08:53, 26 вересня 2016 р.
8 корисних звичок для здоров'я сім'ї – поради експертів
Як писав класик, усі щасливі сім'ї схожі одна на одну. А наука каже, що в усіх сімей, де і дорослі, і малі мають міцне здоров'я, теж є багато спільного.
Психологи не радять кардинально змінювати спосіб життя, хай і на краще. Натомість, крок за кроком, варто привносити до нього невеликі позитивні зсуви, щоби зробити себе та свою родину здоровішими.
Вісім корисних сімейних звичок і традицій, котрі варто наслідувати всім, назвали експерти Healthy Weight Commitment Foundation, пише The Huffington Post.
1. Гратися з дітьми надворі
Один із найкращих та перевірених способів бути в хорошій фізичній формі – у будь-якому віці - це рухатися. Але в наші дні стільки всього цікавого відбувається на екранах, що батькам треба постаратися, щоби дітлашня відклала свої девайси та вийшла погуляти. Тут надзвичайно важливим є власний приклад.
Дуже добре, коли вся сім'я виїжджає на пляж, вирушає на прогулянку чи кататися на велосипедах. Таке дозвілля не лише корисне для здоров'я, а й сприяє зміцненню зв’язків у родині.
2. Мати час, вільний від гаджетів
"Протягом дня повинен бути час, коли вся сім'я разом, і вся техніка – під забороною. Ні айпедів, ні айподів, ні телефонів, текстових повідомлень, твітів – нічого", - радить сімейний лікар та доцент Школи остеопатичної медицини при Університеті Роуена у Стетфорді Дженніфер Коудл.
Вона рекомендує всім завести в сім'ї правила щодо того, де і коли всі, без винятку, повинні відривати очі від екранів, наприклад, за столом, у спальні чи під час виконання домашніх завдань. Наприклад, у родині самої Коудл є спеціальне місце, куди всі члени родини на ніч зносять свої девайси заряджатися, тож ні в кого не виникає спокуси зазирнути в Facebook, лежачи у ліжку.
3. Готувати їжу разом, готувати весело
Залучаючи дітей до процессу приготування їжі, ми маємо чудову нагоду прищепити їм здорові харчові звички, вважає Коудл. Найкраще, щоби дитина брала участь у всіх етапах, починаючи від вибору продуктів у крамниці.
"Завдання батьків, як рольових моделей, знайти спосіб зробити здорове харчування веселим, а не рутинним", - підкреслює лікар.
4. Зробити здорові звички частиною повсякдення
Щоби якась корисна справа перетворилася на корисну звичку, треба, щоби вона стала постійною частиною вашого розкладу. Позначте у календарі день, коли настає черга дітей готувати вечерю, по яких днях ви кататиметеся на велосипеді в парку, а коли гратимете всією сім'єю в баскетбол.
"Ідея полягає в тім, щоби ці речі не були одноразовими. Занесіть їх у календар, і вони стануть частиною повсякденного життя", - говорить Коудл.
"Дослідження показують, що здоровіші люди мають приблизно однаковий режим щодня. У режим здорової родини повинні входити хороша гідратація, фізична активність та здорове харчування", - зазначиє психолог Рейчел Голдмен.
5. Мати під рукою правильні перекуси
Якщо члени вашої родини, зазираючи в забитий холодильний, із розпачем вигукують: "Нема чого з'їсти!", подумайте про варіанти простих та здорових перекусів, за якими достатньо буде просто простягти руку тому, хто прийшов додому виснажений із роботи чи зі школи.
На думку дієтолога Ріми Клейнер, це можуть бути овочі та хумус, морква, селера чи яблука, що стоятимуть у мисці на столі так, щоби їх усі бачили.
6. Спілкуватися
Сім'я повинна їсти разом – таку пораду дають, певно, всі фахівці. Це не лише якісно проведений час, а й нагода обговорити те, що відбулося у житті кожного у цей день.
Психологічний стан, сон, переживання у школі та взаємодія з іншими людьми – це все дуже пов'язано між собою, і якщо дитину щось турбує чи гнітить, це неодмінно відобразиться на її самопочутті.
7. "Перемикатися" перед сном
Усі, зокрема й батьки, перш ніж лягати в ліжко, повинні перемкнутися в режим відпочинку. Це може бути година читання чи якоїсь гри (але не на планшеті). Так ми налаштовуємо наше тіло на хороший нічний відпочинок і вранці встаємо бадьорішими.
8. Зробити фізичну активність розвагою
Звичка рухатися повинна лишитися в людини на все життя, і що робити, коли ті самі прогулянки чи катання на велосипеді набридли? Порада від мами та колишньої олімпійської гімнастки Шеннон Міллер: "Спробуйте щось інше!"
Це може бути йога, біг чи інтервальні тренування, потрібно знайти те, що вам усім буде до душі.
Нагадаємо, коли спорт приходить у ваше життя, ефект не обов'язково має бути одразу помітним. Не здавайтеся! Лише переконайтеся, що все робите правильно.
За матеріалами Української правди
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...