Огляд ринків
09:37, 16 листопада 2016 р.
Де в Луцьку гарно одягтися, не переплативши?
Огляд ринків
«Дешево» (як і «дорого») - питання відносне. Тому, маючи намір вивчити ринок недорогого одягу в Луцьку, ми обійшли магазини з різними ціновими категоріями - від секонд-хенду “на вагу” до “мас-маркету” в Порт-сіті. Читайте про ціни, товар, умови покупки і вирішуйте, де краще купити собі обновку за невеликі гроші.
“Люди носили - і ви поносите”: ексклюзив “з других рук”
Магазини “секонд-хенду” стали справжньою “паличкою-виручалочкою” в 90-их. Тоді вони були не лише місцем, де можна було одягти себе і всю родину “за копійки”, але й справжнім скарбом для спраглих до чогось нового і “не такого як у всіх” вчорашніх жителів Союзу. Недорога “фірмА” (саме так, з наголосом на останньому складі) була знахідкою для тих, хто ще недавно жив в умовах “інкубатору” - всього однакового та типового.
Тоді ряди з “гуманітаркою” на Старому ринку були клондайком для жінок - ходили там різні пані. Від сільських господинь, які продавши на базарі яйця-м’ясо-молоко, забігали сюди купити “шось одітися” до гламурних (хоча тоді ще не знали слова “гламур”) міських жительок.
DSC_4445а
- Всі пальці в золоті, шуба до п’ят, а рилася в лахах, шукала, їздила сюди кожен тиждень, в будній день, коли мало людей, щоб знайомі не побачили, - пригадує одна з тодішніх продавчинь про свою давню клієнтку.
І додає:
- Зараз вже не той покупець. Зараз купують, як правило, бідніші. З сіл приходять люди знайти собі щось таке, “щоб не шкода, як порветься”, мами для діток. Є люди, які мають тут “свої точки”. Знають товар, знають продавця, той знає їх телефон, як привезуть щось хороше, дзвонить каже, відкладає.
Ціни тут вже теж не ті.
- Обнагліли вони! - резюмує враження від цін жіночка, що пригледіти купити собі тут “якесь пальто осінь перебігати”. Нові он на базарі є по тисячі, а тут от висить ношене за вісімсот.
- Так оте нове ви три рази виперете і воно вигляду вже не матиме, а наша люди носили і ви поносите! - відразу знайшлася, що сказати продавчиня.
А ще, кажуть, тут буває такий ексклюзив, що бутікам і не снилося. Правда, знайти його ви можете не на манекені, а на дні коробки. Та й умови примірки не ті: на старому базарі вам запропонуються сервіс “я вас зараз завішу шторкою і міряйте бігом”.
Ціни тут різні, а принцип ціноутворення дуже загадковий і часто нагадує відомий анекдот “Чому так дорого? Бо гроші треба”. От, скажімо, зимові жіночі чобітки, в гарному стані, хоча й не нові, відомої фірми “Тімберленд” оцінили в 900 гривень. Куртку “Зара”, яка, ну скажемо так, бачила і кращі часи, хотіли продавти за такі ж гроші, бо “то ж фірма”. “Безімянний” теплий светр, на вигляд новий і актуальної моделі, пропонували за 300. Поруч лежала гора “лахів” “все по 5 гривень”. І шукала в тій горі щось немаленька юрба…
Крім “гуманітарки” на Старому базарі, у місті є безліч магазинів з таким крамом. Тут умови примірки і покупки вже дещо комфортніші - є примірочні з дзеркалами і принаймі не холодно. Такі магазини, як правило, жіляться на два зали: один, де товар можна придбати “на вагу”, інший, як його називають, “з ексклюзивом”. “Ексклюзив” - це зазвичай такий же одяг, як і “на вагу”, тільки в кращому стані, чистіший та новіший. Ціна різна в різні дні. В день заводу найдорожче, як правило, “в районі” 300 гривень. Далі поступово знижується. Заходять сюди досить різні покупці. Для когось це вихід, спосіб купити необхідний одяг за невеликі гроші, для когось екзотика, “полювання” за брендами. Як би там не було, але коли в черговий раз проходить чутка, що “секонди” закриють, лучанами котиться хвиля обурення. Значить, попит є і магазини ці потрібні.
“Сток”: ті ж справи, тільки в профіль?
- Де купила, на гуманітарці?
- Ні, на стоку!
DSC_4449а
Діалог двох студенток, випадково підслуханий. І оте “на стоку” було сказано таким тоном, що стало зрозуміло відразу: сток - не секонд, а щось куди краще.
