• Головна
  • У Луцьку "Активні громадяни" дізнаватимуться, як реалізовувати громадські проекти
14:48, 25 листопада 2016 р.

У Луцьку "Активні громадяни" дізнаватимуться, як реалізовувати громадські проекти

5 днів у Луцьку перебуватиме делегація активних людей з різних куточків України, які приїхали на Волинь переймати ініціативи лучан у реалізації різноманітних громадських проектів. 

Такий візит молодих людей, які беруть участь у програмі «Активні громадяни» від Британської Ради не вперше відбувається на Волині. Так само, як і лучани неодноразово бували на навчальних візитах у інших містах. Чим цікаве наше місто для активних людей, які реалізовуватимуть різноманітні громадські ініціативи, - повідомляє «Волинська правда».

«Активні громадяни» – програма Британської Ради для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. В Україні ця програма реалізовується у регіонах партнерами - громадськими організаціями. На Волині цю функцію виконує Луцька спілка громадських організацій «Молодіжна платформа», яка і долучилася до організації навчального візиту Активних громадян.

За два роки Луцьк став одним із лідерів Програми «Активні громадяни» у розрізі втілення проектів «Соціальної дії». Тому сюди ми привозимо учасників проекту для обміну досвідом», - розповідає майстер фасилітатор програми «Активні громадяни» Євген Бондаренко.

Він також зазначив, що учасники проекту зараз знайомляться з уже реалізованими ініціативами у Луцьку: «Наприклад, у вас є цікавий проект антикафе Innerspace. Його відкрили люди, які переселилися до Луцька з окупованих територій. Марина і Кирило Ткачові якраз і були учасниками наших тернінгових семінарів, пройшли цей шлях від ідеї до її реалізації і тепер діляться досвідом із новачками. А ще ми були в «Арт-галереї», яка знаходиться на території Молодіжного Центру, ознайомилися з роботою в креативному просторі «Озерний вітер», плануємо ще спілкування з представниками національних університетів міста».

Під час таких зустрічей відбуваються активні тренінги про те, як розуміти свою власну ідентичність, вести ефективний діалог у громаді, спілкуватися, вирішувати конфлікти, як правильно та чітко об’єднувати громаду для досягнення спільної мети, про проблемні питання в громадах та ін.

Наприклад, візит до Луцької міської ради зумовлений був зацікавленням учасників програми у взаємодії громадських організацій з міською владою. Привітав учасників делегації перший заступник міського голови Тарас Яковлев, який і відповів на питання, про те як працює депутатський корпус міськради, які останні важливі питання розглядались на сесії, які суми виділяються з міського бюджету на реалізацію громадських програм, як влада допомагає втіленню проектів внутрішньо переміщених осіб та ін.

А заступник директора департаменту економічної політики Сергій Омельчукознайомив учасників зібрання із Програмою підтримки місцевих ініціатив на 2017 рік, основними механізмами її реалізації та умовами подання громадських ініціатив.

Знайомство учасників Програми з громадським потенціалом обласного центру Волині також має на меті напрацювання спільних проектів, що будуть пов’язані з Луцьком.

Віталій Тяхонович, менеджер проекту «Активні громадяни», зазначив, що Британська рада передбачає для учасників проекту також можливість взяти участь у конкурсі міні-грантів (у рамках програми «Активні громадяни». Британська Рада надає міні-гранти на реалізацію соціальних проектів обсягом до 500 фунтів (15 000 грн).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...