Освітня комісія не відбулась: обговорили особисті образи, двері, та тісні кабінети (ФОТО)

Вчора журналісти і луцькі депутати зібралися для ознайомлення із роботою міського управління освіти, – інформує «Волинська правда».

Заплановане виїзне засідання постійної комісії міської ради з питань освіти, науки, культури, мови та тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти міста Луцька мало проходити в управлінні освіти міської ради.

Однак зацікавленість відвідинами освітнього відомства та роботою його очільника Олега Гребенюка виявили лише четверо депутатів, яких було навіть менше, ніж самих представників ЗМІ. Подивитися на роботу освітніх чиновників прийшли Андрій Калахан, Андрій Осіпов (який, власне, і очолює тимчасову контрольну комісію), Петро Савчук та Павло Данильчук.

Завітав до освітнього відомства і перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук.

З «провокаційними запитаннями» по кабінетах управління

У приймальні Гребенюка перший заступник мера вказав депутатам: «Зачекайте, у вас комісія – чотири чоловіки. Комісія – неправомірна». «Ну і що?», – пролунало зі сторони обранців. «Ну і все», – не менш лаконічно відповів Кравчук. «Ми прийшли подивитися на управління», – продовжили депутати. За відсутності потрібної кількості членів комісії формальне пояснення візиту звелося до «зустрічі з депутатами». «Ну давайте так», – погодився Кравчук.

Гребенюку ж у тезах пояснили, про що хочуть дізнатися депутати: про оплату праці працівників управління, роботу освітніх профспілок, про власне роботу самого управління. Зрештою, депутатський десант рушив по чиновницьких кабінетах.

«А у вас є заборгованість по заробітній платі?», – запитав Осіпов у працівниць управління. «Ні, немає», – пролунала відповідь. «А у вас є нарікання на організацію роботи? Можливо вам хотілося б щось покращити?», – продовжилась серія запитань до підлеглих Гребенюка у його ж присутності. «У нас гарні умови, у нас просторий кабінет, у нас – добрий ремонт, освітлений кабінет. У нас практично тепло», – була дана відповідь депутату.

«Справа в тому, що працівникам управління освіти, як правило, виплата заробітної плати проводиться після виплати заробітної плати працівникам дошкільних і загальноосвітніх закладів», – спробував доповнити відповіді підлеглих Гребенюк.

У цей час до чиновницького кабінету завітала і голова міської профспілки працівників освіти і науки Галина Василенко.

Осіпов продовжив випитувати чиновників: «Ви використовуєте відпустку за власними потребами, але не з метою економії? Тобто в школах і садочках економили, а ви не економите?». У цю мить Гребенюк почав апелювати: «Я категорично заперечую і не погоджуюся з вашими словами. Що значить «у школах організовували відпустки за власний рахунок»? В нас відпустки за власний рахунок надавалися тільки згідно заяв працівників. Жодного факту відпустки з метою економії не зафіксовано». Запитання Осіпова Гребенюк назвав «провокаційним». «Ще не одне провокаційне буде», – відповів обранець. «Взагалі-то щодо вашого ставлення до мене, у мене є своя власна точка зору, яку я сприймаю як рівень особистої образи», – зізнався головний освітянин Луцька.

Після таких зізнань у розмову втрутився і Святослав Кравчук. «Це – не допит», – мовив посадовець. «Управлінню освіти є що приховувати? – запитав Осіпов та додав: «Святослав Євгенович, ви заважаєте працювати депутатам». «Ми хочемо зараз ознайомитися з діяльністю управління», – пояснив Кравчуку тепер вже Данильчук. «Святослав Євгенович, ви заступник міського голови, я – депутат, – продовжив Осіпов, – і я, крім того, є ще головою тимчасової контрольної комісії. Напевно, негарно нам зараз буде на підвищених тонах говорити». «Не принижуйте начальника управління освіти і не принижуйте тих людей, які тут працюють», – закликав депутата перший заступник мера. «Я маю право задати питання і нічого я образливого цим жіночкам приємним не сказав», – додав Осіпов.

«Не треба влаштовувати тут концерт… І не зобов’язані всі люди, які працюють в управлінні освіти приділяти увагу комусь», – апелював Кравчук.

