• Головна
  • Кращий футболіст та політик-невдаха. Суперечлива історія Андрія Шевченка
09:50, 15 жовтня 2016 р.

Кращий футболіст та політик-невдаха. Суперечлива історія Андрія Шевченка

29 вересня виповнилося 40 років володарю "Золотого м'яча" та кращому у історії українському футболісту Андрієві Шевченку. Матеріалом про легендарного форварда, якого нічому не вчать набиті у політиці гулі, Еспресо.TV розпочинає серію публікацій, присвячених видатним українським спортсменам.

Діамант у короні Лобановського

Андрій Шевченко один зі справжніх символів "Динамо". Він є вихованцем київського клубу, у ньому він розпочав свою професійну кар'єру та завершив її. Талант майбутнього володаря "Золотого м'яча" відкрив тренер юнацької школи столичного клубу Олександр Шпаков, який побачив у гравцеві, який грав на зовсім не атакувальній позиції опорного півзахисника задатки майбутнього суперфорварда та перевів у напад.

У дорослій команді "Динамо" Шевченко дебютував у 18-річному віці у матчі чемпіонату України проти донецького "Шахтаря" у листопаді 1994 року, а вже у грудні забив у ворота "Дніпра" свій дебютний гол за киян.

Юний форвард швидко став у "Динамо" Йожева Сабо основним, а відомим на всю Європу його зробив інший тренер. Восени 1997 року у київський клуб саме повернувся легендарний Валерій Лобановський, який вкотре вивів динамівців до числа найсильніших команд континенту.

Кияни у 1997 році вийшли до чвертьфіналу Ліги чемпіонів, а на груповому раунді ошелешили весь світ двома розгромами іспанської "Барселони" – 3:0 вдома та 4:0 на виїзді. На "Камп Ноу" Шевченко, який на той час сформував з Сергієм Ребровим найсильніший дует форвардів Європи, зробив хет-трик, миттєво перетворившись на головну трансферну мету всіх топ-клубів.

У сезоні 1998/99 Шевченко разом з "Динамо" потрапив до півфіналу Ліги чемпіонів, а вже влітку попрощався з "Динамо" перейшовши за рекордні на той час українського футболу $25 млн євро до "Мілану".

Міланський Цар

Найкращі роки своєї кар'єри Андрій Шевченко провів саме у "Мілані", де став іконою місцевих вболівальників та заприятелював з одним з найвпливовіших політиків світу та власником суперклубу – одіозним Сільвіо Берлусконі.

Перед дебютним сезоном італієць пообіцяв Шеві, що дасть йому для літньої відпустки власну шикарну яхту, якщо футболіст виграє суперечку бомбардирів у чемпіонаті Італії. Українець забив у чемпіонаті Італії 24 голи та став найкращим бомбардиром Серії А, дотримав слова й Берлусконі.

У наступні сезони Шевченко продовжував справно забивати та перетворився на головну зірку чемпіонату Італії, отримавши прізвисько "Цар".

Разом з "Міланом" під орудою Карло Анчелотті його головний бомбардир виграв у 2003 році Лігу чемпіонів та Супекубок УЄФА, став чемпіоном та володарем Кубку Італії. Головним же особистим здобутком українського суперфорварда став найпрестижніший індивідуальний приз світового футболу - "Золотий м'яч" кращого гравця 2004 року, здобутий саме завдяки блискучим виступам у італійському клубі.

Помилка Абрамовича

Кар'єра Шевченка була на злеті, але саме тоді він припустився своєї головної футбольної помилки та за 51 млн євро перейшов до англійського "Челсі". До лондонського клубу українця запросив власник клубу – російський олігарх Роман Абрамович, з яким у Шевченка були приятельські стосунки.

Сам "Шева" усе заперечує, але не виключено, що саме цей факт та привілейоване становище у команді зіграли негативну роль у невдачах українця у "Челсі", де він не зміг продемонструвати футбол власного міланського зразка.

Головним тренером лондонців тоді був португалець Жозе Моурінью, який не терпів будь якого стороннього втручання у роботу. Не сприйняли особливий статус Шевченка й футболісти.

До того ж форварда у Лондоні постійно переслідували травми, через які він за два сезони провів лише 48 матчів та забив 9 голів. Невдалою виявилася й спроба повернення до "Мілану", за який форвард у сезоні 2008/09 грав на правах оренди та не забив жодного голу.

Повернення додому

У серпні 2009 року Андрій Шевченко повернувся до київського "Динамо", та провів у рідному клубі ще три сезони. Здається неймовірним, але головному тренеру команди росіянину Валерію Газзаєву, довелося шукати зірковому футболісту місце у складі команди, та пересувати його на правий фланг півзахисту.

Шевченко ще провів за киян кілька яскравих матчів, але як на початку кар'єри більше не виблискував почасти отримуючи місце у основі лише завдяки своєму авторитету та обожнюванню з боку президента "Динамо" Ігоря Суркіса. Останній матч за команду Шевченко провів 10 травня 2012 року проти сімферопольської "Таврії" у чемпіонату України.

