ексклюзив
12:52, 18 вересня 2016 р.
Кишені навиворіт. Найбагатші депутати Ради
ексклюзив
Зарплата в 80 тисяч гривень на рік, мільйонні дарунки, кілька автомобілів Mercedes класу S, безліч причепів та мільйонні рахунки в банках. Це не просто набір слів, а уривки з декларацій народних депутатів за 2015 рік.
Хоч офіційна заробітна плата обранців коливається в межах 70-80 тисяч гривень за минулий рік, 85 нардепів можуть чесно зізнатися, що є мільйонерами. "Українська правда" дослідила усі "звіти", які опубліковані на сайті українського парламенту та склала свій рейтинг найзаможніших обранців.
Ми обрали депутатів, чий минулорічний дохід склав більше одного мільйона гривень. Чимало депутатів стали мільйонерами завдяки відчуженню рухомого та нерухомого майна, деякі завдяки отриманню подарунків та призів.
Вже вдруге поспіль найбагатшим депутатом став товариш олігарха Ігоря Коломойського Віталій Хомутиннік. Віднедавна він є одноосібним лідером парламентської групи "Відродження", без голосів якої у Раді не приймається жодне важливе рішення. Наприклад, голосами цієї групи вдалося підтримали новий уряд, нового генерального прокурора та зміни в Конституцію в частині судочинства. У порівнянні з минулим роком Хомутиннік втратив більше 127 мільйонів гривень доходу. У його декларації ви не знайдете літака Gulfstream280 чи яхти "Апостроф", які зареєстровані на Кайманових островах. Взагалі в жодній з обраних нами декларацій ви не знайдете інформації про наявність у народних обранців яхт чи літаків.
У списках парламентських мільйонерів можна знайти ще одного представника групи "Відродження" Євгенія Гєллєра, який раніше взагалі не подавав інформацію про доходи для публічного оприлюднення. Його ім’я фігурує в документах "чорної каси" Партії регіонів. У часи правління Віктора Януковича Гєллєр очолював комітет Верховної ради з питань бюджету, зараз його називають одним з кураторів фінансової діяльності Партії регіонів.
Не залишився осторонь і вірний друг та бізнес-партнер президента України Ігор Кононенко, який в порівнянні з минулим роком втратив майже 900 000 тисяч гривень доходу.
Автопарки
Найбільше автомобілів серед парламентських мільйонерів у нардепа з фракції БПП Федора Негоя – у нього аж 12 вантажівок. Чи не найдорожчим автопарком може похизуватися сестра колишнього голови АП Сергія Льовочкіна - Юлія Льовочкіна. В її власності можна знайти не лише Mercedes або Range Rover, але й Bentley. Екзотичний автомобільний смак в іншого колишнього регіонала Леоніда Клімова - чотири люксові Mercedes і як не дивно ВАЗ 2109.
Банківські рахунки
Найбільші банківські рахунки в депутатів Хомутинніка та Котвіцького - більше про них ми скажемо трохи нижче. У п’ятірку власників найбільших рахунків увійшов також депутат з фракції БПП Олексій Савченко. Савченко є колишнім головою "Укрспирту", у 2011 - 2012 роках був головою "Авант-Банку". Депутат любить і поспівати, в мережі можна знайти його кліп на пісню "Жизнь – Игра". П’ятірку закриває Євгеній Гєллєр, якого називають "касиром Партії регіонів". В його декларації вказано, що в 2015 році Гєллєр вклав на рахунки 66 749 609 гривень.
Найбагатші
Найбільший дохід в 2015 році отримав нардеп Віталій Хомутиннік. Вперше в український парламент він потрапив у 2002 році і до 2014 року входив у фракцію "Партія регіонів". Депутат володіє рядом фірм в сфері АПК, страхуванні, нерухомісті, інвестиціяй і газовидобутку. Зокрема у Хомутинніка спільний бізнес з Ігорем Коломойським. "У нас (з Коломойським – ред.) - 50% в Deripon Commercial Limited, яка входить в Укрнафтобуріння", - розповів він в журналу "Новое время". За даними видання, володіє літаком Gulfstream280 та яхтою "Апостроф", які зареєстровані на Кайманових островах.