«Освіта працює у звичному і нормальному режимі, – пояснював Гребенюк, – У даний момент у нас напружений час – завершення навчального року. Причому завершення дострокове – у зв’язку із проведенням «Євро». Це момент, коли проводяться творчі звіти. Це момент, коли проводиться підготовка до незалежного оцінювання, у якому беруть участь працівники освіти і державної підсумкової атестації. Це найбільш напружений час роботи освіти у цілому». Головний освітянський чиновник Луцька заявив: жоден навчальний заклад у Луцьку не закритий, не проводилися звільнення працівників, а виплата заробітної плати проводиться без будь-яких затримок.

Таку дискусію між депутатами і чиновниками спробувала розвантажити духовним змістом Галина Василенко: «Не забувайте, ми напередодні великодніх свят. Сьогодні є дні примирення, дні прощення, дні уступок один одному». Поведінку Осіпова голова луцької освітньої профспілки назвала непорядною. «Та давно переступили межі поваги людини у нашому зараз суспільстві, – продовжила Василенко та пояснила обранцям де, вони знаходяться: «Ми знаходимося там, де вершини нашої освіти». Однак Осіпов заявив: «Просто працівники бояться дати незручну відповідь для управління освіти… Я вважаю, що основа конфлікту – у тому».

«Ця дискусія – безперспективна, – втрутився Андрій Калахан та закликав членів комісії ознайомитися з роботою управління.

Про Інтернет, кабінет Кревської і низькі двері

Коли депутати рушили далі у коридорі була присутня заступник Лілія Кревська «Добрий день, – звернувся з посмішкою Данильчук, – У вас веселий сьогодні день». У цей час Осіпов пояснював Василенко, в чому логіка його запитань – чи у школах і садочках економили відпустками працівників.

У подальшому депутати цікавилися у освітянських чиновників, чи забезпечені їхні кабінети Інтернетом. Разом з тим Гребенюк пояснив, що Інтернетом забезпечені не всі працівники. «Там, де є виробнича необхідність, – пояснив чиновник. «Стали і допитуєте начальника управління освіти», – знову став захищати Гребенюка Кравчук. «Ви ж більше привертаєте уваги журналістів, ніж я», – відреагував Осіпов. «Ну правильно, я хочу, щоб пропіарили мене. Журналісти зараз напишуть всі, що я був і говорив з вами», – чи то жартома чи всерйоз відповів перший заступник мера.

Щодо потреб у доступі до «всесвітної павутини» всіх працівників управління, то пізніше Калахан зауважив: «Інтернет дійсно потрібен». «Це слушне зауваження», – сказав перший заступник мера.

Потому увагу депутатського десанту привернув кабінет, де працює заступник начальника управління освіти. «То у вас три працівники-спеціалісти і заступник начальника управління тут знаходиться. А чого ви так? Заступника начальника управління розмістили у такому незручному кабінеті?», – поцікавився Данильчук. «Ви хочете провести перестановку?», – задав зустрічне запитання Данильчуку Гребенюк і знову пояснив: «У зв’язку з виробничою необхідністю». «У вас єдиний заступник і ви дали такий куточок малесенький», – зауважив депутат. «Вільних кабінетів – нема», – пояснив очільник луцької освіти.

Депутатська зустріч з управлінням освіти продовжилась переглядом кабінетних кімнат. «А чого у такому плачевному стані за стільки років? – запитав Петро Савчук, – Це ж просто жахливий стан». «На управління освіти ніколи не виділялися кошти на основні приміщення», – пояснив депутату Кравчук.

Подивилися депутати і на приміщення, де зберігається книжковий фонд управління. Зайти у кімнату довелося, схиляючи голову через низький дверний прохід. «А що б ви хотіли покращити у ваші роботі? Ну крім більших дверей», – запитав Осіпов у працівниці.

У кабінеті Гребенюка

Екскурсія управлінням освіти завершалася засіданням депутатів у службовому кабінеті Гребенюка у форматі «запитання-відповідь».

