• Головна
  • Поліція взялася за депутатів облради
20:44, 23 вересня 2016 р.

Поліція взялася за депутатів облради

Поліція викликає на допит у зв’язку з ситуацією навколо видобутку бурштину 5-ох депутатів Волинської обласної ради, при цьому порушуючи процесуальні норми.

Про це інформує власкор «Вголосу».

Так, слідчий Маневицького відділу поліції ГУНП у Волинській області у зв’язку з порушенням кримінальної справи просить голову Волинської облради Ігоря Палицю забезпечити явку для участі у допиті 5-ох депутатів обласної ради.

У переліку є такі депутати: Юрій Ройко, Василь Столяр, Олександр Омельчук, Ігор Лех та Борис Бабійчук.

Водночас, поліція порушила норми Кримінально процесуального кодексу України. Так, частина 8 статті 135 КПК України визначає, що особа має отримати повістку про виклик або бути повідомленою про нього іншим шляхом не пізніше ніж за три дні до дня, коли вона зобов’язана прибути за викликом.

Варто зауважити, що надісланим на адресу Волинської обласної ради листом та доданими повістками встановлюється строк явки депутатів на 22 вересня 2016 року з 9-00 год. до 14-00 год., з відповідним проміжком часу. Однак, як засвідчує штемпель Укрпошти на поштовому конверті, лист з Маневицького відділу поліції був відправлений лише 19 вересня 2016 року. Тобто, відправляючи повідомлення про виклик, поліція вже порушила строки повідомлення про виклик, передбачені ст. 135 КПК України. Крім цього, лист від поліції був отриманий та зареєстрований у виконавчому апараті обласної ради 22 вересня 2016 року вже після встановленого строку.

Також ч. 2 ст. 135 КПК України передбачено можливість вручення повістки про виклик через адміністрацію за місцем роботи особи, яка викликається. Статтею 6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю. Депутати обласної ради, яким надіслано повістки про виклик, не є працівниками виконавчого апарату Волинської обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#облрада #депутати #допит
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...