• Головна
  • «ГаРмИдЕр»: актори за межами театру
Луцьк-творчий
14:00, 8 листопада 2016 р.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру

Луцьк-творчий

Аншлаги та захопливі овації, експерименти з форматами, жанрами, локаціями, - це все упродовж тринадцяти років характеризує діяльність луцького театру-студії «ГаРмИдЕр». Відвідувати вистави цього театру вважається в нашому місті ознакою хорошого смаку. Їх, певно, вже давно не вважають аматорами, хоч серед акторів нема випускників театральних ВНЗ. То хто ж вони у житті повсякденному?

Чому свого часу прийняли рішення займатися акторською справою і як, зрештою, втрапили до трупи?

Анатолій Слободенюк

Я прийшов в «ГаРмИдЕр» більше чотирьох років тому. Потрапив випадково - колега запросив на виставу «Ауу!!! Сказане мільйонам». Мені настільки сподобалась гра, що захотілося більше дізнатися про сам театр. Як виявилося, для «вступу» потрібні бажання і витримка. Перших чотири місяці спостерігав, когось підміняв, розминався. Моя участь у першій виставі була незначною – стояв «на пушці» (керував світлом – прим. жур.), потім трисекундна роль в масовці, і лише через 8-9 місяців зіграв у виставі «На перши гулі». Роль в масовці для мене була дуже великим досягненнням. Три секунди на сцені, а вражень нереальна кількість.

У житті повсякденному намагаюсь багато читати, займаюсь бізнесом, пов’язаним з торгівлею. Орієнтуюсь на Штати, де рік прожив. «ГаРмИдЕр» розкрив мене, навчив говорити життю «так» і не роздумувати, чи буде гірше, чи щось не вийде. Інколи використовую акторські навики в роботі, наприклад, під час першої розмови з партнерами телефоном налаштовую голос, щоб він приємно звучав і людина швидше починала довіряти.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-1

Юлія Яцун

У «ГаРмИдЕр» прийшла вперше наприкінці 2009 року. До того бачила абсолютно всі вистави. Спробувати зіграти самій запропонував головний режисер. У той час я працювала режисером на Волинському ТБ. На відміну від багатьох, я прийшла, коли готували новий матеріал, тому за місяць-два влилась в акторський процес і зіграла у першій своїй виставі «Містерія любові».

Зараз вже рік працюю у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом», монтую відео, соціальну рекламу, до того – сім років роботи на ТБ.

Акторські навички не можна задіювати чи не задіювати у спілкуванні, це всередині тебе. Дуже часто використовую цитати з вистав, до кожної життєвої ситуації є відповідна цитата, особливо, коли досвід все більший. За час зайнятості в театрі творчих відпусток ніколи не брала. «ГаРмИдЕр» забирає багато сил і часу, але в певний момент ти не усвідомлюєш, яку левову частку зусиль затрачаєш, і це вже давно не просто хобі.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-2

Алла Доманська

У мене не було мети стати актрисою театру. На першому курсі більше ніж півроку проходила повз оголошення «набір в театр-студію». Але все ж прийшла. Потім ми утворли свою театр-студію (майбутній «ГаРмИдЕр»). Пам’ятаю, що першою виставою була «У пошуках синього птаха» ( за мотивами казки «Синій птах» Моріса Метерлінка). Вирішили: якщо нам вдасться зробити цю річ, то театр існуватиме. Самі придумували сценарій, шили костюми. Це лишилося і до тепер. За цей час принципи, які ми закладали від початку, збереглись і збережуться, але ми як актори постійно розвиваємося. Раніше все робили навпомацки, а тепер маємо досвід і впевнені в тому, що  і як ми робимо.

Поза «ГаРмИдЕром» теж займаюсь акторською діяльністю, перед цим працювала інженером монтажу на Волинському телебаченні. Шию костюми для вистав, до прикладу, дизайн костюмів постановки «Змій» - моя ідея і виконання. В інших виставах шила і розробляла певні елементи, наприклад, образ зайчиків з вистави «Таємниця країни сонячних зайчиків» - моя робота.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-3

Роман Яцун

«ГаРмИдЕр» з’явився в моєму житті після знайомства з дружиною (Юлія Яцун). До першої вистави йшов довго: через сором’язливість мені було простіше займатися технічною стороною. Впеше вийшов на сцену, коли заміняв актора (невеличка роль у виставі «Сенат шаленців»). А повноцінну роль виконав у виставі «Змій».

