Освітня комісія не відбулась: обговорили особисті образи, двері, та тісні кабінети (ФОТО)

Вчора журналісти і луцькі депутати зібралися для ознайомлення із роботою міського управління освіти, – інформує «Волинська правда».

Заплановане виїзне засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури, мови та тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти міста Луцька мало проходити в управлінні освіти міської ради.

Однак зацікавленість відвідинами освітнього відомства та роботою його очільника Олега Гребенюка виявили лише четверо депутатів, яких було навіть менше, ніж самих представників ЗМІ. Подивитися на роботу освітніх чиновників прийшли Андрій Калахан, Андрій Осіпов (який, власне, і очолює тимчасову контрольну комісію), Петро Савчук та Павло Данильчук.

Завітав до освітнього відомства і перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

З «провокаційними запитаннями» по кабінетах управління

У приймальні Гребенюка перший заступник мера вказав депутатам: «Зачекайте, у вас комісія – чотири чоловіки. Комісія – неправомірна». «Ну і що?», – пролунало зі сторони обранців. «Ну і все», – не менш лаконічно відповів Кравчук. «Ми прийшли подивитися на управління», – продовжили депутати. За відсутності потрібної кількості членів комісії формальне пояснення візиту звелося до «зустрічі з депутатами». «Ну давайте так», – погодився Кравчук.

Гребенюку ж у тезах пояснили, про що хочуть дізнатися депутати: про оплату праці працівників управління, роботу освітніх профспілок, про власне роботу самого управління. Зрештою, депутатський десант рушив по чиновницьких кабінетах.

«А у вас є заборгованість по заробітній платі?», – запитав Осіпов у працівниць управління. «Ні, немає», – пролунала відповідь. «А у вас є нарікання на організацію роботи? Можливо вам хотілося б щось покращити?», – продовжилась серія запитань до підлеглих Гребенюка у його ж присутності. «У нас гарні умови, у нас просторий кабінет, у нас – добрий ремонт, освітлений кабінет. У нас практично тепло», – була дана відповідь депутату.

«Справа в тому, що працівникам управління освіти, як правило, виплата заробітної плати проводиться після виплати заробітної плати працівникам дошкільних і загальноосвітніх закладів», – спробував доповнити відповіді підлеглих Гребенюк.

У цей час до чиновницького кабінету завітала і голова міської профспілки працівників освіти і науки Галина Василенко.

Осіпов продовжив випитувати чиновників: «Ви використовуєте відпустку за власними потребами, але не з метою економії? Тобто в школах і садочках економили, а ви не економите?». У цю мить Гребенюк почав апелювати: «Я категорично заперечую і не погоджуюся з вашими словами. Що значить «у школах організовували відпустки за власний рахунок»? В нас відпустки за власний рахунок надавалися тільки згідно заяв працівників. Жодного факту відпустки з метою економії не зафіксовано». Запитання Осіпова Гребенюк назвав «провокаційним». «Ще не одне провокаційне буде», – відповів обранець. «Взагалі-то щодо вашого ставлення до мене, у мене є своя власна точка зору, яку я сприймаю як рівень особистої образи», – зізнався головний освітянин Луцька.

Після таких зізнань у розмову втрутився і Святослав Кравчук. «Це – не допит», – мовив посадовець. «Управлінню освіти є що приховувати? – запитав Осіпов та додав: «Святослав Євгенович, ви заважаєте працювати депутатам». «Ми хочемо зараз ознайомитися з діяльністю управління», – пояснив Кравчуку тепер вже Данильчук. «Святослав Євгенович, ви заступник міського голови, я – депутат, – продовжив Осіпов, – і я, крім того, є ще головою тимчасової контрольної комісії. Напевно, негарно нам зараз буде на підвищених тонах говорити». «Не принижуйте начальника управління освіти і не принижуйте тих людей, які тут працюють», – закликав депутата перший заступник мера. «Я маю право задати питання і нічого я образливого цим жіночкам приємним не сказав», – додав Осіпов.

«Не треба влаштовувати тут концерт… І не зобов’язані всі люди, які працюють в управлінні освіти приділяти увагу комусь», – апелював Кравчук.