Одне з запитань депутатів стосувалося того, яким чином Гребенюк розподіляє роботу в управлінні, враховуючи відновлення посади заступника начальника управління. Тему конфлікту по лінії «Гребенюк-Кревська» порушив Данильчук. «Я підозрюю, якийсь можливо між вами-керівником і заступником-Кревською – конфлікт, – зауважив депутат, – Є ви, є два начальники відділу, є спеціалісти, немає Кревської абсолютно». «Конфлікту у нас особисто немає, – відповів Гребенюк, – Конфлікти можуть бути з будь-яким працівником у робочих питаннях».

Під час розмови Калахан нагадав присутнім про 70-річницю з часу створення УПА: «Чи плануються якісь заходи у школах?». «По школах вислані листи», – відповів чиновник, посилаючись на ініціативу волинського братства вояків ОУН-УПА. «Це щодо звинувачень у антипатріотизмі, – сказав Гребенюк та додав, що 25 років був викладачем історії України і нарікань на його попередню роботу не було.

«Я чув, що була проблема з маслом в садочках, – продовжив розмову Осіпов. Гребенюк же відповів, що претензії прокуратури, яка проводила перевірку, були до постачальників масла, але аж ніяк не до управління освіти.

Інше запитання до Гребенюка стосувалося пропозиції секретаря Луцькради Григорія Пустовіта читати молитву «Отче наш» у навчальних закладах. «Ми це обговорили на раді директорів, на зборах навчальних закладів Луцька. І було прийняте рішення утриматися від введення цієї процедури», – відповів начальник управління освіти. Разом з тим, у школах проводяться на добровільній основі факультативні заняття з християнської етики. Осіпов наполіг на тому, аби у школах були дотримані принципи світської освіти.

Гребенюк із релігійної теми перейшов на патріотичну. «У нас є загальна процедура щодо патріотичного виховання: підйом і спуск Прапору, у якому беруть участь всі учні шкіл. І я розумію, що саме цю традицію ми і будемо підтримувати – співання Гімну, піднімання Прапора знаменною групою. До речі, це дуже здивувало представників інших регіонів щодо патріотичного виховання в нас. Були директори закладів нового типу з Донецька, Дніпропетровська і Луганська – їм це дуже сподобалося. Їх навіть здивувала наша процедура підйому опускання і Прапора, чого у них нема», – розповів освітянський чиновник.

Поцікавилися у головного освітянина Луцька і розбудовою дитячих садочків у найближчій перспективі. Як стало відомо, у цьому році у дошкільних навчальних закладах обласного центру планується створити додаткових 8 груп. Кравчук конкретизував у яких саме закладах: 37-му, 34-ому, 33-ому, 22-ому, 19-ому, 6-ому, і 1-ому садочках. «Це менше, ніж 10 %», – вказав Осіпов. За його словами, дошкільної освіти потребує більше дітей, ніж наводить цифри офіційна статистика. «Приходять люди – місць нема і не записуються», – пояснив депутат.

Зазначимо, що під час кабінетного засідання Петро Савчук попросив оприлюднити список членів тимчасової комісії, які не прибули в управління освіти. Обранець обурився такою малою кількістю членів комісії. «Чому немає голови і членів постійної комісії», – додав депутат, – Не можуть всі захворіти». «Чи тут частково когось обдзвонювали», – здивовано сказав обранець.

