• Головна
  • У Луцьку міркували над тим, як культурно вигулювати тварин
10:19, 5 листопада 2016 р.

У Луцьку міркували над тим, як культурно вигулювати тварин

Під час “круглого столу” обговорили можливість впровадження у Луцьку Концепції культурного вигулу тварин.

Участь у ньому взяли заступник міського голови Юрій Моклиця, директор КП “Ласка” Богдана Новарчук, начальник відділу екологіії Луцької міської ради Анатолій Гламазда, директор КП “Луцькспецкомунтранс” Валерій Кузьмич, - повідомляє відділ інформаційної роботи міської ради.

Координатор проекту “Культурний вигул тварин у містах України” Дарія Куненко розповіла, що концепція, яку сьогодні презентують у Луцьку, була розроблена у 2009 році Олексієм Коваленком спільно з волонтерами, власниками домашніх тварин та небайдужими громадянами, які дбають про комфорт рідного міста. За її словами, у Києві подібний проект увійшов у Стратегію розвитку міста “Київ — 2020”. Концепція культурного вигулу тварин передбачає створення у місті спеціальної інфраструктури, інструментами якої є встановлення зоокомплексів, наявність екопакетів для прибирання за домашнім улюбленцем, період розкладу яких становить не більше двох років, а також інфотабличок та тренувальних майданчиків.

Дарія Куненко зазначила, що для її успішного впровадження потрібно провести інвентаризацію місць вигулу тварин та визначити місця природнього вигулу у центральній частині міста, у парках та скверах віддалених районів. У цих місцях будуть встановлені зоокомплекси із пакетами для прибирання за тваринами. Також вона додала, що у майбутньому це допоможе змінити свідомість людей та виробити звичку прибирати за своїми домашніми улюбленцями.

   Заступник міського голови Юрій Моклиця підтримав ідею завпровадження у Луцьку цієї концепції, наголосивши, що наше місто нещодавно було визначено як найкомфортніше в Україні. “У наступному році буде можливість облаштувати місця для зоокомплексів у Центральному парку та парку імені 900 — річчя Луцька. Однак, це питання потребує детальнішого вивчення та опрацювання. Ми будемо рухатися у цьому напрямку, аби зробити наше місто чистішим та підтримувати комфорт”, - запевнив він.

Водночас Богдана Новарчук додала, що доцільно буде залучити працівників муніципальної та патрульної поліції для контролю за дотриманням правил прибирання за тваринами.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ЮрійМоклиця #ДаріяКуненко #тварини #БогданаНоварчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...