Почесне друге місце по заробітку посів нардеп з фракції "Народний фронт" Ігор Котвіцький - протеже міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та бізнес-партнер його родини. До депутатства Котвіцький був членом спостережної ради – віце-президентом ПАТ "Інвестор", де співвласниками виступають дружина та син міністра внутрішніх справ. "Інвестор" спеціалізується на наданні інформаційних, консультативних та маркетингових послуг, оптової торгівлі, а також оренді офісних приміщень.При заповненні декларації за 2014 рік депутат "забув" згадати про незадекларовані раніше 970 млн гривень і вносив зміни в декларацію у вересні минулого року. Наразі щодо Котвіцького у НАБУ триває розслідування можливого незаконного виведення понад 40 мільйонів доларів закордон влітку 2015 року. Джерела УП в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі стверджують, що депутат вивів ці кошти на Панаму та Кіпр.Будинки
Найбільшою кількістю жилих домів серед депутатів-мільйонерів може похвалитися Аркадій Корнацький з фракції БПП – у нього їх аж 11. Корнацький є колишнім бізнесменом і засновником ТОВ "Агрофірми Корнацьких", яке у 2013 році ледь не піддалося рейдерству. Найбільший будинок серед всіх мільйонерів парламенту має друг президента Петра Порошенка Ігор Кононенко. Загальна площа цього будинка - 1 643,6 кв.м, трохи менший дім у Сергія Тарути – площа 1 600 кв.м.
Квартири
Депутат з фракції "Опозиційний блок" Нестор Шуфрич є рекордсменом по кількості власних квартир. Йому належать дев’ять квартир, зокрема загальною площею 467,10 кв.м та 308,6 кв.м. Не надто відстає і нардеп з фракції БПП Ольга Богомолець, яка володіє восьма квартирами. Найбільша квартира серед парламентських мільйонерів у жертводавця Української православної церкви МП, бізнес-партнера Ахметова Вадима Новинського. Площа його квартири складає 666,7 кв.м.
Дарунки
Найдорожчі задекларовані дарунки виявилися у народного обранця з фракції "Народний фронт" Дениса Дзензерського – він задекларував дарунків на суму 35 мільйонів гривень, завдяки чому опинився в цьому тексті. Цікаво, що минулого року депутат задекларував 40 157 788 гривень доходу. 40 мільйонів він вписав, як просто "інші види доходів". Цікаві ситуація з подарунками у братів Добкінів. Обоє однаково вказали в графі "дарунки, призи, виграші" по 10 мільйонів гривень дарунків.
Земля
Справжнім землевласником серед депутатів ВР виявився обранець з фракції "Опозиційний блок" Денис Омельянович, який володіє земельними ділянками площею більше 1 мільйона 300 тисяч кв.м. Омельянович є близьким до так званого голови опозиційного уряду Бориса Колеснікова. Йому в спину дихає екс-регіонал Володимир Мисик з земельною ділянкою загальної площі 500 000 кв.м. Мисик відомий суспільству завдяки внесенню скандальних поправок до бюджету про відтермінування запровадження електронних декларацій.
Матдопомога
Минулого року матеріальну допомогу задекларували троє нардепів, які отримали більше мільйона гривень доходу. Окремої уваги заслуговує фактичний власник підприємства "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв, який у 2015-му отримав 14 616 гривень матеріальної допомоги. За версією українського Forbes, Богуслаєв займає 30 позицію серед 100 найбагатших людей країни. Журнал оцінив його статки у 137 мільйонів доларів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
20:27
2 жовтня
08:34
2 жовтня
live comments feed...