Як насправді? Насправді, стоковий одяг - це одяг, котрий лишився у виробника на складах, не продався “в сезон” і пропонується покупцю за зниженими цінами. В Європі такі речі продають на вагу, і, між іншим, на вагу його купують там і наші підприємці. А вже в нас продають, визначивши ціну, яка деколи раз в 5 перевищує “вагову вартість”. Покупців вистачає. Аргументи тих, хто вирішує придбати річ в стоковому магазині - гарна якість та ексклюзивність. Дуже часто ці аргументи справедливі, у багатьох магазинах речі таки нові, без характерного для “гуманітарки” запаху, продають актуальні моделі і діють постійні знижки. Одним із найпопулярніших магазинів стоку в Луцьку є “Бренд-сток” на Соборності. Ціни тут, скажімо, на джинси від 600 гривень. На верхній жіночий одяг - від 700. Сумки від 500 до 1500. Дитячі штанці H&M від 200 гривень. Покупців ходить багато. Між справді гарними речима можна виявити кофтинку а-ля “бабусина молодість”, на деякі речі бірка явно причеплена штучно...Але в цілому, пошукавши, модна знайти щось справді якісне та унікальне за невеликі гроші.
Ще один популярниц сток нашого міста - всім відомий Єврошоп. Ох і раділи модниці, коли він відкривався - ось нарешті, будуть і в нас доступні модні бренди.
Брендовий одяг тут справді є, але щодо його доступності можна посперечатися. Ціни дуже різні і принцип їх утворення не менш загадковий, ніж на Старому базарі. Часто проводять різноманітні акції, де справді можна зробити вигідну покупку. Тільки треба пошукати - асортименту таки багато і також серед актуальних моделей трапляються непорозуміння у стилі “весна 46-ого”. Сервіс тут теж таки доволі суперечливий. Продавці дуже ввічливі та привітні і з радістю пропонують допомогу та консультацію у залі. Але при вході в примірочну, у покупцю відразу ж підозрюють потенційного злодія і перевіряють одяг, чи не сховано там ще щось...І серед мінусів єврошопу є ще один - одяг тут також має отой характерний запах. Щодо того, чи тут можна одягтися за невеликі гроші - можна, але не завжди, а тоді, коли потрапляєте “на акцію”.
Де недорого нове?
Традиційно вважається, що одягтися недорого у нові речі можна на базарі. “Клітка” на Варшавці лишається одним із найпопулярніших місць для покупок. Товар тут теж різниться: возять його і з Польщі, із Туреччини та Китаю, є і вітчизняний виробник. Ціни прив’язують, звісно ж, до долара. Хоча, як розповіла нам одна з продавчинь по секрету, що накрутку 300 відсотків роблять і на минулорічний крам, і на вітчизняні речі - ну бо ж долар дорогий…
Ще одним із мінусів покупки тут, є однотипність речей.
Є відносно недорогі магазині і в ТЦ Порт-сіті.
Одним із улюблених місць модниць є магазин “OLKO”. Ціни для прикладу: джинси від 600, светри від 500, плаття в таку ж ціну. Діють акції та знижки. Якість речей? “Як за такі гроші - нормальна”, скаже хтось. А комусь ці гроші великі, і він заперечить, що кофта із секонду за 40 гривень носиться довше. Кожному своє, як завжди…
Багато покупців і у магазині, де продають речі рівненського льонокомбінату. Тут дешевше, ніж в інших, і одяг виглядає досить привабливо. Хоча, варто відмітити, що останнім часом ціни тут зросли, і з категорії “значно дешевше” плавно перейшли в “трошки дешевше”, ніж у інших.
Часто є справді значні знижки в ODJI (до 80 відсотків). Але марка це - російська, що для багатьох є вагомою перепоною для покупки.
Ще кажуть, що недорого в RESERVED.
Нагадуємо, що “недорого” - це відносно і просто інформуємо про ціни в цьому магазині. Джинси від 900, кофти теплі від 600, блузи від 500, щоденне плаття від 800, верхній зимовий одяг від 1500. І варто сказати, що дуже часто якість речей придбаних у нашому RESERVED дуже різниться від тієї, яка в одягу купленому в тих же магазинах у Польщі. Порівняння не на користь нашої. Чому? Шукати відповідь на це питання - це тема окремого матеріалу. Також недорогий одяг все частіше намагаються купити в інтернеті. Але чи виправдано це - також зовсім окрема розмова. Слідкуйте за рубрикою.
Текст: Ольга Горбенко
Фото: Любомир Безручко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...