Освітня комісія не відбулась: обговорили особисті образи, двері, та тісні кабінети (ФОТО)

Вчора журналісти і луцькі депутати зібралися для ознайомлення із роботою міського управління освіти, – інформує «Волинська правда».

Заплановане виїзне засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури, мови та тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти міста Луцька мало проходити в управлінні освіти міської ради.

Однак зацікавленість відвідинами освітнього відомства та роботою його очільника Олега Гребенюка виявили лише четверо депутатів, яких було навіть менше, ніж самих представників ЗМІ. Подивитися на роботу освітніх чиновників прийшли Андрій Калахан, Андрій Осіпов (який, власне, і очолює тимчасову контрольну комісію), Петро Савчук та Павло Данильчук.

Завітав до освітнього відомства і перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

З «провокаційними запитаннями» по кабінетах управління

У приймальні Гребенюка перший заступник мера вказав депутатам: «Зачекайте, у вас комісія – чотири чоловіки. Комісія – неправомірна». «Ну і що?», – пролунало зі сторони обранців. «Ну і все», – не менш лаконічно відповів Кравчук. «Ми прийшли подивитися на управління», – продовжили депутати. За відсутності потрібної кількості членів комісії формальне пояснення візиту звелося до «зустрічі з депутатами». «Ну давайте так», – погодився Кравчук.

Гребенюку ж у тезах пояснили, про що хочуть дізнатися депутати: про оплату праці працівників управління, роботу освітніх профспілок, про власне роботу самого управління. Зрештою, депутатський десант рушив по чиновницьких кабінетах.

«А у вас є заборгованість по заробітній платі?», – запитав Осіпов у працівниць управління. «Ні, немає», – пролунала відповідь. «А у вас є нарікання на організацію роботи? Можливо вам хотілося б щось покращити?», – продовжилась серія запитань до підлеглих Гребенюка у його ж присутності. «У нас гарні умови, у нас просторий кабінет, у нас – добрий ремонт, освітлений кабінет. У нас практично тепло», – була дана відповідь депутату.

«Справа в тому, що працівникам управління освіти, як правило, виплата заробітної плати проводиться після виплати заробітної плати працівникам дошкільних і загальноосвітніх закладів», – спробував доповнити відповіді підлеглих Гребенюк.

У цей час до чиновницького кабінету завітала і голова міської профспілки працівників освіти і науки Галина Василенко.

Осіпов продовжив випитувати чиновників: «Ви використовуєте відпустку за власними потребами, але не з метою економії? Тобто в школах і садочках економили, а ви не економите?». У цю мить Гребенюк почав апелювати: «Я категорично заперечую і не погоджуюся з вашими словами. Що значить «у школах організовували відпустки за власний рахунок»? В нас відпустки за власний рахунок надавалися тільки згідно заяв працівників. Жодного факту відпустки з метою економії не зафіксовано». Запитання Осіпова Гребенюк назвав «провокаційним». «Ще не одне провокаційне буде», – відповів обранець. «Взагалі-то щодо вашого ставлення до мене, у мене є своя власна точка зору, яку я сприймаю як рівень особистої образи», – зізнався головний освітянин Луцька.

Після таких зізнань у розмову втрутився і Святослав Кравчук. «Це – не допит», – мовив посадовець. «Управлінню освіти є що приховувати? – запитав Осіпов та додав: «Святослав Євгенович, ви заважаєте працювати депутатам». «Ми хочемо зараз ознайомитися з діяльністю управління», – пояснив Кравчуку тепер вже Данильчук. «Святослав Євгенович, ви заступник міського голови, я – депутат, – продовжив Осіпов, – і я, крім того, є ще головою тимчасової контрольної комісії. Напевно, негарно нам зараз буде на підвищених тонах говорити». «Не принижуйте начальника управління освіти і не принижуйте тих людей, які тут працюють», – закликав депутата перший заступник мера. «Я маю право задати питання і нічого я образливого цим жіночкам приємним не сказав», – додав Осіпов.

