• Головна
  • На Волині відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним громадянам (ФОТО)
15:10, 19 квітня 2012 р.

На Волині відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним громадянам (ФОТО)

У колишньому селі Красний Сад Горохівського району відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним українцям.

19 квітня 1943 року в селі Красний Сад загинуло 103 мешканці, і ще 1 села Бережанки, яких розстріляли польські війська. Вдалося вижити лише 13-ом людям. Всього на той час у Красному Саді налічувалось 26 дворів, де проживало 116 людей, в тому числі діти та люди похилого віку.

Зараз на місці масових розстрілів ‒ лише колодязь, куди поляки складали тіла розстріляних. Замість будинків – поле. Про події, які відбулися тут майже 60 років тому, нагадує хіба що меморіальна табличка край дороги.

«В міжвоєнний період багато мешканців цього села були членами ОУН. А сусідні села, Маруся і Анжеївка, були населені поляками. Під час польсько-українського конфлікту, 19 квітня, відбувся такий напад озброєних загонів поляків німецької армії на це село», ‒ розповів головний спеціаліст сектору у справах релігій та національностей Волинської облдержадміністрації Олександр Кравчук.

Як стверджують очевидці цих подій, поляки під’їхали тихо серед дня на Великодні свята і почали розстрілювати кожну сім’ю в її дворі. Тіла загиблих звозили до колодязя край дороги.

Після того як все закінчилось, люди, які врятувалися, зібрали тіла загиблих і відвезли їх на цвинтар. На цьому місці 18 квітня і відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним українцям – двометрову свічу на чорному тлі зі списками загиблих українців.

«Як нема кінця війні, допоки не похований її останній солдат, так нема кінця і міжнаціональному непорозумінню, допоки належним чином не пошановані невинні жертви цих непорозумінь. Сьогодні, після десятків літ замовчування владою трагедії, яка трапилася в селі Красний Сад, ми нарешті наважилися подивитися правді у вічі і об’єктивно підійти до оцінки дійсності, без думок сподобається це комусь чи ні. Бо не мертвим це потрібно, а нам, живим. І потрібно для того, щоб жити», ‒ сказав кореспондент «Волині-нової» Петро Боярчук.

На Волині відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним громадянам (ФОТО), фото-1
На Волині відкрили пам’ятник загиблим під час польсько-українського конфлікту мирним громадянам (ФОТО), фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...