«Такі свята єднають нас ще у спільному прагненні робити добро, зігрівати серця ближніх, – звернулася до присутніх директор благодійного фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Ніна Тарасенко, – Вишиваною ходою крокує благодійна акція «Подаруй дитині вишиванку» по нашому місту». До слова, акція організована у Луцьку не тільки благодійним фондом «Новий Луцьк», але і художнім салоном «Волинський сувенір». Акція проходить за сприяння управління культури Луцької міської ради.
Нагадаємо, що акція «Подаруй дитині вишиванку», яка стартувала у Луцьку на свято Миколая минулого року, переросла із міської в обласну, оскільки набула широкої підтримки населення. Така благодійна ініціатива має на меті залучення волинян до вишивання сорочок для дітей, обділених батьківською опікою і материнським теплом; проведення майстер-класів та професійних консультацій для батьків, які бажають виготовити вишиванки власноруч для своїх дітей і для дітей-сиріт.
Ніна Тарасенко також нагадала учасникам урочистого заходу про те, що розпочинали акцію не тільки організатори і співорганізатори, але й члени оргкомітету. На сцену Палацу культури були запрошені відомий в Україні майстер художньої вишивки Юрій Савка, директор художнього салону «Волинський сувенір» Ілона Млинарська, директор будинку культури мікрорайону «Вересневе» Галина Марчук, відомого на Волині українського вишивальника Олександра Шума.
«Це геніальна ідея, яку довгі роки виносив «Волинський сувенір, – зауважив Юрій Савка та додав з приємністю, що цю ідею підтримав благодійний фонд «Новий Луцьк». «У нас, на превеликий жаль, багато діток, які позбавлені батьківського піклування, батьківської опіки. Виявилось, що у нас тільки в Луцьку близько 300 таких дітей. І ми вирішили зробити так, щоб вони відчули тепло, щоб вони відчули, що про них дбають, що вони мають якщо не рівних, то хоча б духовних батьків».
У свою чергу Ілона Млинарська зазначила, що акція набрала масштабів не тільки на теренах Волинської області, але і за її межами. Адже до акції долучилися вишивальниці із Сарн. Крім того, одна з вишиванок була подарована головою об’єднання українців у Щецині (Республіка Польща). Також пані Млинарська повідомила про те, що на сьогоднішній день у рамках акції вже підготовано 80 вишиванок, а 90 – ще в роботі. До речі, в самій акцій наразі взяло участь близько 150 чоловік. «Це настільки трудоємка робота – саме зорганізувати людей», – зазначила директор салону «Волинський сувенір» та додала: окремі учасники акції вже беруться за обсяг роботи у 4 вишиванки. І це вражає, адже на створення однієї вишиванки іде більше місяця. Серед таких вишивальниць – Алла Войтович і Світлана Кирилюк.
Варто зазначити, що у рамках акції «Подаруй дитині вишиванку» було проведено 25 майстер-класів та зустрічей волонтерів-вишивальниць із дітьми-сиротами для вручення їм вишиванок; зустрічі знаних майстрів вишивки із батьками, які починають вивчати мистецтво вишивки; підготовлено 170 вишиваних сорочок для дітей-сиріт обласного центру; проведено виставки відомих волинських майстрів Юрія Савки, Олександра Шума, молодого вишивальника Юрія Ничипора ; у виставках мали можливість взяти участь не лише знані майстри, але і прості шанувальники української вишиванки , наприклад – Ольга Ковальчук представила вишиванку своєї мами ,якій понад 90 років, Лідія Войнаровська продемонструвала вишиті родинні обереги ( вишиту сорочку, якій понад 100 років, вишитий рушник та дитячу сорочку свого чоловіка, яка передається уже третьому поколінню) та багато інших; відбулися виставки «Я іду по світі в вишиванці» , де діти мали можливість не тільки ознайомитись із зразками українських виробів, а й заспівати українських пісень та продекламувати вірші; відбувся показ вишиваних костюмів за участю учнів СПТУ №12.
«Приємно, що всі у залі у вишиванках, – сказала Галина Марчук, – Я хочу сказати, що акція – надзвичайно важлива. І ця акція має на меті показати діткам, підростаючому поколінню – пам’ятати і знати, що вони українці, і що їх оберегом є українська вишивка».
Варто зазначити, що до акції долучилися і луцькі бібліотекарі Ніна Бочарова та Світлана Мельничук. «Бібліотека – аптека для душі. І тому ми з радістю прийняли цю акцію у свої зали. Я хочу сказати: таких щедрих теплих слів я ніколи не чула від своїх читачів», – зазначила Ніна Бочарова.
На урочистій зустрічі Ніна Тарасенко розповіла історію: коли від час проведення майстер-класів з вишивання маленька дівчинка на ім’я Настя підбігла до Олександра Шума і попросила вишиванку. Тому для дівчинки, яка прийшла з бабусею до Палацу культури, рід оплески залу вручили вишиванку.
Не варто оминути увагою того моменту, що до благодійної акції «Подаруй дитині вишиванку» долучилися і рідні Ігоря Палиці. До слова, Тетяна Палиця – мама засновника Благодійного Фонду «Новий Луцьк» – підготувала вишиванку для Сашка Пархомича з Луцька. Сашко успішно навчається, любить історію та природознавство, грає у волейбол і теніс. Малює та займається прикладним мистецтвом. Хоче стати дизайнером.
«Дуже дякую вам всім, – звернулася Тетяна Палиця, – Дякую за те, що змогли вкласти свою душу у таку велику справу».
У цьому контексті слід зазначити (словами засновника Благодійного Фонду «Новий Луцьк» Ігоря Палиці): «Ми в черговий раз переконуємося: добро і милосердя – такі ж вроджені якості українців, як і відчуття прекрасного».
Вчорашня зустріч у рамках акції «Подаруй дитині вишиванку» передбачала і майстер-класи з писанкарства, які проведуть для діток-сиріт викладачі та учні Луцької художньої школи. Усі бажаючі мали можливість спробувати і повчитися розмальовувати писанки у справжніх майстрів. Кожна дитина отримала від благодійного фонду Ігоря Палиці « Новий Луцьк» книгу про писанкарство, а від Луцької художньої школи – писанку, виготовлену власноруч учнями школи.
Акцію «Подаруй дитині вишиванку» продовжено до Свята Незалежності на численні прохання лучан. Організатори запрошують усіх бажаючих долучитися до організації і взяти участь у благодійній справі: «Якщо ви умієте вишивати або хочете навчитися і подарувати вишиванку сироті — ми чекаємо вас! Повідомте про акцію тих, хто може взяти участь у благодійній справі – ваших друзів і знайомих!». |