• Головна
  • У Луцьку діти з хореографічних колективів сформували «живу» писанку
14:26, 17 квітня 2012 р.

У Луцьку діти з хореографічних колективів сформували «живу» писанку

Другий день Пасхи в обласному центрі Волині відзначали дуже насичено: центр Луцька заполонило мистецтво, писанки, танці, співи, медовуха, оркестри, «золоті» чоловіки і дзвони.

Масові заходи з нагоди Великодніх свят відбувалися на центральних вулицях Луцька 16 квітня, – повідомив власкор ІА ZIK.

Урочистості розпочали танцювальні колективи, які вишикувалися в овал. Так, приблизно 300 учасників дитячих хореографічних колективів сформували «живу» писанку. Згодом вона ожила і затанцювала.

На Театральному майдані у Луцьку підвели підсумки міського конкурсу «Писанковий вернісаж». У номінаціях найкраща авторська писанка, найкраща авторська писанкова композиція та найкраща колективна писанкова композиція змагалися чимало закладів та організацій. Загалом митці представили понад 100 колективних та авторських робіт.

Прикрасою головної площі міста стала «Диво-Писанка Луцька», яка представлятиме облцентр на параді писанок. Він відбудеться у рамках Всеукраїнського проекту «Парад вишиванок – 2012» у столиці на День Незалежності.

Писанку майстри творили протягом 35 днів. Її розписали знані місцеві майстри Євген Лавренюк та Володимир Бартошик. Творча концепція розпису – заслуженого працівника культури України, директора Луцької художньої школи Івана Гаврилюка.

Крім того, усі охочі лучани могли покуштувати паску від ВАТ «Теремнохліб».

Лучан та гостей міста із світлим святом привітали представники духовенства.

А перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук побажав усім лучанам та гостям міста гарних святкувань. «Ми хотіли, щоб лучани трошки відійшли від стола, від паски-ковбаски, від 100 грамів і вийшли на вулиці нашого міста, подивилися, яке воно прекрасне», – сказав затупник мера.

Популярною забавою для лучан стали живі скульптури. Мешканці облцентру охоче фотографувалися із «золотими» чоловіками, які талановито залицялися до перехожих. Як розповіла начальник міського управління культури Тетяна Гнатів, актори для цього приїхали з Івано-Франківська.

Власне, живі скульптури були частиною проекту «Мистецька вулиця», який у другий день Великодня презентували у Луцьку. Прогулятися вулицею Лесі Українки було неможливо, не зупинившись. Так, найбільше на вулиці виявилося музикантів.

Серед музичних напрямків, які лунали з усіх куточків луцького «бродвею», був і рок, і джаз.

Активними учасниками «Мистецької вулиці» стали художники.

А «Книжковий пасаж», що цілком закономірно, «окупувало» літературне мистецтво. Так, на «Літературному подіумі» виступили відомі у нашому краї майстри слова. Приміром, Олег Потурай, Петро Коробчук та Йосип Строцюк.

Звісно, на мистецькій вулиці не обійшлося без торгівлі. Підприємці продавали вишиванки, керамічну продукцію, ляльки-мотанки, кошики та інші сувеніри.

Тим часом у Центральному парку культури та відпочинку лучани спостерігали за великодніми забавами.

Там, до слова, один із кущів повністю прикрасили писанками.

А у Луцькому замку в цей день також було людно. У старовинній церкві Івана Богослова, яка знаходиться не території фортеці, лунали Великодні піснеспіви. Їх виконували вихованці Волинської духовної семінарії Української православної церкви.

Також відвідувачі замку Любарта мали нагоду повчитися дзвонарському мистецтву. Як розповів майстер дзвонів Леонід Бурило, охочих повчитися було чимало: це і діти, і дорослі. «Люди приходили зовсім різні. Попри те, що вони грали вперше, у них виходило гарно. Це ж великодній тиждень, сам Господь їм помагав», – сказав Леонід Бурило.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...