• Головна
  • Лучанам не вистачає стабільності
12:36, 7 листопада 2016 р.

Лучанам не вистачає стабільності

Серед різних соціальних благ лучанам у червні 2016-го року найбільше невистачало стабільності у державі та суспільстві.

Про це йдеться у результатах дослідженя настрїв жителів міста, яке презентували під час наукової конференції "Образ сучасного міста в сучасному українському соціологічному дискурсі",- повідомляє «ВолиньPost».

Дослідження провели представники лабораторії соціологічних досліджень факультету соціальних наук СНУ імені Лесі Українки. За словами керівника лабораторії Світлани Сальнікової, такі опитування започаткували разом із "Асоціацією молодих політологів і політиків" та проводили у 2009,2014, 2015 та 2016 роках.

У 2009 році найбільш проблемними для лучан (від третини до половини) були питання відпочинку (проведення відпустки, зокрема) та працевлаштування, медичного забезпечення, якісного харчування та здоров’я. 

Вже з 2014 року лучани переорієнтовуються з благ першої необхідності "харчування, працевлаштування, здоров’я" на блага нематеріальної природи. Зокрема, вони (від половини до ¾ лучан) потребують справедливої оцінки заслуг людини перед суспільством, упевненості в поліпшенні ситуації в країні, вартих підтримки політичних ідеалів, дотримання прав людини, державного захисту від зниження рівня життя, здатних управляти державою керівників, впевненості, що не буде міжнаціональних конфліктів, та стабільності в державі й суспільстві. 

Наступного, 2015 року лучани (від половини до 82,4%), окрім зазначеного, визнають також проблемність екологічної безпеки, і з 2016 - необхідної медичної допомоги. Донедавна містяни взагалі не скаржилися на нестачу взаєморозуміння між людьми різних національностей чи норм і цінностей, які об'єднують людей у державі і суспільстві; тепер вони також зацікавлені змістом своєї роботи (будь-яка, будь-скільки їх уже не зовсім влаштовує). 

У 2016 році, за даними опитуваня, лучанам набільше невистачало стабільності в державі та суспільстві, упевненості в змінах на краще, керівників, здатних управляти державою, впевненості, що небуде міжнаціональних конфліктів - більше 70%. 


"Варто також зауважити, що загалом соціальне самопочуття лучан завжди було кращим, аніж українців в цілому. Певною мірою тому, що жителі невеликих міст України почуваються значно краще, аніж жителі маленьких і великих, і тим паче сіл. Результати моніторингу узгоджуються з даними дослідження щодо комфортності міст для проживання - Луцьк у такому рейтингу знаходиться в лідерах (згідно останніх даних він поступився лише Чернівцям)", - додала Світлана Сальнікова. 

Довідка: вибірка ймовірнісна n=652, сформована з урахуванням дизайн ефекту (df=1,36), доступність респондентів 0,83. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і районом проживання. Похибка не перевищує 5%.

C1

Лучанам не вистачає стабільності, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Соціологічнедослідження #лучани #СвітланаСальніков
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...