«Освіта працює у звичному і нормальному режимі, – пояснював Гребенюк, – У даний момент у нас напружений час – завершення навчального року. Причому завершення дострокове – у зв’язку із проведенням «Євро». Це момент, коли проводяться творчі звіти. Це момент, коли проводиться підготовка до незалежного оцінювання, у якому беруть участь працівники освіти і державної підсумкової атестації. Це найбільш напружений час роботи освіти у цілому». Головний освітянський чиновник Луцька заявив: жоден навчальний заклад у Луцьку не закритий, не проводилися звільнення працівників, а виплата заробітної плати проводиться без будь-яких затримок.

Таку дискусію між депутатами і чиновниками спробувала розвантажити духовним змістом Галина Василенко: «Не забувайте, ми напередодні великодніх свят. Сьогодні є дні примирення, дні прощення, дні уступок один одному». Поведінку Осіпова голова луцької освітньої профспілки назвала непорядною. «Та давно переступили межі поваги людини у нашому зараз суспільстві, – продовжила Василенко та пояснила обранцям де, вони знаходяться: «Ми знаходимося там, де вершини нашої освіти». Однак Осіпов заявив: «Просто працівники бояться дати незручну відповідь для управління освіти… Я вважаю, що основа конфлікту – у тому».

«Ця дискусія – безперспективна, – втрутився Андрій Калахан та закликав членів комісії ознайомитися з роботою управління.

Про Інтернет, кабінет Кревської і низькі двері

Коли депутати рушили далі у коридорі була присутня заступник Лілія Кревська «Добрий день, – звернувся з посмішкою Данильчук, – У вас веселий сьогодні день». У цей час Осіпов пояснював Василенко, в чому логіка його запитань – чи у школах і садочках економили відпустками працівників.

У подальшому депутати цікавилися у освітянських чиновників, чи забезпечені їхні кабінети Інтернетом. Разом з тим Гребенюк пояснив, що Інтернетом забезпечені не всі працівники. «Там, де є виробнича необхідність, – пояснив чиновник. «Стали і допитуєте начальника управління освіти», – знову став захищати Гребенюка Кравчук. «Ви ж більше привертаєте уваги журналістів, ніж я», – відреагував Осіпов. «Ну правильно, я хочу, щоб пропіарили мене. Журналісти зараз напишуть всі, що я був і говорив з вами», – чи то жартома чи всерйоз відповів перший заступник мера.

Щодо потреб у доступі до «всесвітної павутини» всіх працівників управління, то пізніше Калахан зауважив: «Інтернет дійсно потрібен». «Це слушне зауваження», – сказав перший заступник мера.

Потому увагу депутатського десанту привернув кабінет, де працює заступник начальника управління освіти. «То у вас три працівники-спеціалісти і заступник начальника управління тут знаходиться. А чого ви так? Заступника начальника управління розмістили у такому незручному кабінеті?», – поцікавився Данильчук. «Ви хочете провести перестановку?», – задав зустрічне запитання Данильчуку Гребенюк і знову пояснив: «У зв’язку з виробничою необхідністю». «У вас єдиний заступник і ви дали такий куточок малесенький», – зауважив депутат. «Вільних кабінетів – нема», – пояснив очільник луцької освіти.

Депутатська зустріч з управлінням освіти продовжилась переглядом кабінетних кімнат. «А чого у такому плачевному стані за стільки років? – запитав Петро Савчук, – Це ж просто жахливий стан». «На управління освіти ніколи не виділялися кошти на основні приміщення», – пояснив депутату Кравчук.

Подивилися депутати і на приміщення, де зберігається книжковий фонд управління. Зайти у кімнату довелося, схиляючи голову через низький дверний прохід. «А що б ви хотіли покращити у ваші роботі? Ну крім більших дверей», – запитав Осіпов у працівниці.

У кабінеті Гребенюка

Екскурсія управлінням освіти завершалася засіданням депутатів у службовому кабінеті Гребенюка у форматі «запитання-відповідь».

