• Головна
  • Луцький школяр – лауреат національного «козацького» конкурсу
16:23, 23 квітня 2012 р.

Луцький школяр – лауреат національного «козацького» конкурсу

Серед найкращих у національному конкурсі «Я козацького роду!» став луцький школяр Іван Шепель. Роботи оцінював, зокрема, «головний богатир» країни Василь Вірастюк.

Про це повідомили у прес-службі Дитячого табору «Козацька фортеця»

Так, 21 квітня в Національному музеї літератури України відбулося урочисте нагородження переможців третього сезону дитячого національного конкурсу «Я козацького роду!» Серед переможців опинився і лучанин – Іван Шепель.

Хлопець зобразив компанію друзів-козаків під час нічної бойової операції у лісі. Його роботу високо оцінило професійне журі.

Змагання серед юних художників стартували торік, наприкінці листопада. Діти з усієї України малювали картини козацької тематики. З двох з половиною тисяч робіт журі обрало два десятки найкращих.

Під час нагородження відбулася творча акція «Малюймо козака разом!». Діти-переможці розмалювали величезного двометрового козака. Гості ж могли переглянути унікальну, найбільшу в Україні виставку козацьких малюнків учасників конкурсу. Усі стіни прикрашені козацькими ликами – тут і портрети гетьманів та отаманів, і козаки в бою, і романтичні картини в стилі «козак і дівчина». Дитяча фантазія не має меж. Так, на одному з малюнків козак б’ється з… людиною-павуком.

Як повідомив голова організаційного комітету конкурсу, директор дитячого табору «Козацька Фортеця» Володимир Шерстюк, метою конкурсу є виховання патріотизму дітей та юнацтва, зацікавлення козацькою добою, пізнання та захоплення національними героями через малюнок як спосіб самовираження.

Крім того, розповідають організатори, вони прагнуть підтримати юних художників, надати їм можливість повірити в себе та стати співавторами мистецького альбому.

Привітати юних художників завітали безліч гостей. Подарунки вручав народний художник України, лауреат Шевченківської премії Сергій Якутович.

Зокрема, Василь Вірастюк з цікавістю розглядав виставку дитячих робіт. Богатирю припала до душі робота киянина Олександра Горбунова. «Цей хлопчина розповів мені, як готувався до конкурсу, як перед початком роботи уявляв у найдрібніших деталях свого козака. Це неймовірно. Дивлюся картини і розумію: українські діти люблять малювати і дійсно вміють це робити. Це чудово, що завдяки конкурсу вони долучаються до вивчення нашої історії, культури».

Прозаїк та поет Олександр Бригінець відзначив графічну роботу Софії Бойченко. «Дуже символічна картина – один козак відстрілюється від кількох десятків ворогів. Він – переможець. В усі часи дуже потрібні такі герої».

Директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА Іван Малкович завітав на церемонію, щоб особисто нагородити Павла Шачка з Тернополя. Мовляв, його робота найбільше припала до душі. Після перегляду виставки, звертаючись до переможців Малкович наголосив, що козаки бувають не лише замріяні чи засмучені, а й войовничі. «Тож я бажаю вам зображувати козаків, які не лише мріють серед квітів, а й наступають і завойовують, бо пора вже і нам завойовувати краще для своєї держави».

Результат конкурсу організатори оцінюють як позитивний. Найкращі дитячі малюнки стануть ілюстраціями до книги легенд та віршів козацької тематики – робіт переможців двох попередніх конкурсних років. Видати книгу організатори обіцяють наприкінці року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...