«Не треба влаштовувати тут концерт… І не зобов’язані всі люди, які працюють в управлінні освіти приділяти увагу комусь», – апелював Кравчук.

«Освіта працює у звичному і нормальному режимі, – пояснював Гребенюк, – У даний момент у нас напружений час – завершення навчального року. Причому завершення дострокове – у зв’язку із проведенням «Євро». Це момент, коли проводяться творчі звіти. Це момент, коли проводиться підготовка до незалежного оцінювання, у якому беруть участь працівники освіти і державної підсумкової атестації. Це найбільш напружений час роботи освіти у цілому». Головний освітянський чиновник Луцька заявив: жоден навчальний заклад у Луцьку не закритий, не проводилися звільнення працівників, а виплата заробітної плати проводиться без будь-яких затримок.

Таку дискусію між депутатами і чиновниками спробувала розвантажити духовним змістом Галина Василенко: «Не забувайте, ми напередодні великодніх свят. Сьогодні є дні примирення, дні прощення, дні уступок один одному». Поведінку Осіпова голова луцької освітньої профспілки назвала непорядною. «Та давно переступили межі поваги людини у нашому зараз суспільстві, – продовжила Василенко та пояснила обранцям де, вони знаходяться: «Ми знаходимося там, де вершини нашої освіти». Однак Осіпов заявив: «Просто працівники бояться дати незручну відповідь для управління освіти… Я вважаю, що основа конфлікту – у тому».

«Ця дискусія – безперспективна, – втрутився Андрій Калахан та закликав членів комісії ознайомитися з роботою управління.

Про Інтернет, кабінет Кревської і низькі двері

Коли депутати рушили далі у коридорі була присутня заступник Лілія Кревська «Добрий день, – звернувся з посмішкою Данильчук, – У вас веселий сьогодні день». У цей час Осіпов пояснював Василенко, в чому логіка його запитань – чи у школах і садочках економили відпустками працівників.

У подальшому депутати цікавилися у освітянських чиновників, чи забезпечені їхні кабінети Інтернетом. Разом з тим Гребенюк пояснив, що Інтернетом забезпечені не всі працівники. «Там, де є виробнича необхідність, – пояснив чиновник. «Стали і допитуєте начальника управління освіти», – знову став захищати Гребенюка Кравчук. «Ви ж більше привертаєте уваги журналістів, ніж я», – відреагував Осіпов. «Ну правильно, я хочу, щоб пропіарили мене. Журналісти зараз напишуть всі, що я був і говорив з вами», – чи то жартома чи всерйоз відповів перший заступник мера.

Щодо потреб у доступі до «всесвітної павутини» всіх працівників управління, то пізніше Калахан зауважив: «Інтернет дійсно потрібен». «Це слушне зауваження», – сказав перший заступник мера.

Потому увагу депутатського десанту привернув кабінет, де працює заступник начальника управління освіти. «То у вас три працівники-спеціалісти і заступник начальника управління тут знаходиться. А чого ви так? Заступника начальника управління розмістили у такому незручному кабінеті?», – поцікавився Данильчук. «Ви хочете провести перестановку?», – задав зустрічне запитання Данильчуку Гребенюк і знову пояснив: «У зв’язку з виробничою необхідністю». «У вас єдиний заступник і ви дали такий куточок малесенький», – зауважив депутат. «Вільних кабінетів – нема», – пояснив очільник луцької освіти.

Депутатська зустріч з управлінням освіти продовжилась переглядом кабінетних кімнат. «А чого у такому плачевному стані за стільки років? – запитав Петро Савчук, – Це ж просто жахливий стан». «На управління освіти ніколи не виділялися кошти на основні приміщення», – пояснив депутату Кравчук.

Подивилися депутати і на приміщення, де зберігається книжковий фонд управління. Зайти у кімнату довелося, схиляючи голову через низький дверний прохід. «А що б ви хотіли покращити у ваші роботі? Ну крім більших дверей», – запитав Осіпов у працівниці.

У кабінеті Гребенюка

Екскурсія управлінням освіти завершалася засіданням депутатів у службовому кабінеті Гребенюка у форматі «запитання-відповідь».