Одне з запитань депутатів стосувалося того, яким чином Гребенюк розподіляє роботу в управлінні, враховуючи відновлення посади заступника начальника управління. Тему конфлікту по лінії «Гребенюк-Кревська» порушив Данильчук. «Я підозрюю, якийсь можливо між вами-керівником і заступником-Кревською – конфлікт, – зауважив депутат, – Є ви, є два начальники відділу, є спеціалісти, немає Кревської абсолютно». «Конфлікту у нас особисто немає, – відповів Гребенюк, – Конфлікти можуть бути з будь-яким працівником у робочих питаннях».

Під час розмови Калахан нагадав присутнім про 70-річницю з часу створення УПА: «Чи плануються якісь заходи у школах?». «По школах вислані листи», – відповів чиновник, посилаючись на ініціативу волинського братства вояків ОУН-УПА. «Це щодо звинувачень у антипатріотизмі, – сказав Гребенюк та додав, що 25 років був викладачем історії України і нарікань на його попередню роботу не було.

«Я чув, що була проблема з маслом в садочках, – продовжив розмову Осіпов. Гребенюк же відповів, що претензії прокуратури, яка проводила перевірку, були до постачальників масла, але аж ніяк не до управління освіти.

Інше запитання до Гребенюка стосувалося пропозиції секретаря Луцькради Григорія Пустовіта читати молитву «Отче наш» у навчальних закладах. «Ми це обговорили на раді директорів, на зборах навчальних закладів Луцька. І було прийняте рішення утриматися від введення цієї процедури», – відповів начальник управління освіти. Разом з тим, у школах проводяться на добровільній основі факультативні заняття з християнської етики. Осіпов наполіг на тому, аби у школах були дотримані принципи світської освіти.

Гребенюк із релігійної теми перейшов на патріотичну. «У нас є загальна процедура щодо патріотичного виховання: підйом і спуск Прапору, у якому беруть участь всі учні шкіл. І я розумію, що саме цю традицію ми і будемо підтримувати – співання Гімну, піднімання Прапора знаменною групою. До речі, це дуже здивувало представників інших регіонів щодо патріотичного виховання в нас. Були директори закладів нового типу з Донецька, Дніпропетровська і Луганська – їм це дуже сподобалося. Їх навіть здивувала наша процедура підйому опускання і Прапора, чого у них нема», – розповів освітянський чиновник.

Поцікавилися у головного освітянина Луцька і розбудовою дитячих садочків у найближчій перспективі. Як стало відомо, у цьому році у дошкільних навчальних закладах обласного центру планується створити додаткових 8 груп. Кравчук конкретизував у яких саме закладах: 37-му, 34-ому, 33-ому, 22-ому, 19-ому, 6-ому, і 1-ому садочках. «Це менше, ніж 10 %», – вказав Осіпов. За його словами, дошкільної освіти потребує більше дітей, ніж наводить цифри офіційна статистика. «Приходять люди – місць нема і не записуються», – пояснив депутат.

Зазначимо, що під час кабінетного засідання Петро Савчук попросив оприлюднити список членів тимчасової комісії, які не прибули в управління освіти. Обранець обурився такою малою кількістю членів комісії. «Чому немає голови і членів постійної комісії», – додав депутат, – Не можуть всі захворіти». «Чи тут частково когось обдзвонювали», – здивовано сказав обранець.

