Проблема
12:00, 14 листопада 2016 р.

Куди подіти дитину?

Проблема

Хочеться, щоб дитина була зайнята не лише шкільними уроками, а після них не просто “втикала” в телевізор - з цим погодяться всі батьки. І часто чути “як то все дорого”. “ А от колись…” Колись були дерева зеленіші, діти чемніші, бо “не в планшетах сиділи, а на секції ходили”. А зараз то все коштує великих грошей. Так часто кажуть. Спробуємо спростувати це, показавши, що той, хто шукає - знаходить завжди. Наш матеріал - про можливості безкоштовних гуртків для маленьких лучан.

Які гуртки у школах?

У школах відвідувати позашкільні заняття дуже зручно. По-перше, це економить час: дитині не потрібно нікуди йти, після уроків відразу на гурток. По-друге, на секції в школі можна ходити з друзями, що для дітей теж часто важливо. По-третє, це, як правило, безкоштовно або ж за дуже символічну плату.

- Мій син ходить на  футбол. Записався туди сам, ніхто його до цього не примушував. Здає усі нормативи на відмінно. Задоволений. Тренування проводяться у школі. Ні за що не платимо, купили тільки спеціальне взуття, - розповідає батько третьокласника 25 школи.

А ось Мирослава, мама Софійки-першокласниці, каже, що віддала доньку сюди ж на танці, але перевела в Палац учнівської молоді. Причина - “тут з дитини танцюристки не виросте”. Гурток, до слова, коштував 50 гривень в місяць. Небагато, погодьтеся.

Щодо “танцюристки не виросте” - аргумент “на любителя”. Бо комусь лаврів і мегадосягнень і не треба, достатньо буде того, що дитина зайнята у вільний час і має рухову активність, як то кажуть, “для здоров’я”.

Є школи, де зі слів батьків, гуртків вистачає на будь-який смак. Леся, мама семикласниці Саши зі  школи №11, каже:

- Школа просто ідеальна для тих, хто любить творчі позаурочні заняття. Чого тут тільки немає: і драмгурток, і рукоділля, і малювання.... Моя донька сюди перевелася зі школи № 25 і відразу помітила, що вибір тут значно кращий. Безкоштовно все. Я дуже задоволена, бо в дитячому віці головне спробувати чимось зайнятися, а згодом, можливо, й певне заняття припаде до душі надовго.

Оксана, мама першокласника школи №26 каже, що дещо розчарована:

- У нас дуже хороша школа, але от щодо гуртків для найменших - не похвалю. На зборах сказали: малюванння нема (поки що), танців поки що нема, може потім... Басейн є, але не з першого класу. Будемо десь ходити.

Вивчити ситуацію в кожній школі ми не мали на меті, але загальна картина щодо шкільних гуртків зрозуміла. Почнемо із позитиву: він - є. Позашкільні заняття, де можна розвивати дитя за дуже невеликі гроші, а часто-густо і взагалі безплатно,  існують. Про той “плюс”, що це зручно, бо все в одному приміщенні і дитина “не перебігає”, ми вже казали.

Щодо недоліків, то це, радше, специфіка. По-перше, все залежить від людського фактору. У якійсь школі вчитель на гуртку просто відбуває “години”, а десь пощастить потрапити до закоханого у свою справу ентузіаста. І так високого рівня майстерності шкільні гуртки вихованцям не забезпечать. Розвивати здібності дуже часто діти йдуть за межі школи. Але ж хіба не зручно, перш ніж починати їздити у спеціалізовані секції, вивчити дитячі уподобання та нахили на нехитрих шкільних гуртках?

Де навчать творити  безкоштовно?

Якщо говорити про творчі заняття, то безплатні є у Палаці учнівської молоді. Зокрема, це уроки різьби по дереву, художнього розпису, бісероплетіння. Також безкоштовно учні відвідують гуртки  фітодизайну, паперової пластики, в’язання та сучасної вишивки.

Palats yshnivskoi molodi

Palats yshnivskoi molodi

Робота вихованців Палацу учнівської молоді (Гурток художнього розпису)

Безкоштовні творчі заняття для дітей учасників АТО та переселенців є у креативному просторі “Озерний вітер”. Для решти маленьких лучан плата за  творчі заняття тут символічна. Наприклад, два гуртки в місяць - 100 гривень. В Озерному вітрі часто проводять безкоштовні майстер-класи. Також тут є гурток  туризму, який, до речі, теж безплатний. Взагалі тут вистачає занять на будь-який смак: плетіння браслетів, ліплення з глини, гончарство, малювання, паперова пластика...Так, це не в центрі міста. Але  воно того й  варте. Та й живуть в центрі теж далеко не всі. Та, зрештою, в маленькому Луцьку “далеко” - поняття доволі таки відносне.

Ozernui viter

Ozernui viter

Паперова пластика - як результат роботи у "Креативному просторі"

Де ще безплатно?

Безплатними виявилися заняття у Центрі туризму спорту і краєзнавства та Центрі еколого-натуралістичної творчості. Тут займаються діти з шестирічного віку, де їх навчають пішохідному туризму, краєзнавству та спортивним походам.

В ДЮСШ "Юний динамівець" при ФСТ "Динамо" можна займатись боксом, греко-римською боротьбою та велоспортом. У ФСТ "Колос" пропонують дзюдо, самбо, важку та легку атлетику, веслування на байдарках і каное. Всі перераховані заняття у вказаних вище закладах  є абсолютно безкоштовними.

Отже, якщо нестача фінансів була єдиною перепоною урізноманітнити дозвілля вашого школярика, то варіантів, як бачите, вистачає і не для дуже тугих гаманців. Знаєте більше варіантів? Пишіть в коментарі.

Наступна “відмазка” - це “де на все знайти час і хто його буде водити”? Поради щодо цього скоро в одному з наступних матеріалів рубрики.

Текст: Ольга Горбенко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...