• Головна
  • Лучани нарікають на дії муніципальної поліції
13:16, 2 листопада 2016 р.

Лучани нарікають на дії муніципальної поліції

Громадська рада при Луцькому міському голові звернулася до мера Луцька із клопотанням провести службове розслідування діяльності департаменту муніципальної поліції Луцькради та, зокрема, його директора Юлії Сиротинської.

Про це повідомляє Волинська правда.

Причиною для такого звернення стали чисельні скарги від лучан на брутальність дій муніципалів, у тому числі, і на застосування сили та хамства. Зокрема, під час засідання громадської ради був обговорений інцидент, який трапився 25 жовтня на ринку «Пасаж», де муніципали проводили рейд з протидії стихійній торгівлі. Як розповіла Алла Трасковська, яка реалізує на ринку «Пасаж» сільгосппродукцію, проти неї була застосована груба фізична сила та без будь-яких правових підстав її товар був конфіскований.

«Я працюю на ринку, продаю там власноруч вирощену овочеву продукцію і тим годую трьох дітей. Вранці 25 жовтня, нічого не пояснюючи, представники муніципальної поліції разом із патрульними поліцейськими почали вилучати мій товар і грузити до свого бусу. Коли я почала протестувати, моїх двох дітей грубо відштовхнули, мене, заламавши руки, кинули обличчям у асфальт. Товар вилучали без будь-яких оформлень протоколу, без ознайомлення із якимись попередніми рішеннями, просто мене фактично пограбували. Потім вже директор департаменту муніципальної поліції Юлія Сиротинська мені просто у вічі сказала: «Я ту капусту у зоопарк завезу», - розповіла жінка.

Згідно її слів, вона має робоче місце на ринку «Пасаж» і тоді, вранці 25 жовтня, лишень розвантажувала товар, торгівлі не вела і жоден покупець у неї нічого не намагався купувати.

Про чисельні скарги на дії муніципалів розповів і виконавчий директор асоціації «Бізнес-Волинь» Ігор Дильов.

«Навіть якщо муніципали чинять законні дії, вони повинні діяти виключно у рамках закону, поважати права, свободу, честь і гідність громадян», - наголосив учасник громадської ради Михайло Шелеп.

Присутній на засіданні перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев, який наразі виконує обов’язки міського голови, повідомив, що департамент муніципальної поліції є виконавчим органом Луцької міської ради і є підзвітним міськраді, профільному заступнику міського голови та, власне, міському голові. Стосовно ж ситуації із інцидентом, який трапився 25 жовтня на ринку «Пасаж», Яковлев пообіцяв розібратися у ситуації. Разом із тим він наголосив, що муніципали і надалі здійснюватимуть боротьбу із незаконною стихійною торгівлею. «Це – незаконна торгівля на парковках, інші порушення. У Луцьку було незаконно встановлено до 3 тисяч малих архітектурних форм, тисячу з яких ми вже демонтували і ми далі будемо піклуватися про благоустрій нашого міста», - резюмував Тарас Яковлев.

Своєю чергою, учасник громадської ради Юрій Анцух зауважив, що згідно законодавства про місцеве самоврядування, Луцька мерія не має повноважень утримувати структури на кшталт муніципальної поліції чи то поліції. Отож, учасники громадської ради поцікавилися положенням, на основі якого працює департамент муніципальної поліції Луцька.

Було також ухвалено, що відповідні перевірки діяльності департаменту муніципальної поліції Луцька та його очільника Юлі Сиротинської, мають бути проведені за участі контрольної комісії, яка складається з членів громадської ради при Луцькому міському голові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#муніципальнаполіція #скарги #ЮліяСиротинська
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...