• Головна
  • Андрій Лев: “Нас зробили дурнуватими хохлами, які їдять сало і носять шаровари”
Лучани
08:30, 7 листопада 2016 р.

Андрій Лев: “Нас зробили дурнуватими хохлами, які їдять сало і носять шаровари”

Лучани

Він міг би стати політиком у 2012-му. Але життя мало на нього свої плани. Лучанин Андрій Лев, вивчившись на історика і правознавця, працюючи у журналістиці, пішов добровольцем в АТО. Каже, що тепер  на декотрих волинських політиків одягнув би перуки і клоунські носи. Бо те, що ті роблять, інакше, як цирком не назвеш.

Громадсько-політичною роботою Андрій займався з університетських часів - був студентським деканом історичного факультету. Йому подобався такий напрямок. Бо це і робота, і захоплення, і життя. Згодом отримав пропозицію попрацювати головним редактором газети “Аверс-прес”, вів телевізійні проекти, в т. ч. їздив знімати в АТО. Разом із колегами-телевізійниками волонтерив у “Волинському тиловику”. Разом вони й вирішили служити.

 14202668_722475004574525_5638320235509398569_n

            На жаль, їм не випало бути в одних військах. Але кожен тепер там, де має бути. Андрій після навчання у Військовій академії (м.Одеса) керує розвідувальним взводом 2-го батальйону 14 ОМБР. Цими днями він приїжджав у відпустку додому, побув із коханою, зустрівся з друзями, а заодно “підтягнув” здоров’я.

 

Андрій Лев: “Нас зробили дурнуватими хохлами, які їдять сало і носять шаровари”, фото-1

 

            В АТО дуже важко лишатися здоровим, каже Андрій. Є проблеми із питною водою, якісним харчуванням. Одного разу у колодязі, звідки набирали воду, плавала шерсть. Ймовірно, місцеві жителі підкинули якусь тварину, аби отруїти українських військових. Але тоді обійшлося. Загалом місцеві не хочуть бути з Україною, хоча і серед них є цілком нормальні люди. Одна з головних причин цього, на думку Андрія Лева, та, що на території ДНР провадиться потужна інформаційна кампанія: “Якщомісяцьподивитисяїхнєтелебачення, можна стати таким, як вони. Україна давно програла інформаційну війну. Ми маємо чимпишатися, але нас зробили дурнуватими хохлами, які їдять сало і носять шаровари. Треба перемогти в інформаційній війні. Ми захистимо державу, але програємо, якщо у нас показуватимуть російські мультики, якщо до нас їздитимуть російські співаки”.

 

Андрій Лев: “Нас зробили дурнуватими хохлами, які їдять сало і носять шаровари”, фото-2

 

            Українським військовим в АТО непросто. На території Донецької і Луганської областей закладено багато мін і ризик підірватися доволі високий. Одружені більше сумують за домом і дітьми. Але всі розуміють, чому вони там, пройшли відповідну підготовку, підтримують один одного, жартують. Здоровий сміх надзвичайно важливий на війні, каже Андрій. А ще – підтримка з дому. “Солдат – як мала дитина. Радіє солодощам, чаю, каві... Якось ми жили в одній хаті, у нас там усі стіни були в дитячих малюнках. Малюнки і дитячі побажання дуже допомагають військовим. Я дякую дітям і волонтерам за допомогу. Сам був волонтером, знаю, як це важко. Тому бажаю їм трохи відпочити від нас. Любимо вас і поважаємо.”

            Отримавши офіцерське звання, Андрій Лев переуклав контракт і служитиме ще щонайменше 5 років. Коли повернеться, можливо піде вчителювати, навчатиме дітей військовій підготовці. “Бо Україна забула, що таке виховувати солдатів і воїнів.”

Кілька років тому він навіть не думав, що служитиме в армії. У 2014-му його брата Володимира було поранено в Луганській області. Але попри це той і далі  їздить в АТО. Україна мусить пройти цей шлях, вважає Андрій Лев, але дивується, що ще потрібно – після стількох жертв, утрачених територій, економічної розрухи – для того, щоб країна почала розвиватися.

Текст Ірини Кунинець, фото – Любомира Безручка, а також взяті зі сторінки Андрія Лева у мережі Facebook

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...