• Головна
  • Чого чекати місту від підвищення «мінімалки»?
17:59, 9 листопада 2016 р.

Чого чекати місту від підвищення «мінімалки»?

Наразі немає жодних нормативних актів, які б регламентували порядок підвищення зарплат. Про це йшлося 9 листопада під час засідання «бюджетної» комісії Луцькради.

Директор департаменту бюджету і фінансів Лілія Єлова розповіла, що наразі розмови про підвищення мінімальної заробітної плати до 3,200 тисячі гривень не підкріплені жодними документами, - пише Волинський інформаційний портал

«На сьогодні уряд декларує 3 тисячі 200 гривень мінімальну заробітну плату. Але жодного нормативного документа, який би чітко сказав про те, що це мінімальна зарплата, яка є тарифна сітка, як рахувати заробітну плату, немає. Уряд декларує підняття тарифних розрядів по педагогах на два. Тобто хто на восьмому, буде мати десятий. Але законодавчо чи у вигляді постанови, чи іншого якогось нормативного документа його на сьогодні немає», – зауважила вона. 

За словами посадовиці, заробітна плата працівників бюджетної сфери – це основна стаття витрат у кошторисі міста. Наразі вона, як і податки, котрі залежать від «мінімалки», обрахована за старими підходами і на основі мінімальної заробітної плати в сумі 1,600 тисячі гривень. 

«І, якщо брати податок з доходів фізичних осіб, ми брали чисто арифметичний ріст по процентному співвідношенні. Коли буде запроваджена мінімальна зарплата 3200, у нас є багато видів доходів, які рахуються від мінімальної заробітної плати. Уряд декларує те, що, наприклад, єдиний податок не буде рахуватися від 3200. Там було сказано, що окремі види податків не будуть іти від мінімальної заробітної плати. Але сказати, що єдиний буде такий, який ми прорахували, звичайно, він такий не буде», – розповіла Єлова. 

Водночас вона сумнівається, що зі збільшенням мінімальної зарплати суттєво зростуть надходження з податку з доходів фізичних осіб. 

«Очікувати значного росту ПДФО у зв’язку з запровадженням мінімалки 3200 теж не варто. Я не думаю, що бізнес вдвічі збільшить заробітну плату», – припустила вона. Проте депутати кажуть, що ПДФО повинен зрости пропорційно до збільшення «мінімалки». 

Як би там не було, а поки бюджет наступного року готують за «старими» зарплатами. Втім, проект кошторису міста може суттєво змінитися з прийняттям державного бюджету.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мінімалка #очікування #бюджетнакомісія #гроші #заробітнаплата
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...