• Головна
  • Луцьких медиків навчали лікувати по-європейськи
13:24, 23 вересня 2016 р.

Луцьких медиків навчали лікувати по-європейськи

Медики Волині, Литви та Білорусі зібралися у Луцьку, аби поділитися досвідом лікування хворих із нирковою недостатністю. Саме тому, сьогодні, 23 вересня, у конференц-залі Луцької міської клінічної лікарні проводять міжнародну науково-практичну конференцію "Організація надання медичної допомоги хворим із хронічним захворюванням нирок".

Як повідомив VIP  участь у конференції приймали  закордонні фахівці у сфері нефрології Литви та Білорусі у рамках програми транскордонної співпраці Sister Renal center Program.

 Головний лікар КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» Лариса Духневич розпочала конференцію з представлення гостей і зазначила, що  проведення міжнародної конференції у Луцьку свідчить про те, що рівень нашої медицини, попри фінансові труднощі, несуттєво поступається європейському. На цьому наголосили, і колеги волинських медиків із Литви.

У рамках співпраці, литовська клініка досягла шалених результатів. Впродовж 18 років «дружби» із Бельгією, литовці отримали сучасну техніку, покращили надання послуг, підвищили кваліфікаційний рівень лікарів, збільшили кількість ліжко-місць тощо. Тепер там є вся нефрологія, починаючи з біопсії нирок, хорошого стаціонару і закінчуючи трансплантацією органів. Коли лікарі у Литві набули потрібного досвіду, то вирішили ним поділитися із білоруськими колегами, а згодом долучили й місто Луцьк. Від місцевої лікарні, закордонні гості отримали хороші враження, оскільки тут є усі необхідні для пацієнтів з нирковими захворюваннями апарати, обладнання, очистка води тощо, усе, відзначають литовці, за європейськими стандартами. Втім тривожить іноземних лікарів проблема із медикаментами, оскільки ліки для хворих на ниркові недуги дуже дороговартісні і через труднощі в Україні, лікарні не можуть забезпечити хворих необхідними медикаментами безкоштовно.

Вітати закордонних гостей прийшли представники міської та обласної влади.

Заступник Луцького міського голови Андрій Киця наголосив на тому, що конференція дасть можливість показати серйозні досягнення та розроби в українській медицині та перейняти кращі напрацювання колег. Тож чиновник побажав і волинським медикам, і лікарям із Литви та Білорусі плідної роботи та позитивних емоцій від головного міста Волині.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Волинської ОДА Іван Грицюк додав, що має надію на те, що сьогоднішня конференція сприятиме тому, щоб вітчизняна медицина отримала більш чіткі та сучасні шляхи вирішення головних проблем нефрології в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медицина #Луцьк #конференція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...