Поза «ГаРмИдЕром» займаюсь IT. Театр допомагає забути про всі проблеми, пов’язані з роботою, і відволіктись.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-4

Петро Дмитрук

В «ГаРмИдЕрі» я граю вже п’ять років.  Все почалось з того, що в університеті наш викладач американської літератури раз в рік ставив вистави. Коли я був на 5 курсі -  взяв участь. Мені сподобалось, іншим сподобалось, тоді хтось заговорив про «ГаРмИдЕр». Вирішив спробувати – і все вдалося. За освітою я філолог,  а працюю в IT-компанії. Це хороший контаст. В IT ти займаєшся точною роботою, тут – творчою. Це дозволяє переключатись.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-5

Марина Ткачова

Коли я переїхала в Луцьк, шукала творчу віддушину. Волонтерка Тетяна Должко запросила мене на виставу «Віткацій є/ Віткація немає». Вона колись грала в цьому театрі. Більше року я до цього йшла. Почала спілкуватися з Русланою, ходити на рпепетиції, але постійно виникали якісь перешкоди, зайнятість, тренінги для вимушено переміщених осіб. Тоді влітку 2015-го моя донька Варвара долучилась до вистави «По білому», яку театр поставив під час джаз-фестивалю. А зараз я вже більше року теж задіяна.

Поза театром веду досить активний спосіб життя. Спільно з чоловіком Кирилом Ткачовим відкрили простір для роботи і відпочинку «Innerspace», займаюсь волонтерством, йогою, планую відновити роботу театральної студії для діток. Влітку працювала у міжнародному таборі «Джерела толерантності», де дітей знайомили з різними культурами, вчили не піддаватися стереотипам суспільства. Я маю бажання допомагати.  

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-6

Анастасія Горобець

Чому я погодилась на таку авантюру як «ГаРмИдЕр»? До вступу в університет я жила в Рівному і так упродовж 6-7 років грала в театрі. Хотіла знайти альтернативу в Луцьку. Ввела в пошуку Google «Театри в Луцьку». За першим посилання - «ГаРмИдЕр». Споглядань особливо не було, два-три місяці я підміняла акторів, а потім почала грати у виставах.

Поза театром чим я тільки не займаюся… Вчилась в математичному класі, закінчила філологію, працюю SMM-менеджером, граю в «ГаРмИдЕрі», малюю картини, шию одяг, фотографую, займаюсь репетиторством (німецька мова). До речі, речі мої уже продаються. Хто я? Думаю, що таки знайду собі використання.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-7

Оксана Бречко

 Про «ГаРмИдЕр» дізналась завдяки передачі на Волинському. Довго думала, та не наважувалась. А далі, як буває, познайомилась з одними людьми, вони знали гармидерівців, почала ходити на вистави і нарешті спитала, коли можна прийти на репетицію. На репетиціях спостерігала, як готували виставу «Мазайло». Вперше свої сили спробувала в ролі міма у фарсі «Гарольд і Мод», а перша вистава - «Містерія любові». «ГаРмИдЕр» – це можливість спробувати щось нове і відкрити себе, я досить змінилась за цей час.

Закінчила математичний факультет. Працюю в IT, тестую веб-шаблони.

Якщо актори ще знаходять час на «позатеатральне» життя, то режисеру так не щастить.  

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-8

Руслана Порицька

- У мене в житті проектів, не пов'язаних з театром, немає. «Інколи «ГаРмИдЕр» займає 24 години на добу. Актори до мене навіть уві сні приходять. На вихідних можуть бути дзвінки, пов’язані з театральними справами, і я не можу не відповісти, - розповідає режисер. - Звісно, я є генератором і двигуном нашої справи, та ідеї – це заслуга колективного розуму театру. У процесі обговорення нової вистави, хтось дає ідею, вона трансформується, і вже не визначити, чия була початкова.

Окрім цього, Руслана Порицька постійно в пошуках нових напрямків розвитку, нових майданчиків для виступів.

- Ми працюємо при районному будинку. Незалежному театру, який не ставить на перший план комерцію, нереально вижити без підтримки держави. Ми можемо виграти грант і поставити виставу польського автора. На жаль, не маємо жодної нагоди взяти участь у програмі, яка була б пов’язана із презентацією української культури. Адже спектаклі «українські» готуємо винятково за наш кошт. Та ж ситуація з українськими театральними фестивалями, адже участь в них потребує інколи символічного, та все ж внеску, - ділиться враженнями жінка.

Але театрали не здаються і продовжують працювати нам на радість, адже такий він, «ГаРмИдЕр». Це ще не всі члени колективу. І кожен з них є настільки багатогранною особистістю, що можна про цей театр книгу писати. Але це вже завдання майбутнього. Та й не моє, певно...

Побачимося на виставах! Пам’ятаєте? Це - ознака хорошого смаку.

«ГаРмИдЕр»: актори за межами театру, фото-9

Текст: Елла Яцута

Фото: Любомир Безручко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гармидер #актори #АнатолійСлободенюк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...