські роки, отримувати знання й уміти їх застосовувати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...