• Головна
  • Луцьк – одне з найкращих міст із розвитку енергоощадливості
08:08, 29 листопада 2016 р.

Луцьк – одне з найкращих міст із розвитку енергоощадливості

У Луцьку дедалі більше стимулюють проведення енергоефективних заходів.

При цьому основна ставка робиться на активність об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Чи дієві такі програми і як, зокрема, відбувається їх реалізація у Луцьку? І загалом – наскільки активні лучани у створенні ОСББ? Ці та інші питання обговорювали сьогодні, 28 листопада, учасники Асоціації об’єднання співвласників багатоквартирних будинків України під час зустрічі з представниками міської влади Луцька, - повідомляє «Волинська правда».

У Луцьку гостюють 15 представників Асоціації об’єднання співвласників багатоквартирних будинків України та журналісти з різних регіонів. Мета такого візиту – ознайомлення з позитивним практичним досвідом міста в енергоощадливості та взаємодії міської влади з ОСББ.

Такий перший всеукраїнський прес-тур зорганізували громадська організація «Український Центр європейської політики» у партнерстві з Громадянською мережею «ОПОРА». Гості міста уже побували у деяких об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків та побачили які напрацювання має міський Центр енергоефективності. А міський голова розповів учасникам туру про те, які програми втілює міська рада разом з об’єднаннями співвласників (кредитування, залучення європейських інвестицій) у збільшенні енергозбереження.

Луцьк – одне з передових міст України у створенні ОСББ. Зараз у Луцьку функціонує 339 об`єднань співвласників багатоквартирних будинків. Мешканці міста почали активно об`єднуватися в ОСББ на початку літа і лише цього року їх зареєстровано - 109. Зі слів міського голови усе вдається зробити, якщо мешканці міста небайдужі. А створення об’єднань стимулює і ЖЕКи покращувати надання послуг.

Також міськрада розробила і активно втілює програму фінансової компенсації відсотків за кредити, які беруться членами ОСББ на встановлення лічильників, приладів обліку, ремонти дахів.

Під час зустрічі члени делегації цікавилися досвідом у сфері енергомодернізації багатоквартирних будинків із залученням банківських кредитів, як писати проекти на міжнародні грандівські програми.

Представник Громадянської мережі «ОПОРА» Юлія Чебуряк дякуючи владі міста за той досвід, який члени Асоціації побачили у Луцьку, зазначила: «Ми були і в інших містах України, позиція представників влади яких зовсім не така відкрита, як у вас. Луцьк – краще місто у створенні енергофорду. І сподіваюся, що подорожі до вас на цьому не закінчаться».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...