Одне з запитань депутатів стосувалося того, яким чином Гребенюк розподіляє роботу в управлінні, враховуючи відновлення посади заступника начальника управління. Тему конфлікту по лінії «Гребенюк-Кревська» порушив Данильчук. «Я підозрюю, якийсь можливо між вами-керівником і заступником-Кревською – конфлікт, – зауважив депутат, – Є ви, є два начальники відділу, є спеціалісти, немає Кревської абсолютно». «Конфлікту у нас особисто немає, – відповів Гребенюк, – Конфлікти можуть бути з будь-яким працівником у робочих питаннях».

Під час розмови Калахан нагадав присутнім про 70-річницю з часу створення УПА: «Чи плануються якісь заходи у школах?». «По школах вислані листи», – відповів чиновник, посилаючись на ініціативу волинського братства вояків ОУН-УПА. «Це щодо звинувачень у антипатріотизмі, – сказав Гребенюк та додав, що 25 років був викладачем історії України і нарікань на його попередню роботу не було.

«Я чув, що була проблема з маслом в садочках, – продовжив розмову Осіпов. Гребенюк же відповів, що претензії прокуратури, яка проводила перевірку, були до постачальників масла, але аж ніяк не до управління освіти.

Інше запитання до Гребенюка стосувалося пропозиції секретаря Луцькради Григорія Пустовіта читати молитву «Отче наш» у навчальних закладах. «Ми це обговорили на раді директорів, на зборах навчальних закладів Луцька. І було прийняте рішення утриматися від введення цієї процедури», – відповів начальник управління освіти. Разом з тим, у школах проводяться на добровільній основі факультативні заняття з християнської етики. Осіпов наполіг на тому, аби у школах були дотримані принципи світської освіти.

Гребенюк із релігійної теми перейшов на патріотичну. «У нас є загальна процедура щодо патріотичного виховання: підйом і спуск Прапору, у якому беруть участь всі учні шкіл. І я розумію, що саме цю традицію ми і будемо підтримувати – співання Гімну, піднімання Прапора знаменною групою. До речі, це дуже здивувало представників інших регіонів щодо патріотичного виховання в нас. Були директори закладів нового типу з Донецька, Дніпропетровська і Луганська – їм це дуже сподобалося. Їх навіть здивувала наша процедура підйому опускання і Прапора, чого у них нема», – розповів освітянський чиновник.

Поцікавилися у головного освітянина Луцька і розбудовою дитячих садочків у найближчій перспективі. Як стало відомо, у цьому році у дошкільних навчальних закладах обласного центру планується створити додаткових 8 груп. Кравчук конкретизував у яких саме закладах: 37-му, 34-ому, 33-ому, 22-ому, 19-ому, 6-ому, і 1-ому садочках. «Це менше, ніж 10 %», – вказав Осіпов. За його словами, дошкільної освіти потребує більше дітей, ніж наводить цифри офіційна статистика. «Приходять люди – місць нема і не записуються», – пояснив депутат.

Зазначимо, що під час кабінетного засідання Петро Савчук попросив оприлюднити список членів тимчасової комісії, які не прибули в управління освіти. Обранець обурився такою малою кількістю членів комісії. «Чому немає голови і членів постійної комісії», – додав депутат, – Не можуть всі захворіти». «Чи тут частково когось обдзвонювали», – здивовано сказав обранець.