До слова, згідно інформації сайту Луцькради, до складу тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти входять, крім вищезгаданих чотирьох обранців, такі депутати: Роман Бондарчук, Святослав Боруцький, Олена Голєва, Сергій Григоренко, Анатолій Пархом’юк, Олександр Плісецький, Андрій Разумовський, Іван Смоленг, Антон Сосновський та Богдан Шиба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Тренувальну базу у мікрорайоні Старого міста пропонують прийняти у міську чи обласну комунальну власність. Про це у «Фейсбук» повідомляє радник Луцького міського голови Ігор Поліщук. «Сьогодні разом з директором Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності Андрієм Авраменком, керівником Волинської федерації каное Андрієм Шевчуком, провідними спортсменами у веслувальному спорті області, тренерським складом та іншими активними учасниками обговорил...
Пригоди
В Луцке муж пресс-секретаря полиции Волынской области Роман Бузулук на автомобиле Infiniti стал виновником смертельной аварии. Об этом говорится в сюжете ТРК «Аверс». ДТП произошло вечером 27 сентября. В центре Луцка столкнулись Volkswagen Passat и Infiniti. В результате инцидента 47-летняя женщина-пассажир Volkswagen Passat умерла в карете скорой помощи, другая пассажирка легковушки с диагнозом закрытый перелом костей таза госпитализирована в траматологич...
Суспільство
Нові маршрутні таблиці отримали тролейбуси, що курсують на маршрутах № 1, 2, 15 і 15а У Луцьку місцеві фанати електротранспорту вирішили допомогти місцевому КП «Луцьке підприємство електротранспорту» і самотужки виготовили нові маршрутні таблички для тролейбусів, які курсують на маршрутах № 1, 2, 15 і 15а. Про це у фейсбук-спільноті «Громадський транспорт Луцька» повідомив її адміністратор Андрій Сасюк. За словами Андрія, багато маршрутних таблиць, які ви...
Новини компаній
Up-brella – це унікальна парасолька зворотнього складання. Вона дивує своєю елегантністю і зручністю. Тішить своєю надійністю і численними перевагами. Це парасолька, яку захоче кожен! Переваг досить багато. Основні з них: ·Це зворотня парасолька. Вона складається мокрою зовнішньою стороною усередину. Ніколи не намочить Ваш одяг, підлогу, меблі, документи. ·Зручна ручка дозволяє зовсім не тримати парасольку. Вона триматиметься сама. В цей час Ви можете в од...
Суспільство
Відтепер вони там проходитимуть практику З метою налагодження співпраці та ознайомлення з найкращими практиками розвитку соціальної сфери та надання адміністративних послуг соціального характеру, відбулась поїздка студентів третього курсу і викладачів кафедри соціального забезпечення та гуманітарних наук до однієї з найуспішніших громад України – Боратинської ОТГ Луцького району, інформує Луцький національний технічний університет. В актовій залі сільської...
Суспільство
Нове будівництво з встановлення камер відеоспостереження на перших світлофорах від ключових в’їздів/виїздів міста Луцька коштуватиме до 634,381 тисячі гривень. Виконавця робіт визначать у результаті відкритих торгів. Організовує торги департамент муніципальної варти Луцької міськради. Тендерні пропозиції приймають до 5 жовтня. Строк виконання робіт – до 16 жовтня. Очікувана вартість становить 634,381 тисяч гривень.
Суспільство
На підтримку ДКП «Луцьктепло» з початку року з міського бюджету виділили 84 мільйони гривень. Про це стало відомо під час засідання позачергової сесії Луцькради. Сьогодні, депутати в чергове передбачили 11 мійльонів 233 тисячі гривень для ДКП «Луцьктепла». Нагадаємо, що на даному підприємстві існує заборгованість по виплаті заробітної плати. Працівники комунального підприємства виходили на акції протесту, аби привернути увагу влади до проблеми. З початку р...
Новини компаній
29 вересня 2020р о 11.00 відбудеться онлайн-зустріч протягом якої ми покажемо на лінії часу, крок за кроком, як впевнено і планово виходити на ринок ЄС: перевірка бізнес-ідеї та роздуми про релокацію менеджерів фірми; аналіз ринку, підготовка комерційних пропозицій; як не упустити можливість отримання грантового фінансування ще до реєстрації фірми; проведення зустрічей з партнерами та першими замовниками; становлення на ринку Польщі, легалізація перебуванн...
Суспільство
В Луцьку створили комісію, яка запобігатиме та виявлятиме незаконне будівництво. Про це йшлося під час позачергового засідання виконавчого комітету міської ради 24 вересня, – передає ІА Волинські новини. Так, комісією з питань виявлення та запобігання незаконного будівництва буде здійснюватись: – з’ясування достовірності даних, наведених у повідомленні про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні про початок виконання будівельних робіт, декларації...