09:34, 3 жовтня 2016 р.
Чим небезпечна для організму різка зміна температури
Пара днів спеки, різке похолодання, осінній дощ скачки атмосферного тиску - важко зрозуміти, що коїться з організмом.
Вплинути на погоду ми, звісно, не можемо. Але подумати, як можна максимально адаптуватися до природніх катаклізмів ми просто зобов'язані.
Отже, чим же небезпечно вплив різких перепадів температури та атмосферного тиску на організм? На зовнішні несприятливі умови реагують насамперед кровоносні судини організму і особливо судини головного мозку. Саме тому навіть відносно здорові люди часто скаржаться на головний біль, запаморочення, загальну слабкість. У тих, хто більш чутливий до метеоумови, самопочуття може бути ще важче: можливі проблеми із зором, коли під час нападу людина відчуває сильну брижі в очах, після чого виникає сильний головний біль, від якого просто нікуди дітися. Відчуття таке, ніби в голові динаміт, і все судини голови як би наелектризовані. Такий стан найчастіше буває у людей після тривалих нервово-психічних перевантажень, порушеного сну, а також – як наслідок шкідливих звичок (куріння, алкоголь). Чим небезпечні такі стани, мабуть, і говорити не треба – інсульт, паралізація, часткова втрата зору – що ще може бути страшніше для людини?
Саме тому людям, у яких при погодних примхах такі напади бувають часто, слід замислитися дуже серйозно про своє здоров’я.
Перш за все необхідно обстежитися у лікаря і виконувати всі його розпорядження, Слід також раз і назавжди розпрощатися зі шкідливими звичками.
Пам’ятайте, що нікотин истончает кровоносні судини, робить їх більш крихкими і ламкими, що значно погіршує їх стан і підвищує ступінь ризику серйозних наслідків. Деякі люди помилково вважають, що алкоголь у свята і вихідні істотної шкоди здоров’ю не завдасть. А тим часом саме етиловий спирт, що міститься навіть в слабоалкогольних напоями, сприяє тому, що еритроцити крові втрачають свій негативний заряд, перестають відштовхуватися один від одного і як би склеюються, що, в свою чергу, призводить до порушення кровотоку, особливо в капілярах. Це також є одним з факторів ризику.
- Напередодні несприятливого погодного явища необхідно добре виспатися. «Добре виспатися» - поняття суто індивідуальне. Проте вчені з'ясували, що жінкам для відновлення сил потрібно більш тривалий (на 1-2 години) сон, ніж чоловікам. Якщо у вас безсоння, то випийте на ніч чашку трав'яного чаю або склянку теплої води або молока з медом, прийміть розслаблюючу теплу ванну, додавши у воду кілька крапель ароматичного масла.
- Вранці протягом 15 хвилин слід зробити декілька фізичних вправ, не перевантажуючи дихальну та серцево-судинну системи.
- Після ранкової зарядки потрібно прийняти контрастний душ.
- Протягом дня необхідно виділити приблизно годину для прогулянки на свіжому повітрі. Місце для прогулянок краще всього вибирати далеко від жвавих вулиць: в лісі, парку, на набережній.
- При виникненні спастичних реакцій (підвищення артеріального тиску) рекомендується зробити масаж шийно-плечового пояса, гірчичні ванни для ніг, поставити гірчичник на потилицю, прийняти контрастний душ, сходити в лазню (російську або сауну). У таких випадках добре допомагають заспокійливі препарати (настоянка валеріани або пустирника) або засоби, що знижують тиск.
- Потрібно дотримуватися режиму праці та відпочинку, уникаючи перевтоми.
- Потрібно займатися прийнятним для себе видом спорту, йогою або регулярно робити вранці гімнастику.
- Необхідно стежити за своїм здоров'ям. При наявності хронічного захворювання слід систематично відвідувати лікаря і виконувати всі його рекомендації.
Залишайтеся здоровими!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...