До слова, згідно інформації сайту Луцькради, до складу тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти входять, крім вищезгаданих чотирьох обранців, такі депутати: Роман Бондарчук, Святослав Боруцький, Олена Голєва, Сергій Григоренко, Анатолій Пархом’юк, Олександр Плісецький, Андрій Разумовський, Іван Смоленг, Антон Сосновський та Богдан Шиба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
29 переглядів в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Луцьку на кільці, що на вулиці Дубнівській, водії скаржаться на глибокі ями, через які ламають автівки.Про це повідомляє Макс Плахотний у спільноті "АвтоАндони" у "Фейсбуці".Автор допису зазначає, що їхав тільки 40 км/год, так як позаду теж були ями."В мене був вибір, або в лоб на зустрічну, або по ямам, діватися немає куди. Мінус резина, диски під питанням і підвіска отримала добре", – розповідає автор.За словами чоловіка, патрульну поліцію він викликав...
Кримінал
Поліція затримала на хабарі директора одного з навчальних вишів області.Про це повідомляє прес-служба управління захисту економіки у Волинській області.Сьогодні, 21 січня, оперативники Управління захисту економіки у Волинській області спільно зі слідчими-детективами обласної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Волинської області викрили директора одного з вищих навчальних закладів Волинської області на отриманні хабара у розмірі 12 тисяч гри...
Суспільство
Четверо дітей-сиріт з Луцька отримали квартири, придбанні за державний кошт. Вручення ключів відбулося у понеділок, 21 січня, у Волинській обласній державній адміністрації, повідомляє ІА ВолиньPost Голова Волинської ОДА Олександр Савченко зауважив, що в області вже тривалий час проводиться робота щодо забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Він зазначив, що минулого року завдяки фінансуванню з державного, обласного т...
Кримінал
Волинянин у власному обійсті облаштував підпільний цех з виготовлення вина.Про це інформує прес-служба ГУ ДФС у Волинській області."На Волині працівники податкової міліції під процесуальним керівництвом прокуратури викрили підприємця Іваничівського району, який організував роботу підпільного цеху з виготовлення алкогольних напоїв без відповідних на те дозвільних документів", – йдеться у повідомленні. Відтак, в рамках операцій "Акциз-2019", "Мережа" та розс...
Суспільство
Директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк розповів, чи вплине скасування нічного тарифу на поставку електроенергії для юридичних осіб на роботу комунального підприємства. Про це він сказав у коментарі інтернет-виданню «Волинь24».Нагадаємо, Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) скасувала нічний тариф на поставку електроенергії для юридичних осіб. Тобто з 1 січня 2019 року для непобутових споживачів...
Суспільство
У Луцьку на вулиці Карпенка-Карого спіймали чоловіка, який малював графіті на фасаді господарського приміщення.Про це повідомляють на сторінці муніципальної варти Луцька у Фейсбуці.Інспектори склали на нього адміністративний протокол за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тепер за свої дії він змушений буде сплатити штраф у розмірі від 340 до 1360 гривень. Точну суму визначать на засіданні адміністративної комісії органу місцевого с...
Суспільство
Станом на 18 січня Волинська митниця оформила 5 тисяч 342 легкових автомобілі на єврономерах. Їхні власники сплатили до Державного бюджету України 339,41 мільйона гривень митних платежів. До завершення пільгового режиму оформлення транспортних засобів на іноземній реєстрації залишилося 32 дні, – повідомляють у прес-службі ДФС Волині. Майже 3 тисячі авто оформили на митному посту у Луцьку і понад півтори тисячі – у Ковелі. Половина з цих авто належить мешка...
Суспільство
На Волині у селищі Локачі невідомі потруїли безпритульних собак.Про це повідомляє Світлана Зінчук-Артисюк у спільноті «Загублені та знайдені Луцьк та Волинська область» у «Фейсбуці».«Хочу поділитися жахіттям, яке сталося в селищі Локачі Волинської області. Я опікуюся безпритульними тваринами, підгодовую, деяких забираю на перетримку, за можливості прилаштовую у сім'ї», - пише авторка.Зі слів жінки, вона нещодавно звернулася у фонд Вадима Нечаєва з прохання...
Суспільство
Цьогоріч Україна відзначає столітній ювілей Акта Злуки 22 січня 1919 року. Секретар міської ради, виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт, підписав розпорядження про відзначення Дня Соборності України, – повідомляють у прес-службі Луцької міської ради. 22 січня 2019 року у Луцьку відбудуться такі заходи: 12:00 – громадська акція «Ланцюг єднання» за маршрутом: Театральний майдан – вулиця Лесі Українки. 15:00 – історично-музична композиція «Н...