• Головна
  • Медогляд для водіїв: купляти чи проходити?
Проблема
12:00, 4 листопада 2016 р.

Медогляд для водіїв: купляти чи проходити?

Проблема

Уміння керувати транспортним засобом стає з кожним днем все актуальнішим. За статистикою кожен п’ятий дорослий громадянин навчається в автошколі, або  уже має посвідчення водія. Для того, аби вас допустили до навчання, потрібно пройти медогляд. Найчастіше ця процедура у людей викликає роздратування та гнів. Спробуємо розібратися, як вона відбувається.

Відповідно до  законодавства порядок проходження медогляду для водіїв та кандидатів у водії затверджений Наказом МОЗ та МВС України № 65 / 80 від 31 січня 2013 року.

Станом на сьогодні водії мають відносну свободу, бо можуть проходити медогляд будь-де, а не лише за місцем реєстрації (так само, як навчатися та складати іспити на водійські права).

Медкомісія вимагає відвідати таких лікарів, як:

  • окуліста;
  • невропатолога;
  • лора;
  • хірурга;
  • гінеколога (якщо майбутній водій жінка);
  • терапевта (лікар, якого проходять в останню чергу).

До медичної довідки вам потрібно буде додати аналізи:

  • загальний аналіз крові, сечі;
  • аналіз крові на вміст глюкози;
  • аналіз на групу крові і резус фактор.

 Обов'язково потрібно пройти такі функціональні обстеження:

  • ЕКГ;
  • вестибулярного апарату;
  • гостроти зору.

Не забудьте про паперову частину цієї процедури і додайте:

  • паспортні дані;
  • дві фотографії розміром 3 x 4;
  • сертифікат нарколога та психіатра.

А чи «безплатна медицина»?

До відвідин поліклініки потрібно пройти  два огляди та отримати сертифікати в обласному психоневрологічному диспансері та сертифікат нарколога.

Психічний стан вашого здоров’я перевірять за допомогою тестів на комп’ютері. Після цього з вами поспілкується лікар який і винесе свій «вирок».

Рис 1

Рис 1

DSC06516[2]

DSC06516[2]

Для того, аби продовжити експеримент, стаємо у чергу разом із людьми, які хочуть отримати довідку “на права”.

21302-1u (1)

Спостерігаємо, що з нами у черзі є «унікальні водії», яким довелося проходити повторно цю медкомісію, невідомо з яких причин.

Для того, аби отримати довідку довелося витратити майже дві години: здати кров, влучити собі в ніс вказівним пальцем із закритими очима і... прослухати невеличку лекцію нарколога.

Кожен із цих аналізів у диспансерах (психоневрологічному та наркологічному) роблять лише до 11:00, за один день в обидва не встигнеш, отже – у нас уже два дні.

Розговорилася з чоловіком, який також проходив медогляд і стояв поруч зі мною в черзі:

- Усі ці процедури - це проста банальність. Усі ми розуміємо, що за кермом повинні бути здорові, врівноважені та терплячі люди. Якщо людина свідомо та  поетапно вирішує проходити цей процес, а не платить «потрібну суму потрібній людині» не виходячи із дому, то лікарі повинні більш професійно65 із розумінням підходити до таких пацієнтів, а не одразу посилати їх за все платити величезні суми. Зрозуміло, якщо я погано бачу чи чую, то не сяду за кермо.

Відтак із сертифікатами, фото й результатами аналізів вирушили до міської поліклініки. Там, у реєстратурі, нас одразу відправили в бухгалтерію, де гаманець збіднів ще на 50 грн. Загальний кошторис зріс до 250 грн…

каса 1

каса 1

Вирішила проходити медогляд у поліклініці, бо в наркодиспансері треба викласти близько 200 гривень (за повний огляд), але зекономити не вийшло.

У реєстратурі  повідомили, що бланки на обстеження видає старша медична сестра після того, як ви оплатите у лікарняну касу 82 гривні 40 копійок.

 Для чоловіків дешевше, бо їм не треба йти до гінеколога.

Оскільки людей було в чергах багато, то приймаю рішення стати в чергу одночасно до кількох лікарів (добре що кабінети знаходяться на одному поверсі).

Найбільші черги біля кабiнету гiнеколога.  Жінки розповiдають, що стоять вже по дві години, одночасно чекаючи i гiнеколога, i невропатолога. Огляд триває до 25 хвилин.

Чекати на свою чергу доводиться дуже довго. Потрапивши нарештi до кабінету, дізнаюся, що маю купити гiнекологiчний набiр. Тут вiн коштує 25 грн. А у аптеці  біля полiклiнiки  17. Після огляду лiкар пропонує мені зробити безліч аналізів, які коштують чимало. Хоча аналiзи мали б бути за декілька днів, але в картку огляду лiкар написала «здорова».

Такi дії з боку лікарів найкраще доводять те, що вся процедура медогляду - формальнiсть. Відверто кажучи, я на 100 %  впевнена, що аналiзи роблять ті, за які ви щедро заплатили (можна і шоколадкою інколи обійтися – як економ-варіант). Iду до iнших лiкарiв. У невропатолога, ЛОРа, хiрурга, та окулiста  процедура огляду вiдбувається за однаковим принципом: лiкар iз втомленим виразом обличчя без жодного слова забирає медичну картку, ставить на нiй свiй автограф та печатку у потрiбному полi й кладе на край столу, навіть не глянувши у твою сторону. Після «процедури» медсестра, не соромлячись, називає розмір благодійного внеску…

«Зараз така погода»

Набравшись сміливості вирiшую, як то кажуть, запхати «Системi» палицю в колеса. У кабiнетi терапевта почала скаржитися на сонливість та втрату сил.

Лiкар переконливо: зараз така погода усім спати хочеться. Бере карточку та  ставить позначку: здорова й просить вийти.

Результати аналізів будуть наступного дня, тому потрібно буде ще (можливо, і не раз) повернутися.

Наступного дня, коли всі аналізи були готові, довідку  із довгоочікуваним штампом видали за 20 хвилин.

І на завершення...

Яким чином проходити медогляд на отримання водійських прав - справа кожного. Більшість людей, через брак часу, повністю оплачують цей процес потрібній людині і медична довідка буде у них “на руках”. Тих, кого “гризе совість” проходять його самі, але зекономити не дуже вдається. Переконалася в цьому сама: чотири потрачені нервові дні для довідок і сертифікатів, які дійсні лише два роки.

Текст: Ольга Садова

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Медогляд #водії #медкомісія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...