Два полюси збірної

Кар'єра Андрія Шевченка у збірній теж складалася доволі суперечливо. Форвард дебютував у національній команді у 1995 році у відбірковій грі Євро-1996 та одразу став лідером команди.

Проте, після переходу Шевченка до "Мілану", нападника часто звинувачували, що він у збірній не викладається на всі сто та береже ноги. А у 2004 році після товариського матчу з Македонією взагалі зчинився скандал. Шевченкові в одному з епізодів розбили обличчя, після чого він зняв та кинув футболку національної збірної додолу та попрямував у роздягальню.

Та було й інше. Саме феноменальний гол Шевченка - від бокової лінії у ворота Олександра Філімонова у Москві залишив збірну Росії без путівки до фінальної частин Євро-2000. Саме його дубль у виїзному матчі проти Туреччини у кваліфікації чемпіонату світу-2006 допоміг збірній України вийти до фінальної частини турніру. Проте на саму світову першість Шевченко приїхав у поганій формі, що не завадило українцям дійти до чвертьфіналу турніру.

Згодом ставлення Шевченка до виступів за національну команду докорінно змінилося. Усім запам'яталися сльози розпачу капітана збірної після поразки у стикових матчах кваліфікації чемпіонату світу-2010 від Греції. Та його дубль у ворота Швеції на НСК "Олімпійський" у матчі Євро-2012. Власне на домашньому чемпіонаті Європи Шевченко й провів останній у кар‘єрі матч – проти Англії.

Член сім'ї Берлусконі

Шевченко народився у селі Двірківщина, Київської області у сім'ї військового та працівниці дитячого садка, які згодом переїхати у Київ, де на Оболоні Андрій почав займатися футболом.

У липні 2004 футболіст одружився на американській моделі Крістен Пазік, батько якої теж був професійним спортсменом та грав у бейсбол. Дружина народила Шевченкові чотирьох синів – Джордана, Крістіана, Олександра та Райдера-Габріеля. Хрещеним батьком первістка футболіста є не хто інший, як Сільвіо Берлусконі.

Таблоїди стверджували, що саме англомовна Пазік наполягла на переході Шевченка до "Челсі". Також після невдалого періоду кар'єри існувала велика вірогідність що Шевченко стане грамем одного за американських клубів, через бажання повернутися Пазік у США.

Майстер ключки

Ще у Італії Шевченко захопився елітним видом спорту - гольфом, у якому згодом досягнув значних успіхів, ставши 2011 року віце-чемпіоном України. Після цього навіть всерйоз розглядалася поїздка Шевченка на Олімпіаду-2012 де мав дебютувати гольф. Однак цей вид спорту потрапив у програму Ігор лише у 2016 році і легендарний футболіст на Олімпіаді так і не виступив.

Також Шевченко непогано грає у теніс і навіть бере участь у показових турнірах. Одним із його постійних партнерів по грі є екс-перша ракетка України - Андрій Медведєв.

Соратник Януковича

Ім'я Шевченка впродовж усієї його кар'єри намагалися використати політики. Так у 1998 році перед парламентськими виборами один з лідерів СДПУ (о) та тодішній президент "Динамо" Григорій Суркіс примусив багатьох динамовців разом з Шевченком вступити до лав своєї партії та агітувати за неї.

2004 року під час президентських виборів Шевченко знявся у відео-зверненні до українців, у якому закликав голосувати за Віктора Януковича.Проте після перемоги Віктора Ющенка, прийняв запрошення нового президента посів посаду його радника зі спортивних питань.

У 2012 році Андрій Шевченко став 2-м номером партії нинішньої депутатки "Опоблоку" Наталі Королевської "Україна – вперед!" на парламентських виборах. Гучно розпіарений похід у політку завершився провалом – партія здобула на виборах 1,6% голосів та не здолала прохідного бар'єру.

Загадковий тренер

Якщо політичну кар'єру Шевченка можна визнати ганебною, то яким він буде тренером поки що загадка. "Шева" міг очолити збірну України ще взимку 2012 року, коли її у розпал відбору до ЧС-2014 напризволяще покинув Олег Блохін, але від пропозиції тодішнього президента ФФУ Анатолія Конькова, Шевченко відмовився, пославшись на відсутність належного досвіду.

До збірної у якості тренера Шевченко прийшов на початку 2016-го, обійнявши посаду асистента Михайла Фоменка та поїхавши з ним на провальний для нашої команди Євро-2016. Кваліфікацію чемпіонату світу національна команда розпочала вже з новим головним тренером – Шевченком.

Суперечок Шевченкові знову не вдалося уникнути, цього разу його звинуватили у кумівстві – футболіст є хрещеним батьком доньки нинішнього президента ФФУ – народного депутата Андрія Павелка.

Для Шевченка це перший досвід самостійної тренерської роботи. Але шанси на те, що він буде позитивний зросли завдяки тому, що дебютант зібрав навколо себе потужну команду асистентів з екс-помічником Сергія Реброва у "Динамо" іспанцем Раулем Ріанчо та гуру оборони та багаторічним другим тренером "Мілану" - Мауро Тассотті. З ними Шевченко стартував у відборі без поразок та вже здобув першу перемогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#шевченко #футболіст #політик
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...