• Головна
  • У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка
Проблема
12:20, 16 листопада 2016 р.

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка

Проблема

Щілини між фундаментом і асфальтом, величезні калюжі, які довго не сходять, і великі тріщини на стінах. Мешканці будинку №14 по вулиці Степана Бандери неабияк занепокоєні його станом. Кілька років тому на стінах багатоповерхівки з’явилися тріщини, і люди бояться, що якогось дня вона може завалитися. Чотири роки тому таке трапилося по вулиці Рівненській. Тоді загинуло 2 людей. Боячись повторення трагедії, мешканці будинку по Степана Бандери неодноразово повідомляли про його незадовільний стан чиновникам і працівникам житлово-комунальної служби міста. Для аналізу ситуації на стіни поставили так звані маячки – невеликі цементні латки з обох боків тріщин

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-1

Спостереження за ними виявило, що деформація будівлі триває.

«Перед тим, як купувати квартиру у цій багатоповерхівці, я все прискіпливо перевірив, -каже мешканець будинку Ігор Александрук. -  2012 року тут не було ані тріщин на стінах, ні просідання будинку.  Інакше я не придбав би цю квартиру. 2013 року маяки поставили вже. Якщо на них з’являються тріщини – значить, будинок руйнується».

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-2
У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-3

Останній «маячок», який показав тріщину, встановили 28 грудня 2015 року.

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-4

Та вже влітку майстер технічної дільниці Оксана Козюта зафіксувала зміни.

«Аби подивитися, що далі буде, ми одразу поставили додаткові контрольні маяки, -пояснює пані Оксана. – І по них ідуть тріщинки».

Мешканці будинку припускають, що всі їхні проблеми спричиняє вода. Вона застоюється й поволі просочується в приміщення, де до середини 80-х діяла котельня, а останніми роками – підсобні кімнати ЖЕКу. Працівники звідси виїхали, а проблеми лишилися.

Причини деформації будівлі з’ясовувала спеціально створена комісія.

«Одним із факторів, що впливає на погіршення стану будинку, є перепад висоти, - вважає Микола Левицький,

інженер КП «Волиньпроект». - Згідно з теоретичними розрахунками, якщо тут була котельня, то висота, мабуть, 3 метри. Якщо є підвали, там може бути й 2-2,5 метра. Тому вода тече під фундамент».

Отже, треба ще й водовідведення. Перше, що зробили – заварили технічну яму, куди стікала вода. Плюс встановили нові маячки і вказали дату.  Спостерігатимуть далі.

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-5

«Окрім того, що тут є різниця між висотами в підвальному приміщенні, може бути ще одна причина деформації будівлі, -говорить Віктор Фіщук, начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Луцького департаменту ЖКГ. -Тріщини можуть з’являтися від просідання грунтів».

Майже 10 років тому вздовж будинку відремонтували дорогу, але до тротуару руки не дійшли. Транспортні потоки зросли в рази, авто паркують під стінами попри два встановлені знаки. І це ще одна ймовірна причина руйнації багатоповерхівки.

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-6

За словами Миколи Левицького, для запобігання подальшої деформації будівлі треба прокласти під нею бруківку. Тоді вода не тектиме під фундамент. Так зробити дешевше, ніж затрачати кошти на укріплення будинку. Начальник відділу з експлуатації та ремонту житлового фонду Луцького департаменту ЖКГ Віктор Фіщук обіцяє, що дворову територію під будинком на вулиці Степана Бандери,14 протягом 2016-17 років таки доведуть до пуття. Принаймні, тротуар зроблять точно.

 Будинок по нинішній вулиці Степана Бандери, 14 звели 1962 року. На ті часи він був не з найгірших.

У центрі Луцька руйнується багатоповерхівка, фото-7

Наразі більшість із його мешканців – пенсіонери. Зробити ремонт прибудинкової території власним коштом їм не під силу. Тому чекають допомоги міста, щоби згодом створити ОСББ.  

Текст: Вікторія Грищук

Фото: Любомир Безручко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...