До слова, згідно інформації сайту Луцькради, до складу тимчасової контрольної комісії з контролю за бюджетним фінансуванням закладів освіти входять, крім вищезгаданих чотирьох обранців, такі депутати: Роман Бондарчук, Святослав Боруцький, Олена Голєва, Сергій Григоренко, Анатолій Пархом’юк, Олександр Плісецький, Андрій Разумовський, Іван Смоленг, Антон Сосновський та Богдан Шиба.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
29 переглядів в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Луцьку Голова облдержадміністрації Олександр Савченко разом зі студентами прибирали луцький ботанічний сад. Толока розпочалася сьогодні, 22 березня об 11:00 та тривала близько двох годин, – написав Олександр Савченко на своїй сторінці у Фейсбуці. Організували захід працівники управління екології облдержадміністрації на чолі з керівником Дмитром Новохатським. “Толоку в Луцькому ботанічному саду загальнодержавного значення цього року було організовано за і...
Кримінал
Волинянка віддала шахрайці 360 тисяч гривень. Про це пише прес-служба прокуратури Волині. 30-річна мешканка одного з сіл Володимир-Волинського району з листопада 2017 року по березень 2019 року віддала добродійці, яка “знімала” неї “порчу”, 360 тис. грн. Тим часом 72-річна лучанка, аби “відвести від сім’ї біду”, днями віддала невідомій жінці, яка підійшла до неї на вулиці, 2600 грн, 300 євро, 476 доларів США та 200 польських злотих. Правоохоронці вкотре зв...
Суспільство
Онкохвора Тетяна Куценко із міста Нововолинськ вдруге бореться з раком та потребує фінансової допомоги на лікування.Нагадаємо, Тетяна Куценко в 2013 році лікувала 3-тю стадію раку грудей, пройшла повністю все лікування: 7 хімій, 2 операції і 20 променевих терапій. Але від липня 2018 лікарі виявили метастази в легені та печінку.Тетяна – мама двох дітей. Нині жінка лікується препаратом «Ібранс», який дає хороший результат. За її словами, під час останнього К...
Суспільство
“Луцьктепло” за підсумками 2018 року є найзбитковішим серед усіх комунальних підприємств у Луцьку. Про це повідомили під час засідання виконкому, – пише ВолиньUA. Підприємство зазнало збитків на суму 27,6 млн гривень. “Збитковість пов’язана з коротким опалювальним сезоном і підвищенням температури. Також СКФ Україна відключилося від нашої системи і встановило власну котельню. Крім того, лише з 22 грудня відбулося підняття тарифів. Я б не шукала якихось осо...
Новини компаній
На ринок іграшок увірвався справжній ураган, який підкорив не тільки дітей, а й дорослих - машинки Trix Trux. Яскравий, незабутній подарунок надовго залишиться в пам'яті іменинника і його друзів. Що являє собою цей цікавий набір: - машинка з великими колесами Trix Trux; - гнучка пластикова траса, з деталей якої навіть 3-річний малюк зробить неповторну дорогу для своєї улюбленої машинки; - трамплін «хвиля» і «гірка»; - перешкода «сходи»; - струни для викона...
Суспільство
У Рожищі правоохоронці затримали шахраїв, які розраховувались сувенірними купюрами. Затримали порушників на вулиці Незалежності, – пише Район.Рожище. Як розповів начальник Рожищенського відділення НП у Волинській області Олександр Басалик, на гарячому зловили двох аферистів, які промишляли у Копачівці і Рожищі. Шахраї під виглядом справжніх грошей розраховувались сувенірними купюрами, отримуючи решту справжніми.
Суспільство
У селі неподалік Луцька автомобіль перекинувся на дах. У селі Дачне Ківерцівському району машина “BMW” на литовській реєстрації вилетіла на узбіччя і перекинулась, – пише ІА ВолиньPost. Автопригода трапилась сьогодні, 19 березня, по обіді. Свідки інциденту зазначають, що водій втік з місця аварії. На місці події працює поліція.
Суспільство
У Ковельському районі “швидка” злетіла у кювет, в результаті чого постраждали двоє людей. ДТП сталася у ніч на 18 березня, – пише прес-служба Нацполіції Волині. Близько 2:00 між Ковелем та селом Поворськ, автомобіль швидкої медичної допомого «УАЗ-3962» злетів у кювет. За кермом автомобіля перебував 51-річний житель Ковельського району. Ймовірно, водій не впорався з керуванням виїхав на смугу зустрічного руху та з’їхав у кювет. Внаслідок автопригоди постраж...
Новини компаній
З'явився надійний спосіб спокійно гуляти по місту, їздити в метро, ​​відвідувати рок-концерти та інші місця з великою кількістю людей, не турбуючись про збереження своїх речей. Ви можете сміливо покласти в рюкзак Bobby цінну техніку і навіть дорогоцінні прикраси. Він захистить їх зі стовідсотковою надійністю. Bobby - вірний і надійний захисник від кишенькових злодіїв У великих містах кожен день відбуваються сотні кишенькових крадіжок. Злодії дістають речі...