• Головна
  • У Луцьку презентували мистецький проект
17:51, 12 листопада 2016 р.

У Луцьку презентували мистецький проект

У виставковій залі Волинського осередку Національної спілки художників України презентували масштабний проект «Народне мистецтво у часі і просторі».

Духовно-мистецька спадщина волинян представлена у кращих зразках гончарства, лозоплетіння, вишивки, ткацтва та писанкарства.

Про це повідомляє Волинська регіональна дирекція НТКУ.

Витоки мистецтва народної кераміки Волині беруть початок з епохи неоліту. Сучасні майстри наслідують увесь процес і технологію виготовлення виробів.

Розповідає художник-кераміст Володимир Кусик:

– У цьому – вся цікавість тієї роботи, що гончар сам, як археолог, має знайти глину, як копач – її накопати, має її десь навантажити. Потім її обробити, бо в глині трапляються різні домішки, камінці, корінці, треба все це очистити. Потім сформувати, як художник, відчути форму. Потім пічником має бути, випалити це все, щоб воно було якісне і міцне.

В Україні народне ремесло з прадавніх часів було сімейною справою. Уродженка Володимира-Волинського Євгенія Ромащук мешкає нині у Львові і там продовжує справу своїх діда та батька. В домівці зберігає предмети, що були сплетені 90 років тому.

– У нас завжди в хаті стояв дух вареної лози, – розповідає майстриня, – бо батько плів такі сипанки з рогози, обплетені молокитою, і плетінки він плів. І так прилучилась до того ремесла я. І воно мене дуже зігріває, бо ця трава випромінює якесь тепло.

Мистецький проект триватиме до кінця листопада. Протягом цього часу відбуватимуться творчі зустрічі і практикуми з майстрами. Усі охочі можуть долучитись до створення творів традиційного народного мистецтва.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Проект«Народнемистецтвоучасііпросторі» #ВолодимирКусик #ЄвгеніяРомащук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...